You are here

Засідання басейнової ради

16 грудня 2020 року заступники начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області Анатолій Грищенко та Дмитро Румик прийняли участь у черговому засіданні басейнової ради Південного Бугу. Басейновою радою розглянуто стан підготовки Плану управління річковим басейном Південного Бугу, проєкт програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод для річкового басейну Південний Буг. Відповідна програма формувались на підставі результатів визначення масивів поверхневих вод, основних антропогенних впливів на кількісний і якісний стан поверхневих вод, у тому числі від точкових і дифузних джерел та реєстру зон, що підлягають охороні. Проєкт програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод узгоджений з відповідними інституціями Українського гідрометцентру.

        На 2021 рік у планах збільшення до 50 пунктів моніторингу масивів поверхневих вод: Вінницька обл. – 11 пунктів спостережень, Хмельницька обл. - 4, Миколаївська обл. - 12, Черкаська обл. - 9, Кіровоградська обл. - 13, Одеська обл. - 1 для проведення вимірювань вмісту забруднюючих речовин та визначення хімічного стану.

        Голова ради В. Мокін запропонував у наступному році, окрім розгляду питань, пов’язаних з розробленням ПУРБ, приділити увагу аналізу інвестиційного потенціалу та міжнародних проєктів, спрямованих на вирішення екологічних та водогосподарських проблем у басейні р. Південний Буг, передусім поглибити співпрацю з ОТГ. На засіданні басейнової ради затверджено План роботи на 2021 рік з урахуванням зауважень та пропозицій. За пропозицією РОВР у Миколаївській області до Плану роботи включено питання «Розгляд та погодження пропозицій Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області з реалізації державного інвестиційного проєкту «Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області на 2021 рік»

28 липня 2020 року відбулось позачергове засідання басейнової ради Південного Бугу

Протокол №5 від 28 липня 2020 року засідання басейнової ради

стор.2

стор.3

Рішення

22 травня 2020 року у день Південного Бугу успішно пройшло четверте засідання басейнової ради Південного Бугу. В якому взяли участь більше 2/3 членів ради. Оскільки обмежень на участь немає, до засідання долучилась велика кількість гостей (слухачів).    

Засідання пройшло у форматі «он-лайн» відео-конференції в додатку Googl Meet на базі Вінницького національного технічного університету.

Протокол № 4 від 22.05.2020 року засідання  басейнової ради  річки Південний Буг

Рішення

22 листопада 2019 року відбулось засідання басейнової ради Південного Бугу.

Під час заходу було обговорено ряд важливих питань.

Варто зазначити, що завдяки проведенню засідання в режимі  Skype-конференції у заході змогли взяти участь члени ради з усіх семи областей басейну річки Південний Буг.

Заступник голови басейнової ради, начальник БУВР Південного Бугу Андрій Мегера поінформував про стан підготовки елементів Плану управління річковим басейном Південного Бугу (ПУРБ) у 2019 році та плани щодо його розроблення у 2020 році.

Крім того, було презентовано напрацювання щодо зон і територій басейну річки Південний Буг, які підлягають охороні, та їх картування: стан, проблеми та шляхи їх вирішення.

Про залучення потенціалу науки та освіти для вирішення проблем басейну річки Південний Буг доповів Олександр Мудрак – представник Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги. Акцентував увагу на огляді спеціальностей закладів вищої освіти, розташованих на території басейну річки Південний Буг, та тематиці захищених дисертаційних робіт з питань проблем цього басейну за часів незалежності України в цілому та в останні роки зокрема.

Голова басейнової ради Південного Бугу Віталій Мокін інформував про проведення Міжнародного конкурсу серед учнів та студентів зі штучного інтелекту, системного аналізу та передбачення якості води у басейні р.Південний Буг у 2019 році на базі платформи Kaggle (Google).

Насамкінець учасниками заходу було затверджено план роботи басейнової ради р. Південний Буг на 2020 рік.

Протокол засідання

 

31 травня 2019 року відбулось друге (позачергове) засідання Басейнової ради Південного Бугу.

Участь в засіданні взяли 32 (64%) члени басейнової ради.
Спочатку рішенням ради були внесені деякі зміни до складу робочих органів Басейнової ради і була перейменована робоча група ради з освіти і науки на однойменну комісію, у зв’язку зі збільшенням її складу і обсягу питань.
Другим та основним питанням порядку денного був розгляд пропозицій Регіонального офісу водних ресурсів (РОВР) у Миколаївській області з реалізації державного інвестиційного проекту «Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області на 2019 рік» на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2019 № 379.
Заслухано презентацію, представники РОВР у Миколаївській області відповіли на усі поставлені запитання. Супровідні цю пропозицію матеріали були розіслані членам ради для розгляду за 10 робочих днів до засідання.
Басейновою радою було відзначено той факт, що даний проект не порушує басейновий принцип керування водними ресурсами, є корисним для збільшення обсягів питного водопостачання і підсилення протипаводкового захисту регіону. Більшістю з числа присутніх на засіданні було підтримано пропозицію не заперечувати щодо реалізації цього проекту, звичайно, у разі успішного проходження усіх обов’язкових для подібних робіт процедур в подальшому.
Це засідання ради було першим, проведеним з використанням засобів відеозв’язку в режимі реального часу, відповідно до проголосованих на попередньому засіданні змін до регламенту роботи ради, до якого додана цитата з Постанови КМУ від 06.03.2019 р. № 167. Основне засідання проходило з використанням програми Skype. Також відбувалась Facebook-трансляція в одну із FB-груп ради. Відпрацьовано корисний досвід і напрацьовано рекомендації для учасників таких засідань. У подальшому він буде використаний під час проведення засідань комісій ради, запланованих на червень цього року.
Наприкінці засідання голова ради привітав усіх присутніх з наступаючим Днем працівників водного господарства.

Протокол засідання