Інгул – ріка життя
Людина завжди із захопленням і подякою оспівувала роль води в своєму житті. Вода – складова частина всього навколишнього світу. Немає земної істоти, до складу якої не входила б вода. Прісна вода в рідкому стані складає лише один відсоток загальних водних запасів на Землі.
Відповідно до рішення Басейнової ради р. Південний Буг з 2000 року щорічно у третю суботу травня громадськістю семи областей, що розташовані в басейні річки, відзначається День Південного Бугу. У басейні ріки проживає 4,1 млн. осіб, що складає 9% населення України. Це найбільша після Дніпра і Дністра річка в Україні і єдина артерія, водозбірна площа якої повністю розміщена в межах нашої країни.
Відзначення Дня Південного Бугу має на меті привернути увагу громадськості до першочергових завдань та віддати належну увагу значенню річок в житті суспільства.
День Південного Бугу це і День річки Інгул.
Річка Інгул найбільша притока Південного Бугу , що протікає через Кіровоградську та Миколаївську області. У довжину Інгул досягає 354 км. Витік річки розташовується біля села Бровкове Новомиргородського району Кіровоградської області на висоті 170 метрів над рівнем моря, ухил його течії складає 0,4 м/км. Води річки та її приток використовуються населеними пунктами для зрошення земель, питного і технічного водопостачання, розвитку рибного господарства. На сьогоднішній день Інгул потребує очисних заходів із-за забруднення його вод.
Довжина р. Інгул по Миколаївській області складає 179км. Ріка Інгул відноситься до річок переважно снігового живлення, тому річний хід стоку має чітко виражену весняну повінь. Літня межень переривається дощовими паводками. Максимальна витрата р. Інгул відмічена в березні 1970 року і складала 757 м3/сек.
Інгул є справжньою рікою життя. Ріка живиться багатьма підземними джерелами, що знаходяться як у її руслі так і по всій площі водозбору. Декілька століть тому його вода чиста і прозора використовувалася як питна вода людьми і тваринами для приготування їжі, поливу земель та служила транспортною артерією. На жаль в теперішній час, після непродуманого втручання людини в життя річки, ми не в змозі очистити поверхневу воду до санітарних норм питної води. В останні роки громадськість району все активніше займається охороною, відтворенням та збереженням перлини нашого краю р.Інгул. Особливо слід відмітити громаду Кам’янської, Розанівської сільських рад, членів громадського об’єднання Інгул, які дуже багато зробили і роблять для відтворення флори і фауни в межах Софіївського водосховища, підтримання в належному санітарному стані прибережно-захисної смуги. Таке відношення до охорони і відтворення водних ресурсів повинно послужити зразком для проведення робіт на всіх водних об’єктах в басейні р.Інгул. Особливу увагу слід звернути на відновлення джерел, завдяки яким живуть малі річки і живиться р.Інгул. Новобузьке міжрайонне управління водного господарства запрошує небайдужих людей, громадськість району до співпраці в питаннях відродження водних ресурсів.
В березні-травні 2018 року Новобузьким міжрайонним управлінням водного господарства проведено конкурс дитячого малюнку «Вода – джерело життя». Основними завданнями конкурсу є виховання почуття прекрасного, дбайливого ставлення до природи, прагнення пізнати та оберігати красу і багатства рідного краю, формування екологічної свідомості учнівської молоді. Переможцями районного конкурсу дитячого малюнку визначено в молодшій групі Крушинського Михайла, учня 4 класу Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІ ст., в середній групі – Крило Анастасію – ученицю 5 класу Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №7, в старшій віковій групі переміг Мирун Назар – учень 10 класу Березнегуватської ЗОШ І-ІІІ ст. . Новобузьке міжрайонне управління водного господарства дякує учнівській молоді за активну участь в конкурсі малюнку та методисту з виховної роботи Новобузького РЦОЗО Назарій Світлані Володимирівні за активне сприяння в його проведенні.
Заступник начальника
відділу Новобузького міжрайонного
управління водного господарства Яремчук В.Д.