You are here

Газета "Вперед" від 07.03.2013 № 24

СОФІЇВСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ

РІКА Інгул, Софіївське водо­сховище. Це місце є улюбленим для відпочинку і любительської риболовлі в усі пори року не тільки для місцевого населення, а й для жителів сусідніх районів і областей. Ми звикли до того, що у нас є такий об'єкт. А між тим він має особливе значення і займає відповідне місце у візитівці нашого району.

Проект Софіївського водосхови­ща виконала Одеська філія «Укрді-проводгоспу» в 1964 році Роботи по спорудженню об'єкта розпочались навесні цього ж року. Генеральним підрядником стало будівельно-монтажне управління №25 тресту «Укрводбуд». Безпосередньо керу­вали будівництвом Володимир Ва­сильович Бєдов і Григорій Іванович Завірюха. Активним учасником бу­дівництва та подальшої експлуатації водосховища був новобужанин Іван Данилович Гуц.

Спорудження об'єкта завершили в лютому 1968 року, а 3 березня того ж року закінчили роботи з перекрит­тя ріки Інгул.

В результаті будівництва греблі під водою опинились 470 гектарів землі. Такою є площа водяного дзеркала (з врахуванням території нашого району та сусідньої Кірово­градської області). Довжина водо­сховища — 18 км; ширина макси­мальна — 700 м; мінімальна — 260 м; максимальна глибина — 19,5 м; повний об'єм — 36 млн. м3; протяж­ність берегової лінії — 43,2 км.

Софіївське водосховище надане в постійне користування Мико­лаївському обласному управлін­ню водних ресурсів та є одним із об'єктів РЛП «Приінгульський».

Експлуатацію, нагляд і необхідні по­точні ремонти здійснює Новобузька дільниця групового водопроводу.

Основна функція сховища — во-дозабезпечення населених пунктів Новобузького і Казанківського районів, пропуск води у ріку Інгул для потреб Баштанського і Жовтневого районів (водозабезпечення зрошення). Наявність водосховища в межах регіонально-ландшафтного парку дає хороші можливості для розвитку туризму.

(Матеріал підготовлено з

участю спеціалістів Новобузької

дільниці групового водопроводу).