You are here

Державний моніторинг поверхневих вод Басейну р. Південний Буг по Миколаївській області що проводиться лабораторією моніторингу вод та ґрунтів на кінець 2015 року

        Басейнова лабораторія моніторингу вод та грунтів здійснює державний моніторинг довкілля по поверхневим водним об’єктам згідно наказу Держводагентства №14  від 10.02.2015року.Програма гідрохімічного та радіологічного контролю передбачала наступний обсяг досліджень на 2015 рік по басейну Південного Бугу – 13 створів .

по р. Синюха, вище м. Первомайська в районі питного водозабору м. Первомайська, відбір проб – щомісячно;

по р. П. Буг, нижче м. Первомайська, с. Олексіївка в районі водозабору питної води м. Южноукраїнська, відбір проб – щомісячно;

по р. П. Буг, 97 км від гирла, 2 км до межі в м. Вознесенськ нижче впадіння р. Мертвовод, відбір проб - щомісячно;

по р. Інгул, в районі питного водозабору м. Новий Буг (Софіївське водосховище),  відбір проб – щомісячно;

по р. Інгул м. Миколаїв (вул. Набережна, 2) старий пішохідний міст відбір проб – щоквартально;

по р. Мертвовід, ліва притока р. П. Буг, 2 км, 1 км вище залізничного мосту через р. Мертвовід, відбір проб – щоквартально;

по 3-х водосховищах: Первомайське, Олександрівське, Ташлицьке відбір проб – щоквартально;

по р. Інгул с. Розанівка, на кордоні Кіровоградської та Миколаївської областей, відбір проб – щоквартально;

по Бузькому лиману, в районі водозабору Миколаївської ТЕЦ, відбір проб – щоквартально;

по зрошувальним системам: Південно-Бузькій в районі с. Ковалівка, Інгульській в районі с. Привільне, відбір проб – 3 рази за поливний сезон.

по р. Інгулець, 83 км, Інгулецька ЗС, (біля мосту через магістральний канал ), відбір проб І, ІV квартал - щоквартально, ІІ, ІІІ квартал – щомісячно  (басейн р.Дніпро) створ № 14

Відібрані гідрохімічні проби аналізуються в лабораторії на повний гідрохімічний аналіз  по 36 показниках та по двох радіологічних показниках  (цезію-137, стронцію -90)

         За 2015 рік програму моніторингу поверхневих вод виконано в повному обсязі. Відібрано 73 проби та виконано 146 вимірювань поверхневих вод за радіологічними показниками. Відібрано 89 проб та виконано 3204 вимірювання за гідрохімічними показниками.

Кисневий режим поверхневих водоймищ комплексного призначення по області  задовільний  та знаходиться в межах  від 7,11 мгО2/дм3  кисню до 21,85 мгО2/дм3 кисню за даними 2015 року. Високий вміст розчиненого кисню пояснюється високою аерацією води в місцях відбору проб. Вміст  амонію сольового, нітратів та нітритів у пробах поверхневих вод знаходяться  значно нижче  рівня токсичної дії ГДК. Не виявлений у поверхневих водах хром та кадмій.

 По загальним даним гідрохімічних досліджень по річкам та водоймищам Миколаївської області особливих змін за звітний  період в порівнянні з минулим  роком  не  спостерігалося.                       Можна   зробити висновок, що на контрольованих водоймищах Миколаївської області якість води була придатною для питного та культурно-побутового водокористування та відповідала нормам СанПіН № 4630-88.

Дослідження  радіонуклідного складу води поверхневих водоймищ області стабільно відповідають "Допустимим рівням вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 в питній воді" (ДР-2006).