Щоб нащадки не дорікали нам
Всесвітній день води проводиться щорічно з метою привернення уваги до важливості збереження і сталого використання прісноводних ресурсів.
Ідея святкування Всесвітнього дня водних ресурсів була започаткована у 1992 році на Конференції ООН по навколишньому середовищу і розвитку в Ріо-де-Жанейро. У своїй резолюції від 22 грудня 1992 року Генеральна асамблея ООН постановила: оголосити 22 березня кожного року Міжнародним днем водних ресурсів, який пізніше був перейменований у Всесвітній день водних ресурсів.
Чиста вода на нашій планеті в цілому і в Україні зокрема є одним з найцінніших природних ресурсів. Сьогодні, як ніколи раніше, люди усвідомлюють обмеженість та вразливість водних ресурсів. Усе більше громадян беруть участь у діяльності, спрямованій на охорону навколишнього природного середовища, проблеми екології більше хвилюють різні верстви населення. Тому захист і збереження водних ресурсів – це відповідальність кожного з нас.
Стабільний розвиток суспільства визначається сприятливим екологічним станом навколишнього природного середовища та наявністю достатньої кількості водних ресурсів відповідної якості. Вода – це основа життя, а якість життя великою мірою залежить від якості води.
В Новобузькому районі більшість голів місцевих громад за останні роки провели значну роботу по покращенню забезпечення населення якісною питною водою. Реконструюються водопровідні мережі, будуються бювети чистої води. В 2014 році міська рада виділила 300 тис.грн. на реконструкцію водомережі КП «Водопровідні мережі» та 161 тис.грн. на придбання обладнання для очистки питної води до держстандартів. В той же час у вирішенні питань покращення водозабезпечення більш продуктивно потрібно працювати керівникам Розанівської, Баратівської, Новохристофорівської місцевих громад.
Протягом останніх засушливих років ставлення до водних ресурсів змінилося. На сьогодні перед нами проблема збереження та збільшення її запасів. В районі у 2012 році прийнята Програма «Малі річки Новобужжя», але, на жаль, вона не виконується. Без малих річок неможливе існування великих. Разом з тим, вони інколи перебувають в занедбаному стані і потребують нашої допомоги. Береги балок, малих річок вкриті побутовим сміттям, різного роду відходами, особливо пластмасовими пляшками, обгортками від продуктів харчування, стоки відходів течуть прямо в річку. Особливо в занедбаному стані знаходиться балка Куца, на берегах якої і виник Новий Буг.
Працівники водогосподарської галузі звертаються до громадян не залишатися байдужими до долі річок рідного краю, не забруднювати їх, не викидати сміття, любити і берегти, щоб наші нащадки не дорікали нам за безвідповідальність.
Заступник начальника
відділу Новобузької дільниці групового
водопроводу Яремчук В.Д.