Вода - дорогоцінний дар природи.
22 березня відзначається всесвітній день ВОДИ , який у 2018 році проходить під гаслом – «Природа для води.»
Усі води (водні об*єкти) на території України , як зазначено у водному кодексі України, є водним фондом країни.
Води річок, озер, каналів, водосховищ, морів і океанів , води підземні, грунтові, льодовиків, водяна пара атмосфери, які придатні для використання в народному господарстві, є водними ресурсами.
При раціональному використанні водні ресурси безперервно відновлюються у процесі колообігу води на землі. Ще не так давно вважалося, що води на землі так багато, що, за винятком окремих посушливих районів, людям не слід турбуватись про її нестачу. Однак, це не так. Через значне зростання потреби у воді дедалі частіше виникає проблема із її забезпеченням, особливо чистою водою. Виснаження водних ресурсів унаслідок втрати їхньої якості становить більшу загрозу, ніж їхнє кількісне виснаження.
Кількісне і якісне виснаження водних ресурсів – дві сторони однієї проблеми. Забруднення води призводить до зміни екосистеми річки , але при зменшенні забруднення , екосистема відновлюється. Це відбувається до певної межі забруднення . Після досягнення такої межі екосистема не відновлюється. Один кубічний метр неочищених стічних вод забруднює і робить непридатними 40-50 метрів кубічних природної річкової води. Під час оцінювання водних ресурсів басейнів річок окремих територій слід враховувати , що річкові водні ресурси складаються з двох нерівноцінних, різним за надходженням частин: підземної і поверхневої . Перша постійна, стабільна і тому, як правило , не потребує регулювання . Поверхнева частина річкового стоку дуже мінлива і для використання , потребує регулювання .Раціональне використання водних ресурсів – це всебічно науково обґрунтоване використання вод, яке забезпечує оптимальний економічний ефект для суспільства .
Вода - дорогоцінний дар природи, бережімо її!
С. Захарова
гідротехнік ПБЕД