Цього року Жовтневе УВГ знову зайняло 1 місце серед управлінь Миколаївського облводресурсів по підсумкам діяльності водогосподарських організацій. Цю подію ,що припала до дня працівників водного господарства, вири шили відзначити в одному із найпрекрасніших куточків Херсонщини «Зелені Хутори Таврії». Саме тут відроджуються традиції наших пращурів і фактично забуті ремесла. Комплекс розташований на незайманій природі Таврійської лісостепової зони – це своєрідна Україна у своїй історичній та культурній мініатюрі. Зручним автобусом наш колектив швидко доїхав до цього незвичайного місця. Зустрічали нас гостинні господарі з хлібом та сіллю. Ми ніби потрапили в давні часи. Наш екскурсовод Лена розповіла багато про життя в давнину. Хутори мають цікаві назви: Ковальський, Гончарний, Козацький, Стрілецький, Свічкарства, Ляльки-мотанки, Лазоплетення. Кожна садиба створена відповідно до українських архітектурних традицій
. В кожному з відвіданих хуторів мали змогу брати участь в майстер – класах та отримували сувеніри на згадку.
На Кінному дворі нам розповіли про всі принади іпотерапії і про коней; ми мали змогу доторкнутися до тварин і погодувати їх морквою.
На Гончарському хуторі нам розповіли про гончарство і з допомогою вправного гончара ми спробували робити невеликі глечики на гончарному крузі.
На Козацькому хуторі ми розглядали давню зброю.
Відвідали пасіку з дегустацією меду.
На хуторі Ковальства познайомилися з ковалем і могли викувати свою щасливу підкову. На Стрілецькому хуторі почули історію розвитку козацької зброї та побачили різні її види.
На хуторі Ляльки-мотанки занурилися в історію виготовлення стародавніх іграшок, що згодом стали справжніми родинними оберегами.
Хутір Цирульника відкрив нам усі секрети старовинних зачісок: обряд косоплетіння виконували спеціально навчені жінки, а за плетінням кіс та кількістю прикрас у волоссі, як ми дізналися, можна було мати уявлення про соціальне становище дівчини.
У художній майстерні нам розповіли про перші та сучасні фарби, поверхні, які можна прикрашати малюнками, та різновиди технік, за якими тут працюють.
На Монетному дворі вибили на щастя свою власну монетку, яка, згідно з повір’ям, увібравши нашу енергетику, буде накопичувати в наших гаманцях справжнє багатство.
Потім нам запропонували обід з національних українських страв. Після обіду розважались на будь-який смак: катались на човні,на катамарані, на конях,займались скалолазанням, купались в водоймі,стріляли з лука,арбалета, залюбки фотографувались у незвичних місцях.
Ми отримали велике задоволення від подорожі в минуле! Пізнавально, завзято й весело провели час, насолодилися чудовою природою. Це саме те місце, куди хочеться ще раз повернутися та запросити друзів.
В.о.начальника Хайчевський М.М.