You are here

Міжнародний день чистих берегів - 2019

Submitted by elena on Суб, 09/21/2019 - 14:15

Щорічно, у 3-ті вихідні вересня (цього року 21 вересня), за підтримкою Європейського Союзу та інших міжнародних організацій відбувається масштабна екологічна акція  «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day).

Однією з масштабних екологічних проблем сьогодення є забруднення побутовим сміттям річок, морів та океанів. Результати багатьох досліджень говорять про те, що для розкладання паперу необхідно близько 5-10 років, для банки з-під консервів необхідно 90 років, а для розкладання  пластмаси не меньше 500 років, а термін розкладання в воді збільшується в багато разів і навіть точно невідомий. Поліетиленові пакети, плаваючі у воді, викликають масову загибель риб і птахів. Під час розкладання з пластика в навколишнє середовище виділяються токсичні речовини, які отруюють ґрунт і воду.

Працівники Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області та підвідомчих управлінь, долучилися до акції та  організували прибирання прибережної захисної смуги річки Південний Буг,  біля ГНС Кандибінської зрошувальної системи з метою попередження забруднення річки побутовими відходами. Також були проведені бесіди та лекції у навчальних закладах міста та області з переглядом відеоролику «Я прибрав – твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом», головний меседж якого – виховання екологічної свідомості нашого суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України.

                                                                                                                                               Інна Карпюк, провідний інженер відділу водних ресурсів