You are here

Інформація про водогосподарську обстановку в зоні діяльності РОВР у Миколаївській області за тиждень (період з 02 по 08 жовтня 2019 року)

1.

Узагальнена гідрометеорологічна обстановка по басейнах і субббасейнах річок

Басейн Південного Бугу:

Температура повітря вночі була від -1°С до +11° С, вдень від  +6°С до +21°С. Кількість опадів за тиждень склала - 23 мм.

Басейн річок Причорномор’я:

Температура повітря вночі була від -1°С до +12° С, вдень від  +5°С до +22°С. Кількість опадів за тиждень склала - 20 мм.

Суббасейн нижнього Дніпра: 

Температура повітря вночі була від +°2 С до +13 С, вдень від  +5°С до +20°С. Кількість опадів за тиждень склала - 17 мм.

2.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки якісного стану поверхневих вод в басейні р. Південний Буг проводиться робота згідно державного моніторингу якості поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів. На виконання програми моніторингу вод (наказ № 336 від 11.06.2019р.) проводяться спостереження поверхневих вод по 6 створах питних водозаборів річки Південний Буг. Якість поверхневих вод басейну              р. Південний Буг на території Миколаївської області відповідала нормам для водойм водогосподарсько-питного водокористування.

     За даними гідрогеолого - меліоративної партії РОВР у Миколаївській області рівні ґрунтових вод складають:

   - в Снігурівському районі: с. Олександрівка – 1,98 м і глибше,                     с. Баратівка – 1,97 м і глибше, с. Червона Долина – 1,96 м і глибше,                 с. Ново Петровка – 1,73 м і глибше, с. Новий Шлях – 1,45 м і глибше,               с. Садове –1,96 м і глибше, с. Калинівка – 1,96 м і глибше.

   - в Вітовському районі: с.Шевченкове – 1,80 м. і глибше, с.Миколаївське – 1,90 м. і глибше,  с. Зелений Гай  – 1,18 м. і глибше, с. Новоселівка –  1,98 м. і глибше.

   - в Миколаївському районі: с. Степове – 2,00 м і глибше.

   - в Вознесенському районі: с. Таборівка – 2,00 м і глибше.

Рівні ґрунтових вод знаходяться нижче критичних значень. Гідрогеолого-меліоративний стан оцінюється як задовільний та сприятливий.

3.

Робота водогосподарського комплексу

3.1

Робота насосних станцій (об’єми перекачаної чи поданої води), каналів та ГТС

Проводяться планово-попереджувальні ремонти меліоративних систем з метою підготовки до наступного поливного сезону.

Казанківським груповим водопроводом подано населенню питної води в кількості – 1400 м3.

З метою попередження підтоплення сільських населених пунктів, працювало 2 дренажних насосних станцій (2 ДНС в автоматичному режимі), системи Держводагентства, які відкачали за тиждень 0,923 тис. м3 води і підтримують рівень ґрунтових вод нижче критичних. Всього                      5 дренажними насосними станціями з початку  2019 року відкачано    171,901 тис. м3 води.

РОВР у Миколаївській області розроблено 363 режимів роботи для водосховищ та орендованих водних об’єктів, з них по басейну Південного Бугу – 280, басейну річок Причорномор’я – 16, суббасейну нижнього Дніпра - 67.

Робота водосховищ та ставків в межах території Миколаївської області, здійснюється за режимами встановленими Сектором у Миколаївській області  Держводагентства.

Софіївське водосховище працює за режимами встановленими за рекомендацією Міжвідомчої комісії по р. Південний Буг, які затверджені Держводагентством.

На Софіївському водосховищу здійснюється виконання ремонтних робіт по укріпленню водоскидної споруди водосховища.

   Рівень води у Софіївському водосховищі на річці Інгул утримувався на відмітці 35,90-35,94 м БС, наповнення становило 61,9-62,4%, витрата води 2,0 м3/с.

На підвідомчих РОВР у Миколаївській області наливних водосховищах, які використовуються для зрошення по басейнам річок:

     - р. Верьовчина – водосховища загальною ємкістю 8,4 млн. м3 води, наповнення яких складає 4,2 млн. м3 (50,0%).

     - водопропускний тракт Південно-Бузької зрошувальної системи на річці Березань – водосховища загальною ємкістю 36,35 млн. м3 води, наповнення яких складає 4,7 млн. м3 (12,9%).

3.2

Режими роботи ГЕС на водосховищах

   Встановлений «Режимом роботи основних водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг в умовах низької водності 2019 року», затвердженого Держводагентством України від 23 вересня 2019 року.

4.

Пропуск повені і паводків:

(введені ступені протипаводкового захисту)

 

 

Ступені протипаводкового захисту не вводились.

5.

Інформація про надзвичайні ситуації

Не надходила

6.

Виконавець: посада, відділ, тел.

Провідний інженер відділу ТЕБ Данілевський А. (0512) 489049

 

          Начальник

          РОВР у Миколаївській області                                       С. ПИСЬМЕННИЙ