You are here

Газета "Вперед" від 26.07.2014 № 71-72

Використання водних ресурсів Інгулу

В червні 2014 року на базі Новобузької дільниці групового водопроводу, яка є структурним підрозділом Миколаївського обласного управління водних ресурсів, відбувся  регіональний семінар на тему «Шляхи удосконалення управління водними ресурсами в басейні річок Південний Буг, Інгул». В роботі семінару прийняли участь спеціалісти управлінь водного господарства Миколаївської та Кіровоградської областей, регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». На семінарі були розглянуті питання щодо шляхів удосконалення управління водними ресурсами на прикладі басейну річки Інгул, порядок взаємодії та посилення співробітництва між Кіровоградським та Миколаївським  облводресурсами щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного походження на водогосподарських, захисних спорудах, водосховищах. Річка Інгул являється єдиним поверхневим джерелом для водозабезпечення питною водою населення Новобузького, Казанківського, Баштанського районів, ряду населених пунктів в Кіровоградській області, тому  збереження водності річки, покращення якості води, безаварійні пропуски високих весняних вод та літньо - осінніх  паводків являються пріоритетними завданнями в управлінні водними ресурсами в басейні річки.

Спеціалісти служб водних ресурсів Миколаївського та Кіровоградського облводресурсів визначили подальші кроки щодо оптимізації удосконалення обміну інформацією для покращення управління водними ресурсами за басейновим принципом.

Учасники семінару ознайомились з об’єктами гідротехнічної споруди Софіївського водосховища, відвідали перлину нашого краю – Пелагеївський жіночий монастир та церкву.

Про роботу регіонального ландшафтного парку «Приінгульський»  по збереженню водних ресурсів, про історію нашого рідного краю ознайомив учасників  науковий співробітник парку В.В.Швець.

Без активної участі кожного жителя району покращення екологічної ситуації в басейні р.Інгул ніколи не відбудеться. Держава наближається  до Європи, а ми відносимось до природи гірше первісних людей. Берег Софіївського водосховища,  Інгулу «засіяно» сміттям, балки навколо міста перетворилися в несанкціоновані звалища, каналізаційні стоки безперешкодно прямують у водойми, лісові насадження нещадно вирубують, кошти на природоохоронні заходи не виділяються.

 Давайте спільними зусиллями боротися за поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації на теренах району, зокрема басейну Інгулу .       

В. Яремчук

Заступник начальника відділу
експлуатації Новобузької
дільниці групового водопроводу