You are here

Газета Вперед від 27 травня .2017 № 41

 День річки Південний Буг

Вода – одна з найпоширеніших речовин Землі, яка пронизує земну кору і бере участь у природних процесах. Вода – незамінний мінеральний ресурс. Звідси унікальність і цінність водних ресурсів.

З давніх часів люди  оселялись біля джерел води, малих і великих річок, озер. Минули віки, і сьогодні створився такий стан довкілля, у якому природні ландшафти, що гарантували людству добробут, здоров’я і особистий розвиток, майже відсутні. Зокрема, найбільш зруйнованими є річкові ландшафти, які були одними з найбагатших за природним різноманіттям і повністю задовольняли всі потреби людей.

Серед великих рік України Південний Буг є четвертою за водністю рікою, крім того, його басейн повністю розташований на території нашої держави, тобто річище як самої річки та її приток не межують  з іншими країнами і не беруть   початок на території жодної з них.

Відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу з 2009 року щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу. Цього року свято припадає на 20 травня. Першочерговим завданням в басейні для водогосподарських, екологічних, громадських організацій та населення є збереження і відтворення водних ресурсів та біорізноманіття, охорона земель водного фонду.

Інгул – найбільша притока Південного Бугу. Його протяжність сягає
 354км. Ріка бере початок з невеликого лісового озера розташованого на території Кіровоградської області. У нижній течії Інгул багатоводний, його береги, особливо правий, кам’янисті, високі, порізані ярами. Екологічний стан

 Інгулу значно кращий порівняно, наприклад, з такими річками як Дніпро чи Південний Буг. Особливими екологічними проблемами річки є штучні водні об’єкти та розораність узбереж .

Природа може стати найближчим сусідом суспільства, людей, які прагнуть їй допомогти і не мають на меті захоплення та руйнування навколишнього середовища безповоротно споживаючи її ресурси. В останні роки, завдяки зусиллям окремих керівників сільських громад, громадськості району значно покращилась ситуація на р. Інгул і Софіївському водосховищі. В основному робота зводиться до зарибнення водних об’єктів, охорони рибних запасів водосховища і р. Інгул, покращення санітарного стану прибережної захисної смуги. Жителі с. Софіївка виконали роботи по закріпленню берегів р. Інгул шляхом посадки саджанців верби. Громада Кам’янської сільської ради взяла під охорону прибережну  захисну смугу водосховища і лісові насадження в межах території сільради. Таке відношення до водних ресурсів і лісонасаджень повинно служити зразком і для інших місцевих рад на теренах району. Також слід звернути увагу на приведення заходів щодо укріплення берегів р. Інгул, яка протікає на території району, Софіївського водосховища, водних об’єктів, розташованих в межах району шляхом заліснення висадженням кущів, верби, а також залуження прибережно-захисних ліній, залучивши молодь, жителів населених пунктів, фермерів, користувачів земельних ділянок та водних ресурсів.

В березні-квітні 2017 року Південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів було проведено конкурс дитячого малюнку «Вода – джерело життя» у рамках заходів екологічно-просвітницького спрямування серед учнів загальноосвітніх закладів. Діти старанно і творчо підійшли до розкриття теми збереження водних ресурсів. Кожна робота по своєму цінна й неповторна. Переможцями районного конкурсу дитячого малюнку визначено в молодшій групі Гавриленка Дмитра учня 3 класу Софіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, в середній групі – Куш Анастасію, ученицю 6 класу Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №9, в старшій групі – Москаленко Валерію, ученицю 9 класу Баратівської ЗОШ І-ІІІ ст. .

 

Заступник начальника
відділу ВЕВС та водних ресурсів
Новобузької дільниці групового водопроводу                        В.Д.Яремчук