You are here

Газета Маяк від 28.05.2016 року № 20 (8921)

День річки Південний Буг.

Південний Буг - це третя за довжиною річка України після Дніпра і Дністра, але найбіль­ша серед тих, що повністю про­тікають на території нашої дер­жави. Довжина її 806 км. Вона протікає через 7 областей Укра­їни, а це - Хмельницька, Він­ницька, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська та Одеська.

Річка Південний Буг бере свій початок біля села Холодець Хмельницькій області і впадає в Дніпро-Бузький лиман та далі несе свої води до Чорного мо­ря. Протягом багатьох століть назва річки змінювалась. Турки називали її Ак-су. що означало «біла вода». У греків її знали як Гіпаніс. Слов'яни нарекли її Богом, в розумінні «багата», або «та, що біжить по багатих землях».

Сучасну назву річка отри­мала випадково. На початку XX століття, коли проводились дослідження Правобережної України, російський геолог В. Д. Ласкарьов звернув увагу на іс­нування двох річок з однакови­ми, як йому здалося, назвами - Буг. Західна річка на той час і справді мала назву Буг, півден­на - Бог. Проте В. Д. Ласкарьов не помітив цю різницю і наніс їх на карту як Західний Буг і Південний Буг.

15 квітня 2009 року в кон­ференц-залі готельного комп­лексу «Поділля» у м. Вінниця відбулася координаційна на­рада щодо створення Басейно­вої ради Південного Бугу. Саме тоді було започатковано День Південного Бугу, призначив­ши його на третю суботу трав­ня щорічно. Цього року День Південного Бугу припав на 21 травня.

Кожна область, по якій про­тікає річка, до свята готувала різноманітні заходи. Південно- бузька ЕД також долучилась до цього свята. Були проведен­ні екскурсії та прочитані лекції учням, присвячені дню річки Південний Буг, проведено кон­курс на кращий малюнок.

Це свято ще одна можли­вість привернути увагу влади, молоді, громадських організа­цій до проблеми річки в своєму регіоні. Адже, тільки комплекс­ний підхід дасть змогу покра­щити екологічну ситуацію і ви­рішувати проблеми, пов'язані з нашою річкою - Південний Буг.

Людмила Лоцька, технік-гідротехнік ПБЕД ММУВГ.