You are here

Загальна характеристика якісного стану вод в басейні річки Південний Буг за березень 2020 року

Загальна характеристика стану якості вод та факторів впливу

В цілому значення показників якості в басейні р. Південний Буг у Миколаївській області майже не відрізняються від аналогічного періоду минулого року, знаходяться на задовільному рівні та підтверджуються сезонними коливаннями гідрологічного і гідрохімічного режиму.

Вміст розчиненого кисню у водних об’єктах басейну коливається в межах норми ­– від 11,02 до 17,39 мгО2/дм3. Значення більшості гідрохімічних показників якості води в басейні Південного Бугу у Миколаївській області у лютому 2020 року  знаходяться в межах  нормативів ЕБВО від 30.07.2012 року.

Характеристика стану якості поверхневих вод у питних водозаборах Миколаївської області

У створах області вміст розчиненого кисню дещо збільшився з підвищенням температурного режиму. Зафіксовані перевищення за БСК5 у трьох створах в межах від 3,13 - 3,92, максимально  р. Інгул,  питний в/з м. Баштана (с. Отрадне). Знизились показники  концентрації фосфатів в порівнянні з минулим місяцем. Всі інші показники залишаються на рівні минулого місця.

Порівняно до аналогічного періоду минулого року дещо зросло ХСК.    

За значеннями гідрохімічних показників  інтегральної оцінки якості  вода у всіх досліджених створах відповідає ІІ-ому класу, ІІІ-ій категорії  та характеризується за станом  як добра та за ступенем чистоти – досить чиста. Нижче у таблиці 1 наведена більш детальна інформація  щодо якості поверхневої води в створах  басейну р. Південний Буг,  за спостереженнями  у   лютому 2020 року.