You are here

Газета Вперед від 24.03.2018 № 23 (11438)

Природа для води

Всесвітній День води бере своє започаткування від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною відзначення цього дня  є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. У 2018 році офіційна тема відзначення Дня води – «Природа для води», присвячена зменшенню забруднень та охороні навколишнього середовища, як заходів по відновленню водної інфраструктури. Всесвітній День води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами. З якістю питної води пов’язані стан здоров’я людей, екологічно-безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Ще в ХІХ столітті відомий французький учений Луї Пастер сказав, що 80 відсотків усіх своїх хвороб ми випиваємо.

У липні 2010 року ООН оголосила доступ до чистої питної води одним із прав людини. Проблема доступу до якісної питної води є актуальною та гострою і для населення Новобужжя. Жителі районного центру отримують питну воду за графіком, що призводить до порушення режиму роботи системи водопостачання і, як наслідок, до значного погіршення якості води. До того ж наші підприємства водопостачання неспроможні виробляти якісну питну воду, оскільки діючі водоочисні споруди морально застаріли і не відповідають сучасним вимогам. Тому встановлення обладнання для доочистки води до санітарних норм вирішує питання якісної, питної води для безпечного харчування. Значну роботу по покращенню забезпечення людей водою проводять голови місцевих громад: Розанівської (Гаврилюк М.П. ), Новоюр’ївської (Каліман А.М. ), Вільнозапорізьської (Латій О.М.), Новомиколаївської (Овчаренко О.М.).

Позитивні зрушення в забезпеченні населення водою спостерігаються в Баратівській, Новомихайлівській та Софіївській громадах. На жаль, за останні роки відсутні реальні кроки по кардинальному покращенню забезпечення водою жителів райцентру, що не йде ні в яке порівняння з водо забезпеченням населення м.Баштанка, смт.Казанка. Нашим керівникам слід перейняти досвід по покращенню водопостачання в сусідньому Казанківському районі, де майже всі населенні пункти забезпеченні водою цілодобово.

Завдяки сприянню народного депутата України А. Вадатурського вирішується питання по виділенню коштів для реконструкції системи водопостачання в  населених пунктах Новомихайлівської громади з підключенням до системи Казанківського групового водопроводу.

Якісна питна вода безпосередньо пов’язана з чистотою поверхневих вод навколишнього середовища. Усе більше громадян беруть участь у діяльності спрямованій на охорону навколишнього природного середовища, проблеми екології хвилюють різні верстви населення. В районі активно працюють громадські організації, зусилля яких спрямовані на покращення ситуації на водних об’єктах, в ПЗС водойм.  Це громадська організація «Інгул», яка опікується Софіївським водосховищем, громадська організація с.Софіївка,  ГО «Карп» на території Новобузької міської ради. Але в цілому по басейну р.Інгул ситуація невтішна. Балка Куца, на якій засновано наше місто – це постійне несанкціоноване сміттєзвалище, а водойми служать приймачем каналізаційних стоків. Незважаючи на вагомий вклад в покращення ситуації працівників КП «Добробут» потрібно відмітити, що цю боротьбу з недобросовісними жителями райцентру ми програємо.

Тільки системна робота працівників РЛП «Приінгульський» та Новобузької дільниці групового водопроводу не дає частині ПЗС Софіївського водосховища (Родінський заріжок) перетворитись в сміттєзвалище. Слід пам’ятати, що захист і збереження  водних ресурсів – це відповідальність кожного з нас.

У рамах заходів екологічно просвітницького спрямування південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів проводиться щорічний конкурс дитячого малюнку «Вода – джерело життя». Мета конкурсу – виховання в учнів бережливого ставлення до навколишнього середовища та водних багатств природи рідного краю, розвиток у підростаючого покоління екологічної культури, шанобливого ставлення до рідної землі. Географія учасників та переможців конкурсу щороку розширюється. Активну участь приймають учні Новомихайлівської, Новодмитрівської, Софіївської, Новомиколаївської, Баратівської загальноосвітніх шкіл, ЗОШ №1, ЗОШ№9, гімназії. Призери конкурсу у вікових категоріях будуть відзначені грамотами  та цінними подарунками. Запрошуємо учнів та вихованців загальноосвітніх шкіл, позашкільних закладів прийняти участь в районному конкурсі малюнку «Вода – джерело життя».

В 2018 році виповнюється 50 років з дня закінчення будівництва Софіївського водосховища. Для оформлення святкової експозиції просимо читачів газети , учасників будівництва поділитися фотодокументами, своїми спогадами про участь в будівництві. Контактні телефони Новобузької дільниці групового водопроводу : (05151) 914-63,  9-29-57.

 

Заступник начальника відділу
Новобузької дільниці групового
водопроводу                                                                                Яремчук В.Д.