You are here

«Основний скарб життя»

«Вперед» №25 25 березня 2008 року

 

22 березня щороку з ініціативи ООН відзна­чається Всесвітній день води. З 2005-го Генераль­на Асамблея ООН прого­лосила про початок Між­народного десятиріччя дій під гаслом «Вода для життя». Фактично — це оголошення на Землі над­звичайного стану, спри­чиненого загостренням водної кризи. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води, в зв'язку з по­гіршенням якості вод­них ресурсів, присвячена «Санітарії».

Південь України нале­жить до районів із низьким рівнем водозабезпечення на душу населення. В на­шому районі налічується 65 водних об'єктів за­гальною площею 748,5 гектара та Софіївське водосховище — 470 га, що використовується для потреб водозабезпечення населення. На жаль, не всі ставки відповідають вимогам водного законо­давства: досить поглянути на їх санітарний стан у місті. В результаті без­господарності — три з них без води, прибережні захисні смуги населення використовує для влашту­вання несанкціонованих сміттєзвалищ. Поточний ремонт гідроспоруд не проводиться, В ставки постійно скидають неочищені каналізаційні стоки. «Ленінський» ставок пе­ретворився у відстійник каналізаційних вод міста і за повної бездіяльності міської влади та відповід­них служб дуже швидко перетворюється в міське сміттєзвалище. Обнадіює те, що на водоймах, які підпорядковані сільським

громадам, санітарний та технічний стан значно кращий.

В останні роки погір­шилась ситуація з водозабезпеченням сільського населення якісною питною водою. Станом на 1990 р. у районі функціонувало 78 артезіанських свердло­вин, нині — лише 30, але якісну питну воду дають одиниці. В районі прийня­та програма «Питна вода Новобужжя» і треба конс­татувати, що є обнадійливі результати проведеної роботи. Пробурюють нові свердловини, виділяють кошти на їх облаштування необхідним обладнанням. Найактивніше працюють у Новомиколаївській, Новополтавській, Вільнозапорізькій сільрадах. Для поліпшення якості питної води необхідно обладнати свердловини очисними установками, що дуже затратне, але вкрай необхідно. Органам місцевого самоврядування слід звернути увагу на облаштування свердло­вин, які експлуатувалися в минулі роки, але тепер — занедбані.

Чиста вода бере поча­ток не з кухонного крану і не з колонки на вулиці, а зі стану поверхневих і підземних джерел, рівня їх експлуатації та екологіч­ної культури населення. Поки кожен житель не відчує своєї відповідаль­ності й причетності до справи відродження та охорони водних ресурсів, помітних позитивних змін годі чекати.

В.ЯРЕМЧУК, головний спеціаліст Новобузької дільниці групового водопроводу.