You are here

Газета Вісті Снігурівщини від 9 листопада 2017 року № 89-90

                                                   Зрошення – запорука високих врожаїв!

Значна частина території України розташована в зонах недостатнього та нестійкого зволоження. Насамперед у цьому зв’язку йдеться  про степову зону півдня України. Відповідно до останніх досліджень - український клімат традиційним рослинам більше не підходить, клімат наближається до стану напівпустель. Експериментальні лани Херсонщини фахівці вже порівнюють з кліматом Азербайджану, а там, де було Полісся, формується степ. Навколо Києва вже господарюють умови, які ще 100 років тому були характерні для Одещини, тоді як самі одесити пройшли половину кліматичного шляху до Туреччини.

Невелика кількість опадів при значному надходженні теплових ресурсів призводить до того, що ведення землеробства в зоні південного степу знаходиться на межі постійного ризику. Це зумовлює і те, що врожайність культур коливається в широких межах. В таких умовах ведення успішної сільськогосподарської діяльності можливе тільки за рахунок зрошення. Воно зменшує негативний вплив ґрунтової і повітряної посухи на продукційні процеси культур, оптимізує умови їхнього вирощування. Зрошення дозволяє максимально використовувати генетичні можливості сортів, родючість грунтів і добрив, сприяє максимальному використанню надходжень сонячної радіації.

Саме з такими труднощами зіткнулись аграрії Снігурівщини в поточному році. Вмілі господарі повернулись до випробуваного способу меліорації – зрошення. Саме за допомогою зрошення більшості господарств району вдалося уникнути ризику збитковості виробництва.

Якщо оперувати мовою цифр, то отримаємо 7682 га зрошуваних цього року земель, з яких 2222 га – краплинне зрошення, майже 12 млн.м3 поданої води водокористувачам району та майже 17 млн.м3 води переданої у інші регіони Миколаївської області. Під врожай 2018 року проведено волого- зарядку на площі 753 га. Вперше за майже 20 років отримали живильну вологу колись зрошувані землі на території Червонодолинської сільської ради. На наступний рік прогнози ще приємніші – відновлення зрошення із залученням новітньої техніки поливу такими господарствами, як ПСП «Агрофірма «Роднічок», ТОВ АТФ «Агро-Діло», ТОВ ВСГК «Світ-агро» та фермерське господарство «Гармонія».

Хочеться вірити та сподіватися, що степи Снігурівщини знову заквітнуть і будуть дарувати мешканцям та виробникам району радість від гарних та високих врожаїв.

 

Начальник відділу водокористування Снігурівського управління водного господарства Матусенко С.М.