You are here

Засідання басейнової ради

18 січня відбулось засідання басейнової ради річок Причорномор`я

Протокол засідання басейнової ради річок Причорномор`я

30 липня 2020 року відбулось засідання басейнової ради річок Причорномор'я

Протокол №3  засідання 

19 грудня відбулося засідання басейнової ради річок Причорномор’я

Регіональним офісом водних ресурсів у Миколаївській області 19 грудня 2019 року прийнято участь у другому засіданні басейнової ради річок Причорномор'я в приміщенні Одеського державного екологічного університету.

Теми, які були заплановані для розгляду, викликали інтерес не лише у членів басейнової ради, але й у запрошених та журналістів. Рада розпочала свою роботу з обговорення стану виконання заходів, запланованих на 2019 рік Регіональною програмою збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2019 – 2023 роки. Також присутні не оминули увагою основні шляхи імплементації Водної рамкової директиви в рамках впровадження європейських стандартів і норм у сферу управління водними ресурсами та якістю води в басейні річок Причорномор’я. Обговорення заходів по відновленню водних ресурсів, можливі проєктні рішення щодо сучасних екологічно спрямованих підходів по відновленню малих річок з реконструкцією частин ГТС та розробкою заходів від шкідливої дії вод викликали жваву дискусію не лише членів басейнової ради, але і всіх запрошених.

         Державною екологічною інспекцією в Одеській області, БУВР нижнього Дніпра, РОВР у Миколаївській області надано доповідь щодо  забезпечення взаємодії між державними органами управління та контролю, органами місцевого самоврядування, підприємствами і організаціями з питань використання і охорони водних ресурсів басейну річок Причорномор’я. Результатом продуктивної роботи засідання стали узгоджені рішення басейнової ради.

Протокол засідання

План роботи басейнової ради на 2020 рік

15 травня 2019 року, басейнова рада річок Причорномор'я провела своє перше засідання.

Захід відбувався у Одеському державному екологічному університеті.

Розпочав засідання голова басейнової ради Сергій Степаненко із організаційних питань, а саме формування складу тематичних робочих груп басейнової ради та планування подальшої роботи консультативно-дорадчого органу.

Так, тепер басейнова рада Причорномор’я матиме робочі групи, які  займатимуться питаннями:

управління водними ресурсами лиманів, до яких впадають річки басейну Причорномор’я;

імплементації положень Водної рамкової директиви ЄС у сфері управління водними ресурсами та якістю води в басейні річок Причорномор'я;

міжнародного транскордонного співробітництва;

фінансових питань реалізації водоохоронних заходів у басейні річок Причорномор'я.

Упродовж засідання присутніми було обговорено питання стосовно розробки каталогу водного фонду басейну річок Причорномор’я, про що інформував Іван Кічук, виконавчий секретар басейнової ради.

Про основні екологічні проблеми річок Причорномор’я, виконані роботи щодо обстеження водних об’єктів та визначення першочергових природоохоронних заходів екологічного оздоровлення річок говорили Антоніна Кугут, представник Причорноморського центру водних ресурсів та ґрунтів, та Олег Чижик представник БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.

Про роботи з визначення масивів поверхневих вод району басейну річок Причорномор’я інформував Сергій Кушнір представник Причорноморського центру водних ресурсів та ґрунтів.

Зокрема, за результатами обговорення цього питання члени басейнової ради вирішили підготувати відповідний проект по визначенню масивів поверхневих вод району басейну річок Причорномор’я.

Крім того, членами басейнової ради було висловлено пропозицію, з якою можна звернутися до Держводагентства, стосовно створення та розміщення сучасної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів у БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.

Завершуючи засідання басейнової ради Сергій Степаненко зауважив щодо важливості участі у відродженні водних ресурсів басейну органів місцевого самоврядування, громадськості та інших, і запропонував звернутися до голів обласних державних адміністрацій Одеської, Миколаївської та Херсонської областей з відповідними пропозиціями щодо посилення співпраці у цьому напрямку.

Наступну зустріч члени басейнової ради річок Причорномор'я запланували провести у ІІ півріччі 2019 року.