You are here

Засідання басейнової ради

17 серпня 2023 року Протокол засідання басейнової ради нижнього Дніпра

18 грудня начальник відділу техногенно-екологічної безпеки, член басейнової ради нижнього Дніпра  Руслан Туз прийняв участь в он-лайн семінарі представлення результатів розробки плану управління річковим басейном Дніпра.

         На семінарі було продемонстровано досягнення проєкту Водної ініціативи ЄС плюс для країн Східного партнерства (EUWI + ), біля 30 українських експертів, Держводагентства України та БУВРів.

         Проєкт  EUWI + підтримує підготовку перших розділів ПУРБ Дніпра: характеристика басейну річки в т.ч. розмежування масивів поверхневих і підземних вод, оцінка антропогенних впливів на води, визначення територій що охороняються, екологічні цілі, перша частина економічного аналізу та моніторинг.

          Розглянуто результати проведення у вересні 2020 року громадських консультацій на базі розширених засідань чотирьох басейнових рад в басейні Дніпра.

          В ході семінару, зазначено, що для розробки програми дослідницького моніторингу у басейні річки Дніпро проводиться хімічних скринінг речовин у водах та біоті, щоб з’ясувати, які забруднюючі речовини для басейну повинні стати предметом моніторингу з 2021 року.

        Також, здійснювались заходи з покращення технічної спроможності лабораторій України контролювати якість поверхневих та підземних вод.

         Семінар пройшов змістовно та продуктивно з відображенням практично корисної в роботі  інформацією.

 

13 грудня відбулося чергове засідання Басейнової ради нижнього Дніпра.

Питання, які були  обговорені:

  • результати впровадження нової системи моніторингу вод.
  • екологічний стан басейну Дніпра і організацію раціонального природокористування
  • інформація щодо проектів, заходів та громадських організацій суббасейну Нижнього Дніпра, які пов’язані з водним фактором та формування цілісного відношення до водних ресурсів
  • впровадження технології аерації води в гідроагрегатах ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго»
  • розгляд плану басейнової ради нижнього Дніпра на 2020 рік.

Завдяки конструктивному діалогу та взаємообміну інформацією між зацікавленими сторонами членам басейнової ради вдалося розглянули напрацювання для плану управління річковим басейном Дніпра, прийняти ряд важливих рішень та обговорити подальші дії для досягнення екологічних цілей.

Протокол засідання

План роботи на 2020 рік

 

16 травня 2019 року відбулося засідання басейнової ради нижнього Дніпра.
На Басейновій раді були присутні фахівці водної сфери, водокористувачі, науковці, члени громадських організацій, органи виконавчої влади та інших зацікавлені особи.

Басейнова рада є насамперед майданчиком для формування узгоджених дій щодо управління територією річкового басейну, з урахуванням інтересів усіх заінтересованих сторін для досягнення екологічних цілей.
Простір дієвого діалогу дає шанс відійти від розподілу на "перемогли-програли" до спільної перемоги всіх сторін навколо єдиної мети – досягення доброго стану вод і його стала підтримка.
Спікери та учасники заходу під час засідання басейнової ради обговорювали такі важливі питання, як:
- Перші результати в розробленні плану управління річковим басейном Дніпра;
- рекомендації щодо розробки програми державного моніторингу поверхневих вод суббасейну нижнього Дніпра на території Донецької області;
- шахтні води Кривбасу та їх вплив на екологічну ситуацію басейну р. Інгулець. Шляхи покращення якості вод р. Інгулець;
- сучасний стан пониззя Дніпра;
- прогноз впливу будівництва та експлуатації Каховської ГЕС-2 на водні екосистеми Каховського водосховища та пониззя Дніпра;
- стан малих річок та їх басейнів у межах суббасейну нижнього Дніпра на території Дніпропетровської області;
- інші питання.

Протокол засідання