You are here

«Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»

Submitted by elena on Чтв, 03/07/2019 - 15:55

6 березня у приміщенні департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації під головуванням координатора із забезпечення реалізації пілотного проекту, директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олени Піскун відбулося засідання Робочої групи з питань реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» у Миколаївській області, в якому взяв участь представник від РОВР у Миколаївській області –  начальник відділу водокористування –  Єфімов Д.О.

«Повна і коректна інформація про землі в Державному земельному кадастрі – одна з головних умов, що українські власники паїв не матимуть проблем зі своїми ділянками, а сільські громади точно знатимуть, скільки земель у їхньому розпорядженні, як вони використовуються, та зможуть планувати надходження до своїх бюджетів від цих земель», - зазначає керівник з впровадження заходів Програми в Україні Давід Егіашвілі. Удосконалення даних Кадастру та його наповнення особливо актуально з огляду на інтенсивний процес передачі державних земель територіальним громадам, який торік розпочав Уряд, а також перспективу запровадження ринку земель». Упорядкувати всю необхідну для цього документацію,

використовуючи сучасні технології, допомагає Проект «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», який реалізується Європейським Союзом та Світовим банком.

Із серпня 2018 роботи ведуться на території Широківської територіальної громади Снігурівського району. А вже з квітня 2019 цей досвід планується почати поширювати на 49 сільрад. Роботи ведуться одразу в кількох напрямках, завершаться вони у серпні, однак частину з них завершено вже:

  • Здійснено дистанційне зондування землі за допомогою супутникових знімків на площі 24,6 тис км2.  Супутникові знімки дозволяють проаналізувати використання земель області, зокрема – що і де вирощується. Так, можна з високою точністю оцінити площу посівів різних культур, регулярно відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати врожай на ранніх стадіях та ін.
  •  Проводиться оцифрування земельної документації. Передбачається, що земельну документацію усіх сільрад у Миколаївській області, яка зберігається нині у паперовому вигляді, буде відсканована, а також здійснена геоприв’язка до координат. Отримані дані будуть порівняно з тими, які є в Державному земельному кадастрі.
  •  Визначені також 7 головних типів помилок у Державному земельному кадастрі щодо внесеної інформації про ділянки, які розташовані на території пілотних сільрад.
  •  Виїзні мобільні групи фахівців системи Безоплатної правової допомоги у Миколаївській області провели консультації у майже всіх селах Снігурівського району,  також 120 юристів і адвокатів підвищили свою кваліфікацію у питання земельних правовідносин. Юридичні консультації із цих та інших питань і надалі можна отримати у центрах системи Безоплатної правової допомоги.

Наступне засідання Робочої групи відбудеться у квітні.