You are here

Нарада-семінар до Дня Південного Бугу на тему: «Впровадження нових підходів управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг для адаптації до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС»

Submitted by elena on Птн, 05/18/2018 - 13:42

17 травня 2018 року в  місті Вознесенськ відбулась нарада-семінар до Дня Південного Бугу на тему: «Впровадження нових підходів управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг для адаптації до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС». В нараді прийняли участь представники водогосподарських організацій басейну, природоохоронних установ, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, науковці, краєзнавці, журналісти та всі небайдужі до долі річки. Всього в нараді прийняло участь 50 учасників.

 Метою заходу було, насамперед, віддати належну шану значенню річки Південного Бугу в житті суспільства, обговорення пріоритетних завдань та заходів з ефективного використання водних ресурсів та визначення першочергових кроків щодо покращення екологічного стану згідно нових підходів управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг.

Семінар розпочався експедицією від міста Миколаїв, вздовж річки Південний Буг, до міста Вознесенськ на швидкісному пасажирському судні "НІБУЛОН ЕКСПРЕС".  Ми висловлюємо велику вдячність Вадатурському О.О. за дуже цікаву подорож.

Учасники семінару заслухали та обговорили наступні питання: річка Південний Буг стан, водність, екологічні проблеми; використання водних ресурсів річки Південний Буг у різних галузях життєдіяльності суспільства; рекреаційне значення річки Південний Буг – можливість розвитку регіону; управління водними ресурсами річки, залучення громадськості до вирішення проблем річки; просвітницька та природоохоронна діяльність у галузі охорони та раціонального використання водних ресурсів.

В ході наради-семінару учасники отримали інформацію про сучасний стан, кількість, якість водних ресурсів та екологічні проблеми річки Південний Буг; визначили шляхи та способи розв’язання проблем негативних змін у екологічному стані річок басейну; поділилися успішним досвідом у вирішенні екологічних проблем, приведення у належний санітарно-екологічний стан та проведення благоустрою джерел; підвели підсумки та привітали переможців конкурсу дитячого малюнку "Вода - джерело життя". Всього на конкурс цього року надійшло понад 2700 малюнків (в минулому 2000). В Миколаївській області в районному етапі взяло участь більш ніж 1800 малюнків дітей віком від 5 до 17 років із 17 районів області, в Вінницькій - 220 малюнків із 5 районів області.

Всіх переможців районних етапів конкурсу було нагороджено заохочуючими подарунками. На обласний (басейновий) етап конкурсу надійшло 46 малюнків, з яких було визначено переможців.

 Також, обговорили пріоритетні напрямки та комплексні заходи для вирішення першопричин найбільш важливих проблем, що має призвести до ліквідації або запобіганню негативних наслідків природокористування у водозаборах річок басейну, поліпшенню їх екологічного стану; обговорили спільні дії державних установ та громадських організацій щодо використання потенціалу річок басейну Південного Бугу.

Всі учасники наради-семінару в подальшому прийняли участь в пізнавальній екскурсії до озера Пісчане.

За результатами семінару визначені подальші кроки щодо пріоритетних завдань, заходи з ефективного використання водних ресурсів та визначені першочергові заходи щодо покращення екологічного стану річки Південний Буг.