You are here

Інформація про водогосподарську обстановку в зоні діяльності РОВР у Миколаївській області за тиждень (період з 05 по 11 січня 2022 року)

 

1.

Узагальнена гідрометеорологічна обстановка по басейнах і субббасейнах річок

Басейн Південного Бугу:

Температура повітря вночі була від -4°С до +4°С, вдень від  -1°С до +10°С. Кількість опадів за тиждень склала – 2 мм.

Басейн річок Причорномор’я:

Температура повітря вночі була від -3°С до +5°С, вдень від 0°С до  +11°С. Кількість опадів за тиждень склала – 4 мм.

Суббасейн нижнього Дніпра: 

Температура повітря вночі була від -3°С до +4°С, вдень від  0°С до  +11°С. Кількість опадів за тиждень –  3 мм.

2.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки якісного стану поверхневих вод в басейні р. Південний Буг проводиться робота згідно державного моніторингу якості поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів. На виконання програми моніторингу вод (наказ № 336 від 11.06.2019р.) проводяться спостереження поверхневих вод по 6 створах питних водозаборів річки Південний Буг. Якість поверхневих вод басейну              р. Південний Буг на території Миколаївської області відповідала нормам для водойм водогосподарсько-питного водокористування.

     За даними гідрогеолого - меліоративної дільниці РОВР у Миколаївській області рівні ґрунтових вод складають:

   - в Баштаньскому районі: с. Олександрівка – 2,00 м і глибше,                     с. Баратівка – 2,00 м і глибше, с. Садове – 1,93 м і глибше.

   - в Миколаївському районі: с. Миколаївське – 1,95 м і глибше,                           с. Шевченкове – 1,92 м і глибше, с. Новоселівка – 2,00 м і глибше,              с. Степове – 2,00 м і глибше, с. Зелений Гай – 1,95 м і глибше.

   - в Вознесенському районі: с. Таборівка – 2,00 м і глибше.

Рівні ґрунтових вод знаходяться нижче критичних значень. Гідрогеолого-меліоративний стан оцінюється як задовільний та сприятливий.

 

3.

Робота водогосподарського комплексу

3.1

Робота насосних станцій (об’єми перекачаної чи поданої води), каналів та ГТС

За звітний період на меліоративних системах РОВР у Миколаївській області працювали 0 насосних станцій для поливу сільськогосподарських культур (басейн Південного Бугу – 0, басейн річок Причорномор’я – 0), за тиждень об’єм перекачаної та поданої води складав 0 тис.м3 (басейн Південного Бугу – 0 тис.м3, басейн річок Причорномор’я – 0 тис.м3), з початку року – 0,086 млн.м3 (басейн Південного Бугу – 0,086 млн.м3, басейн річок Причорномор’я – 0 млн.м3).

Казанківським груповим водопроводом за тиждень подано населенню питної води в кількості – 1500 м3.

З метою попередження підтоплення сільських населених пунктів, працювало 2 дренажних насосних станцій (2 ДНС в автоматичному режимі), системи Держводагентства, які відкачали за тиждень 0,776 тис. м3 води і підтримують рівень ґрунтових вод нижче критичних. Всього                       дренажними насосними станціями з початку 2022 року відкачано             1,206 тис. м3 води.

Робота водосховищ та ставків в межах території Миколаївської області, здійснюється за режимами встановленими Сектором у Миколаївській області  Держводагентства.

Софіївське водосховище працює за режимами встановленими за рекомендацією Міжвідомчої комісії по р. Південний Буг, які затверджені Держводагентством.

   Рівень води у Софіївському водосховищі на річці Інгул змінювалась від   39,55 м БС, наповнення становило - 100,8% витрата води – 7,05 м3/с.

На підвідомчих РОВР у Миколаївській області наливних водосховищах, які використовуються для зрошення по басейнам річок:

     - водопропускний тракт Південно-Бузької зрошувальної системи на річці Березань – водосховища загальною ємкістю 25,55 млн. м3 при НПУ складає 7,975 млн. м3 - (31,2 %).

3.2

Режими роботи ГЕС на водосховищах

   Встановлений «Режимом роботи основних водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на осінньо-зимовий період 2021-2022 р.р.», затвердженого Держводагентством України від 2 листопада 2021 року.

4.

Пропуск повені і паводків:

(введені ступені протипаводкового захисту)

 

 

Ступені протипаводкового захисту не вводились.

5.

Інформація про надзвичайні ситуації

Не надходила

6.

Виконавець: посада, відділ, тел.

Провідний інженер Данілевський Андрій  (0512) 379190

 Начальник відділу басейнової взаємодії та техногенно-екологічної безпеки Руслан ТУЗ