Газета «Вісті Вознесенщини» 11 листопада 2010року №45.
ВОЗНЕСЕНСЬКЕ МІЖРАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ЦЕ ЄДИНИЙ КОЛЕКТИВ , ЯКИЙ ОПІКУЄТЬСЯ ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ
МІЖГОСПОДАРСЬКИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМ, РАЦІОНАЛЬНИМ
ВИКОРИСТАННЯМ ТА ВІДТВОРЕННЯМ ВОДНИХ РЕСУРСІВ.
На календарі листопад. Працівники сільського господарства підводять підсумки роботи, підраховують врожайність культур і роблять висновки - вдалим чи невдалим був для них нинішній рік. Рік – абсолютно несхожий за погодними умовами на попередній. З початку квітня і до липня - злива, а потім - два місяці «африканської»спеки, яка, звісно, негативно позначилася на прибутках аграріїв, але не для всіх. Ті, хто цінує воду і її життєдайну силу, подбали про зрошення своїх земель,а згодом –отримали високі врожаї і прибутки. Приємно зізнатися, що в цьому є і наша заслуга – заслуга колективу працівників Вознесенського міжрайонного управління водного господарства.
По-перше, ми вчасно розпочали поливний сезон. Для своєчасної подачі води на поливний період 2010 року було підготовлено насосно-силові агрегати, трубопроводи, гідротехнічні споруди Вознесенської та Білоусівської зрошувальних систем. Цього року полито 3430га фізичної площі, гектарополивів-15182га. Насосними станціями подано по держсистемах на полив сільгоспкультур – 1млн.57тис.кубометрів води.
Згідно заявок, воду отримали такі водокористувачі: В.В.Задорожній, О.Ю.Пастух, О.Р.Шегай,К.!.Хан, ПП «Союз меча і орала», «Агроном-2005», які вирощують овочі, використовуючи крапельне зрошення та полив по борознах (до речі, наші водокористувачі мають перевагу в тому, що розпочати полив можуть в березні - на початку квітня, що дає їм змогу вирощувати ранні овочеві культури). Згодом масово долучились ТОВ «Геліос»,ПП «Чен А.В.»,ПП «Лігай Д.П.»,ПСП «Струмок»(ПАН Ф.А.), господарські системи: ВАТ «Зелений Гай»ТОВ «Болгарка», ПСП Новогригорівське», по Вознесенському району, а також господарства Арбузинського та Первомайського районів.
Завдяки високому професійному досвіду спеціалістів: начальника насосних станцій О.О.Алексєєва, інженерів М.І.Кісіля та О.С.Скрипніка, машиністів В.В.Корносюка, Л.М.Жекула, А.В.Тітова, Л.В.Лєбєдєва, А.В.Гавви,та Ю.І.Пирти, електриків М.І.Мєшкова та О.О.Волошина і всіх, хто причетний до подачі води - вода вказаним господарствам подавалась вчасно і безперебійно.
Маю бажання окремо подякувати працівникам Вознесенської експлуатаційної дільниці: начальнику П.В.Журавльову; провідному інженеру О.І.Сиворотці; оглядачам та слюсарям-ремонтникам: К.А.Байді, В.А.Тульчію, С.Г.Козіцькому, В.Г.Крутенку; газоелектрозварювальнику Є.Г.Рубану, токарю П.П.Гузь та ін. Зусиллями цих працівників зроблено ремонт будівель насосних станцій, розчистку каналу від чагарників та очерету, ремонт гідротехнічних споруд та трубопроводів.
Саме завдяки такій відданості своїй справі Вознесенське міжрайонне управління водного господарства не тільки стабільно працює, а й збільшує свої прибутки. Враховуючи дефіцит коштів загального державного бюджету на отримання державних зрошувальних систем особлива увага приділяється нарощуванню обсягів власних надходжень від господарської діяльності, наказом Облводгоспу від 18.05.2010 року Вознесенському МУВГ доведено завдання щодо отримання надходжень від надання платних послуг в обсязі 650 тис.грн. Цього року від надання платних послуг з подачі води водокористувачам Вознесенське управління отримало 250 тис.грн, які направлені на утримання та ремонт насосних станцій ,насосно-силового обладнання,трубопроводів,автотракторного парку та ін. Середня вартість 1 га поливу склала 900грн. З урахуванням збільшення за рахунок зрошення врожайності у 2-3рази - це невелика сума. В цілому за 10 місяців на розрахунковий рахунок спецфонду управління надійшло 581,1 тис.грн. Частина цих коштів зароблена механізованим загоном, який очолює О.А.Дудник.Серед них механізатори-В.І.Гарбузенко,С.І.Сліпченко,С.М.Волошин,О.О.Шимченко,В.М.Яткевич,водії І.І.Віцель ,Ю.І.Агєєв.
Слід зазначити, що Вознесенське міжрайонне управління водного господарства опікується питанням, що стосується не тільки сільгоспвиробників, а й всіх мешканців нашого району. Особливо тих, хто мешкає у зонах підтоплення. Так, з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року №246/р «Про здійснення заходів щодо запобігання можливого затоплення територій внаслідок льодоходу та повеней» та реалізації комплексу заходів, пов’язаних з безаварійним пропуском льодоходу та весняної повені у 2010 році, Вознесенському міжрайонному управлінню водного господарства в І- му півріччі 2010 року виділені кошти із резервного фонду державного бюджету в сумі 81,8 тис.грн. За рахунок вказаного фінансування наш колектив виконав відновлювальні та ремонтні роботи дренажних насосних станцій ДНС-2;ДНС-3 Білоусівської ЗС,дамби №1в с.Воронівка, водоскиду Щербанівського водосховища, греблі Водяно-Лоринського водосховища та ін.
Та на цьому робота управління не закінчується. Незважаючи на те, що літня спека залишилась далеко позаду, водне господарство продовжує активно працювати. Наразі триває підготовка до наступного сезону. Фахівцями управління на 2011 рік розробляється пакет планових документів для поливів по держсистемах. Для розрахунків ліміту електроенергії та коштів необхідних на електроенергію по бюджету для забору води з джерел зрошення насосними станціями держсистем необхідно вже тепер визначитись з площами та способом поливу, кількістю водокористувачів, структурою посіву сільськогосподарських культур. Планові розрахунки подаються Миколаївському облводгоспу, Держводгоспу України,на основі яких з бюджету виділяються кошти на електроенергію. Тому необхідно до 1 листопада 2010 року землекористувачам, які мають намір користуватися послугами з подачі води на полив сільгоспкультур у 2011 році по держсистемам, надати службі водокористування Вознесенського міжрайонного управління водного господарства (вул. Жовтневої революції, 251,тел.:5-40-08) вищеперераховану інформацію.
міжрайонного управління водного господарства.