You are here

Робота Міжвідомчої комісії

Протокол онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні річок Причорномор`я та суббасейні нижнього Дунаю на осінно-зимовий період 2024-2025 років 

Режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні річок Причорномор`я та суббасейні нижнього Дунаю на зимовий період 2024-2025 років

 

Протокол засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на осінній та зимовий періоди 2024-2025 років

Режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на час пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2024 року

 

Протокол засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на осінній та зимовий періоди 2024-2025 років

 

Протокол засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на час пропуску весняного  водопілля та на весняно-літній період 2024 року

Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ.

27 лютого 2024 року начальник відділу водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Миколаївській області Руслан Туз прийняв участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем  району басейну  річки Південний Буг на час пропуску весняного водопілля та на весняно - літній період 2024 року.

Під головуванням Дяконовича Іллі Мар׳яновича були розглянуті питання:

*аналіз проходження весняної повені та літньо-осінньої межені  у 2023 році в басейні Південного Бугу, виконання встановлених режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем. Інформація про проведені заходи до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2024 році;

*прогноз  погоди  на  весняно – літній період 2024 року в басейні річки Південний Буг.

*розгляд проєкту та пропозицій щодо встановлення режимів роботи основних водосховищ та водогосподарських систем басейну на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2024 року.

Також, заслухали інформацію представників регіональних офісів, енергетичних компаній та інших учасників засідання щодо водогосподарської обстановки в областях. Після обговорення було прийнято відповідні рішення.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Встановлені режими роботи основних водосховищ

басейну річки Південний Буг

2 березня 2021 року відбулося онлайн засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля  та на весняно-літній період 2021 року.

У засіданні прийняв участь начальник відділу басейнової взаємодії та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Миколаївській області Руслан Туз.

В наданій секретаріату Міжвідомчої комісії інформації Русланом Тузом було зазначено, що понад 87 % поверхневих вод області формується за рахунок притоку води із суміжних областей по великій річці Південний Буг та її середніх річок. Тому, для області є дуже важливим дотримання встановлених режимів роботи водосховищами, які розташовані в суміжних областях.       

        БУВР Південного Бугу проінформувало про аналіз проходження весняної повені та літньо-осінньої межені  у 2020 році в басейні Південного Бугу, виконання встановлених режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем.

       Начальник Вінницького обласного центру з гідрометеорології  Власов  Юрій Миколайович ознайомив з гідрометеорологічними умовами формування весняного водопілля в  басейні річки Південний Буг на 2021 рік.

       Весняне водопілля слід очікувати по всім елементам нижче норми. Сумарний стік весняного водопілля буде визначатися підвищеною  ґрунтовою та незначною  талою складовими. У таких умовах важливу роль відіграватиме температурний режим та опади.

       Представники енергетичних компаній доповіли про стан готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році.

        Руслан Туз звернув увагу, що завжди існує ймовірність формування у весняний період суто дощових паводків, які можуть мати «швидкі» негативні наслідки, та надав інформацію до протоколу засідання про стан готовності РОВР у Миколаївській області до пропуску паводків.

        Так, спеціалістами офісу проведено обстеження стану гідроспоруд, розробляються режими роботи для орендованих водних об’єктів.

        По закінченню засідання розглянуто пропозиції учасників Міжвідомчої комісії та  узгоджено режими роботи водосховищ комплексного призначення району басейну річки Південний Буг  на час пропуску весняного водопілля  та на весняно-літній період 2021 року

Режими роботи водосховищ

 

Встановлені режими роботи основних водосховищ

басейну річки Південний Буг

          25 лютого в м. Вінниця відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну річки Південний Буг на час пропуску весняного водопілля  та на весняно-літній період 2020 року. У засіданні з доповіддю виступив начальник відділу техногенно-екологічної безпеки РОВР у Миколаївській області Туз Руслан, який зазначив, що при встановленні режимів роботи водосховищ вкрай важливим є врахування прогнозу водності та поточної водогосподарської обстановки з метою забезпечення раціонального використання наявних водних ресурсів. Стійкий недобір опадів у осінньо-зимовий період (у межах 50-70 % норми) визначив низьку водність більшості річок Миколаївської області. Також Руслан Туз зауважив, що фактичні витрати води в лютому місяці по водпостам області значно менші за норму та складають орієнтовно 25 - 38% від норми.

         За даними Укргідрометеоцентру на всіх річках басейну Південного Бугу склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Існує висока ймовірність формування низької водності  річок у весняно-літній період, яка може обмежити можливості наповнення природним стоком середніх і малих водосховищ, ставків різних форм власності.

          Руслан Туз звернув увагу, що завжди існує ймовірність формування у весняний період суто дощових паводків, які можуть мати «швидкі» негативні наслідки, та поінформував учасників засідання про стан готовності РОВР у Миколаївській області до пропуску паводків.

         Спеціалісти БУВР Південного Бугу поінформували присутнії про поточну водогосподарську обстановку, якість поверхневих вод в басейні Південного Бугу,  гідрометеорологічні умови, що склалися  та прогноз водності на березень-квітень 2020 року.

        По закінченню засідання розглянуто пропозиції учасників Міжвідомчої комісії та  узгоджено режими роботи водосховищ комплексного призначення району басейну річки Південний Буг  на час пропуску весняного водопілля  та на весняно-літній період 2020 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Встановлені режими роботи основних водосховищ басейну річки Південний Буг в умовах низької водності 2019 року

      20 вересня в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Південний Буг під головуванням начальника управління Магери А.П. проведено засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну річки Південний Буг в умовах низької водності 2019 року.

      На засіданні Міжвідомчої комісії були присутні представники: Департаментів агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрацій, управлінь цивільного захисту облдержадміністрацій, управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, обласних лабораторних центрів МОЗ України у Хмельницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської та Вінницької областей, а також представники регіональних офісів водних ресурсів, розташованих в басейні Південного Бугу, КП «Вінницяоблводоканал», Вінницького обласного центру з гідрометеорології, енергетичних компаній.

        Присутніх на засіданні проінформовано про поточну водогосподарську обстановку в басейні Південного Бугу, якість поверхневих вод в басейні, прогноз водності на вересень-жовтень 2019 року. Розглянуто пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну в умовах низької водності.

        За результатами засідання узгоджено режими роботи водосховищ району басейну річки Південний Буг  в умовах низької водності 2019

Режими роботи водосховищ р. Південний Буг

6 серпня у БУВР Південного Бугу відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на літньо-осінній період 2019 року.

Від РОВР у Миколаївській області прийняв участь в засіданні начальник відділу техногенно-екологічної безпеки.

 Необхідність проведення чергового засідання Міжвідомчої комісії викликана ускладненням водогосподарської обстановки через зниження водності річок, зменшенням запасів води (регулюючих резервів) у водосховищах басейну Південного Бугу. 

Міжвідомча комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при  БУВР Південного Бугу, який створений для  встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем з метою забезпечення раціонального використанням водних ресурсів річок басейну Південного Бугу, потреб населення і галузей економіки у воді з урахуванням екологічних вимог і потреб учасників  водогосподарського комплексу.

         При встановленні режимів роботи водосховищ вкрай важливим є врахування прогнозу водності та поточної водогосподарської обстановки. За даними Українського гідрометеорологічного центру липень в басейні Південного Бугу був спекотним та переважно з дефіцитом опадів. Середньомісячна температура повітря по басейну була  вищою  за  норму  на  0,3-1,0 ºС. Сумарна кількість опадів за місяць склала 13-59 мм (15-67 % місячної норми). В басейні річки Інгул спостерігались опади, кількість яких склала 76-94 мм (140-152 % від місячної норми).

Водність Південного Бугу становила 28-41%, його приток 36-74 % місячної норми.

Середні місячні витрати води у липні дорівнювали (у м3/с та відсотках норми): біля Підгір’я (приплив до Первомайської ГЕС) 13 (29), біля Первомайська (приплив до Олександрівської ГЕС) 20 (38).

За нормального  розвитку гідрометеорологічних умов у серпні середні місячні  витрати  води  очікуються (в м3/с): біля Підгір’я (приплив до Первомайської ГЕС) 10-20, біля Первомайська (приплив до Олександрівської ГЕС) 15-25, що відповідно становитиме   41  та 46 % норми.

 Відповідно п. 3.1.3 «Правил експлуатації каскаду водосховищ басейну річки Південний Буг» у надзвичайних маловодних умовах, коли для водокористувачів на розташованих нижче ділянках басейну не забезпечується гарантований мінімум водовіддачі, необхідно з вище розташованих водосховищ здійснювати необхідні попуски, спрацьовуючись до дозволених відміток.

По закінченню наради були розглянуті  пропозиції щодо врегулювання водності річки Південний Буг та  прийняті протокольні рішення.

 Начальником відділу техногенно-екологічної безпеки в ході обговорення надані пропозиції та зауваження до проекту рішення засідання міжвідомчої комісії. Зокрема, відзначено про важливість максимально ефективного використання запасів води для забезпечення екологічних витрат в нижній течії  річки Південний Буг не менше            17,0 м3/с. Запропоновано повернутися до практики створення додаткових запасів води в існуючих основних водосховищах, залучати інші водосховища в дуже маловодні роки.

Затверджені режими роботи водосховищ

Міжвідомча комісія встановила режими роботи водосховищ і водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2019 року

5 березня в приміщенні Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрія Магери відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2019 року.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області прийняв участь в засіданні начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Туз Р.В.

На засіданні розглянули виконання встановлених режимів  роботи водосховищ та водогосподарських систем у 2018 році, аналіз проходження минулорічної весняної повені та літньо-осінньої межені, гідрометеорологічні умови формування весняного водопілля на 2019 рік, якість поверхневих вод басейну.

За інформацією Укргідрометцентру весняне водопілля у поточному році слід очікувати нижче норми. У зв’язку із відсутністю основної складової водопілля – снігового покриву, прогноз найвищих рівнів водопілля по басейну Південного Бугу навіть не складався.

Проектом рішення Міжвідомчої комісії встановлено режими роботи для 25 водосховищ в руслі Південного Бугу, з них Певомайське, Олександрівське та Софіївське водосховища, які розташовані в Миколаївській області. 

 Ухвалений на нараді проект режимів роботи основних водосховищ і водогосподарських систем басейну річки Південний Буг буде направлений на затвердження до Державного агентства водних ресурсів України.

There is currently no content classified with this term.