You are here

Газета Водогосподарник Миколаївщини від 3 червня 2016 року № 3 (35

Підведення підсумків конкурсу в номінаціях «Кращі за 2015 рік»

Згідно наказу Миколаївського облводресурсів від 25.04.12року №35 «Про організацію роботи по покращенню технічного стану та естетичного вигляду водогосподарських об’єктів», 14 березня 2016 року комісією були підведені підсумки конкурсу за 2015 рік

Кращою адміністративною будівлею була визнана адмінбудівля Баштанського МУВГ

Розташована за адресою м. Баштанка, вул. Соборна,127, була побудована в 1983 році, займає площу 392м2. Будівля  знаходиться в задовільному технічному стані. Протягом останніх років виконано заміну  віконних блоків на металопластикові. Проведена модернізація системи опалення з метою раціонального використання енергетичних ресурсів. В санвузлі  встановлено обладнання для доочистки питної води. В будівлі проведена заміна ламп розжарення на енергозберігаючі лампи. В кабінетах знаходиться багато кімнатних рослин В приміщенні є вся необхідна інформаційно-технічна документація. Будівля обладнана засобами пожежогасіння. Складені плани евакуації та нанесені маршрути евакуації.

 В підвальному приміщені під час перерви працівники мають змогу пограти в настільний теніс чи більярд. На другому поверсі розмістився кабінет психологічного розвантаження працівників.

В будівлі знаходиться навчальний клас філіалу Нікопольської учбової школи, обладнаний необхідними наглядними матеріалами та меблями. В приміщенні навчального класу проводяться навчання інженерно – технічного персоналу, машиністів, слюсарів.

На прилеглій території постійно вирощуються квіти, росте вишневий сад. На території бази, для відпочинку збудована  альтанка, яка оточена клумбами з троянд. Пішохідні доріжки вимощені з тротуарної плитки. В 2014 році біля альтанки був побудований фонтан,  відкриття якого присвятили Дню працівників водного господарства.

Біля центрального входу встановлена інформаційна стела «Водні ресурси Баштанського району». Постійно працює інформаційно – дорадчий центр, який забезпечує всіх бажаючих інформацією про останні новини в галузі зрошення.    

В актовому залі проводяться збори працівників з адміністрацією на яких підводяться підсумки роботи управління, вирішуються актуальні питання проводиться новорічне свято для дітлахів працівників управління.

В 2015 році проведений ремонт вимощення навколо будівлі, відремонтована огорожа навколо квітника з трояндами.

Колективом управління постійно ведеться  робота по утриманню в належному стані адмінбудівлі та прилеглої території.

Кращою насосною станцією була визнана ПНС-4 Явкинської ЗС Жовтневого УВГ

«ПНС-4» Явкинської зрошувальної системи експлуатаційної дільниці № 2 Жовтневого УВГ в спекотних та посушливих умовах поливного сезону 2015 року в повному обсязі забезпечувала водою зрошувані землі сільгосптоваровиробників Жовтневщини.

Була побудована та введена в експлуатацію в 1985 році, укомплектована 4 насосно-силовими агрегатами Д-5000/32 – 2 шт., Д-2500/62 – 2 шт.

На протязі поливного сезону 2015 року насосною станцією «ПНС-4» було подано водокористувачам 6,9 млн. м3 води на полив сільськогосподарських культур на суму 3,7 млн. грн. Всього полито 3 810 га фізичної площі зрошувальних земель району, виконано 22 512  гектарополивів.

Територія насосної станції постійно підтримується в належному вигляді, обладнання знаходиться в належному технічному стані, в приміщенні насосної станції завжди прибрано та охайно., побутове приміщення знаходиться  у доброму санітарно-гігієнічному стані. На насосній станції  в наявності вся оперативно-технічна та експлуатаційна документація, яка постійно оновлюється. Облік зрошувальної води на «ПНС-4» ведеться за допомогою сучасного лічильника «ІРКА».

У 2015 році на насосній станції проводилися ремонтні роботи будівлі та побутових приміщень, ремонтні роботи насосно-силового обладнання та запірної арматури. Зокрема: фарбування та ремонт стін, фарбування насосно-силового обладнання та запірної арматури, очищення та капремонт аванкамери з укладанням бетону (14 м3), ремонт покрівлі будівлі насосної станції. Ремонтні роботи загалом виконані на суму 48 тис. грн.

Завдяки професіоналізму машиністів, в роботі насосної станції не було жодного збою за весь поливний період. Стабільна робота «ПНС-4» забезпечувалася начальником експлуатаційної дільниці № 2 (Лакутін С. А.), техніком (Жигалкін С. І.) бригадою по ремонту обладнання (Якубовський О. О., Троян І. В.), машиністами  (Грищенко М. Ф., Дробницький М. І., Скоробогатих А. М., Овчинніков Ю. О., Лех С. М.,   Ісаєв К. В., Ширяєв Г. В., Пасіченко М. А.), які відповідально відносяться  до своїх обов’язків і користуються повагою у всього колективу управління.

Колектив забезпечений комплектами індивідуального захисту та засобами пожежегасіння згідно норм та опису.

Догляд за будівлею насосної станції, насосно-силовим обладнанням та прилеглою до насосної станції територією здійснюється машиністами  своєчасно і якісно, а також постійно проводяться заходи по благоустрою.

Кращою визнана Вознесенська експлуатаційна дільниця Вознесенського МУВГ

З 12 березня 1976 року  Вознесенська експлуатаційна дільниця є структурним підрозділом у складі  Вознесенського міжрайонного управління водного господарства.

Очолює її Журавльов П.В., який досить професійно та відповідально виконує покладені обов’язки, про що свідчать результати роботи працівників в цілому.

Дільниця обслуговує 8 зрошувальних систем в межах Вознесенського, Єланецького та Первомайського районів, загальною площею зрошення 13,9 тис. га.

Ремонтно-доглядові роботи протягом 2015 року виконувалися в повному обсязі згідно поставлених завдань. Здійснювалося  очищення   від рослинності  з залученням  механізмів та малої механізації  на площі 113,7 га, із них 13,4 га оброблено хімічними засобами. На гідротехнічних спорудах згідно вимог оновлено інформаційні  знаки. Проведено ремонт побутових приміщень та будівель насосних станцій, фарбування гідромеханічного та електротехнічного обладнання ПНС Білоусівської ЗС, ГНС Вознесенської ЗС, НСП Вознесенської ЗС, НСП-6 Білоусівської ЗС. При проведенні ремонту покрівлі НС Яструбинівської ЗС та НСП Вознесенської ЗС  застосовувались новітні покрівельні матеріали.

   Всі насосні станції укомплектовані протипожежними засобами та засобами індивідуального захисту згідно норм та опису. Відповідними спеціалістами дільниці постійно проводиться оновлення оперативно-технічної та наглядної документації, інформаційних стендів.

На базі Вознесенської ЕД  існує «Демонстраційна ділянка краплинного зрошення» на якій в цьому році були посаджені нові сорти сільськогосподарських культур, також обладнаний гідрометеорологічний пост. Відповідно до заходів енергозбереження було проведено модернізацію системи опалення виробничої бази. Функціонує учбовий клас з охорони праці, пожежної та дорожньої безпеки.

Кращим водосховищем було визнано Софіївське водосховище Новобузької ДГВ.  

Водосховище  розташоване  на річці Інгул в межах Новобузького району. Побудовано в 1968 році, використовується для забезпечення водопостачання населення Новобузького і Казанківського районів та забезпечення санітарних пропусків в меженний період з урахуванням потреб водокористувачів Баштанського і Жовтневого районів. Об’єм водосховища при НПР з відміткою 39,5 м складає 36 млн.м3, площа водойми 470 га, максимальна  глибина 19,5 м.

Водосховище відноситься до потенційно небезпечних об’єктів. З 2003 по 2010 роки виконувалася реконструкція гідротехнічних споруд водосховища з метою  забезпечення безаварійної роботи. При цьому частина робіт виконана працівниками НДГВ, при цьому освоєно 646,1тис.грн.

Межі  прибережних захисних  смуг закріплені 9 природоохоронними  знаками. Виділено зону суворого санітарного режиму із закріпленням знаків на місцевості.

Експлуатація  здійснюється відповідно до затверджених Правил експлуатації Софіївського водосховища.

Постійно проводяться я обстеження споруд водосховища, спостереження за рівнями води в водосховищі та нижньому б’єфі.

В 2015 році проведено поточний ремонт побутових приміщень, фонтану. Виконано  частково поточний ремонт водовипуску. В  прибережній зоні  проведено поточний ремонт 7  природоохоронних  знаків. Проведено  підсипку під’їзної дороги до  водовипуску.

Софіївське водосховище знаходиться в межах заповідної території - Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». Доброю традицією в колективі стало проведення разом з працівниками Регіонального ландшафтного парку заходів по упорядкуванню території гідровузла Софіївського водосховища та прибережної смуги водосховища. Очищено від сміття 1200м. ПЗС р.Інгул та 9 га прибережно-захисної смуги. Ліквідовано одне несанкціоноване сміттєзвалище. Зібрано та вивезено з водоохоронної зони 4м3 сміття. Висаджено 40 шт. саджанців різних порід. Під час проведення  місячника благоустрою спільно з волонтерами, працівниками парку «Приінгульський» висаджено 350 шт. саджанців різних порід, 32 куща смородини, очищено від сміття 4,5 км ПЗС р.Інгул та Софіївського водосховища.

 Окрасою водосховища є визначна пам’ятка архітектури Пелагеївська церква, що побудована на березі водойми в 1904 році.

                                                   І. Лоць, заступник начальника Південно-Бузького БУВР