Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів — міжнародний день ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році. Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який починає відзначатися з 1993 року.
Також резолюцією рекомендовано державам цього дня проводити заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Щороку, ці заходи здійснюються шляхом публікації і поширення агітаційної інформації, організації конференцій, круглих столів, семінарів і виставок.
Починаючи з 2000 року кожний Міжнародний день води присвячується певній темі, у 2018 році цією темою стало гасло — «Природа і вода». Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.
Якісна питна вода не містить домішок, шкідливих для здоров’я людини. Незважаючи на те, що водою покрито 70% поверхні Землі, для питних потреб є незначна частина прісної води, запаси якої є мінімальні. Вода є одним з основних факторів, що визначають стабільний розвиток людства, економіки кожної країни, вона робить величезний вплив на здоров’я людини. Саме від якості води залежить стан нашого здоров’я, якість нашого життя.
В Україні проблема води стоїть особливо гостро, оскільки наша держава знаходиться в числі тих країн Європи, що мало забезпечені водою.
«Тобою ми насолоджуємося, не відаючи, що ти таке»,
– говорив Антуан де Сент-Екзюпері.
Ми повинні добре усвідомити, що все залежить лише від нас. Закликаємо усіх із повагою ставитися до природи і докласти максимум зусиль для збереження річок задля майбутніх поколінь. Кожен із нас повинен зробити якусь хоча б маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів.
22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.