Збережемо джерела і водойми Новоодещини
Екологічна культура – це те, чого нам бракує сьогодні. Тому говорити про необхідність бережливого ставлення до природних багатств потрібно скрізь і всюди, й не тільки говорити, а бити в усі дзвони. Переконувати і дітей, і дорослих у тому, що ліси, ріки, джерела, узбережжя потребують нашого захисту.
До цієї справи активно долучилися бібліотеки району, продовжуючи співпрацювати з Миколаївським міжрайонним управлінням водного господарства. Спільно для учнів проводяться екскурсії до водних об’єктів, під час яких діти більше про них дізнаються, милуються красою цих безцінних дарунків матінки – природи. Юні читачі щороку беруть участь у конкурсі малюнків на тему: «Вода - джерело життя». До творчості їх надихають: Південний Буг, берегами якого мандрували, джерела в Баловному і Кашперівці, де наводили порядок.
Нещодавно разом із бібліотекарями Т.М. Василевською, Т.В. Сухоненко, Ю.О. Заливадньою, завідуючою Костянтинівським СК С.П.Щербиною, учнями Костянтинівської ЗОШ та вчителями Г.В. Надменко і Л.І. Джуринською було проведено флешмоб «Збережи джерело рідного краю».
Спочатку організатори заходу розповіли школярам про головну річку нашої місцевості, цілий каскад джерел на території району. Потім пов’язавши зелені галстуки та прикріпивши емблеми із зображенням веселки, хлопчики й дівчатка, тримаючи в руках блакитні повітряні кульки й плакати. Вирушили вулицями до річки та джерела. Мешканців села закликали берегти водоймища , не кидати сміття в річку й тримати в чистоті її береги. Адже скоро літо, відпочивальники заповнять пляжі. Та чи не забули вони про свій обов’язок прерд природою?
…Приємно було спостерігати за тихими синіми хвилями, що розсипалися іскрами під яскравим весняним сонцем. Софія Панченко проникливо прочитала вірш про дзвінке джерело. Залюбки діти відповідали на питання вікторини й відгадували загадки про водойми. Серед знавців природи першою стала Олександра Школьненко, другим – Богдан Лисенко. Третій результат у Даніїла Піскуна.
Тим часом Південний Буг успів пробігти кілька кілометрів . Навіть важко уявити, що ця жива стрічка довжиною 801 км. простяглася трьома областями.Річка надихає на нові твори поетів і художників. Вона дивує, хвилює і благає про турботу. Тільки вмійте дослухатися.
Олена Єлісєєва, інженер з використання водних ресурсів Миколаївського міжрайонного управління водного господарства.