День річки Південний Буг.
Південний Буг - це третя за довжиною річка України після Дніпра і Дністра, але найбільша серед тих, що повністю протікають на території нашої держави. Довжина її 806 км. Вона протікає через 7 областей України, а це - Хмельницька, Вінницька, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська та Одеська.
Річка Південний Буг бере свій початок біля села Холодець Хмельницькій області і впадає в Дніпро-Бузький лиман та далі несе свої води до Чорного моря. Протягом багатьох століть назва річки змінювалась. Турки називали її Ак-су. що означало «біла вода». У греків її знали як Гіпаніс. Слов'яни нарекли її Богом, в розумінні «багата», або «та, що біжить по багатих землях».
Сучасну назву річка отримала випадково. На початку XX століття, коли проводились дослідження Правобережної України, російський геолог В. Д. Ласкарьов звернув увагу на існування двох річок з однаковими, як йому здалося, назвами - Буг. Західна річка на той час і справді мала назву Буг, південна - Бог. Проте В. Д. Ласкарьов не помітив цю різницю і наніс їх на карту як Західний Буг і Південний Буг.
15 квітня 2009 року в конференц-залі готельного комплексу «Поділля» у м. Вінниця відбулася координаційна нарада щодо створення Басейнової ради Південного Бугу. Саме тоді було започатковано День Південного Бугу, призначивши його на третю суботу травня щорічно. Цього року День Південного Бугу припав на 21 травня.
Кожна область, по якій протікає річка, до свята готувала різноманітні заходи. Південно- бузька ЕД також долучилась до цього свята. Були проведенні екскурсії та прочитані лекції учням, присвячені дню річки Південний Буг, проведено конкурс на кращий малюнок.
Це свято ще одна можливість привернути увагу влади, молоді, громадських організацій до проблеми річки в своєму регіоні. Адже, тільки комплексний підхід дасть змогу покращити екологічну ситуацію і вирішувати проблеми, пов'язані з нашою річкою - Південний Буг.
Людмила Лоцька, технік-гідротехнік ПБЕД ММУВГ.