You are here

Відбувся семінар: Роль секретаріату басейнових рад та громадські консультації при розробці планів управління річковими басейнами

Submitted by elena on Птн, 10/25/2019 - 10:37

22-23 жовтня відбувся регіональний семінар "Роль басейнових водогосподарських організацій у роботі секретаріатів басейнових рад, громадські консультації для розробки планів управління річковими басейнами", який проведено проектом EUWI+ в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України.  Близько 80 учасників з України, Республіки Молдова, Республіки Білорусь та Вірменії прийняли участь в цьому семінарі.

      Від Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області прийняв участь у тренінгу та отримав сертифікат про успішне проходження тренінгу Туз Руслан Васильович – начальник відділу техногенно-екологічної безпеки.

        Директор ЦПКВГ Капуста Т.Я. привітав присутніх з початком роботи семінару.

       На початку заходу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.

     «Басейнові ради це не ті громадські об’єднання, які ми звикли бачити зазвичай, це має бути активний, діючий інструмент, у якому працюватимуть агенти впливу, кожен з яких буде висловлювати думку певного кола водокористувачів, лобіювати їх інтереси, і тим самим відбуватиметься процес узгодження дій, який включатиме врахування інтересів усіх заінтересованих сторін», - акцентувала Ірина Овчаренко.

  Експерти проекту EUWI+, пані Юнона Віденіна та пані Наташа Жакен, розробили навчальний курс для представників басейнових організацій, що входять до складу секретаріату Басейнових рад. Навчальний курс складався з двох блоків: Основна роль і специфічні аспекти роботи басейнових рад (географічні та тематичні комісії / групи; затвердження рішень, координація між суббассейнами) та участь зацікавлених сторін та інформування громадськості з питань підготовки ПУРБ.

   Під час тренінгу проходили не тільки лекції, а й практичні навчання, які відбувалися у вигляді живого обговорення та активного спілкування між слухачами. Слухачі мали змогу обговорити нагальні питання за темою тренінгу, поставити свої запитання та оволодіти практичними навичками, які безперечно будуть актуальними під час подальшої роботи у трудових колективах.

Підготовлено за інформацією Держводагентства України, Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України.