ДЕНЬ РІЧКИ ПІВДЕННИЙ БУГ
А ви знали, що у річки Південний Буг є свій червоний день календаря?! Щоб привернути увагу нашої громадськості до необхідності захисту річки, було започатковане це свято.
Відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу кожного року 22 травня відзначається День річки Південний Буг.
Древні греки називали її Гіпанісом, турки – Ак-су, що означає «біла вода», а наші предки - давні слов’яни – Бог ( в розумінні «багата» або «та, що тече по родючій, багатій землі»). Після того, як російський дослідник-геолог наплутав у мапах, то назва змінилася на Південний Буг.
Це унікальна річка, яка має притаманні тільки їй особливості. Беручи свій початок з маленького струмочка на Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області, перетворюється на красиву, неповторну річку, яка впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Ця річка України протяжністю 806 км - єдина, яка протікає винятково на її території. Басейн Південного Бугу охоплює територію п’яти областей, де протікає 6594 річки, налічується 184 водосховища та 9640 ставків, споруджено 42 гідростанції.
Південний Буг – дивовижно мальовнича річка, особливо в середній і нижній течіях, де вона пробивається крізь кристалічні породи, формуючи фантастично мальовничі скелі, пороги і перекати.
В наше сьогодення Південний Буг вже не можна назвати Богом, як це робили наші пращури, бо він має низку екологічних проблем: нераціональне і екологічно-небезпечне водовикористання, забруднення органічними речовинами, скидання забруднюючих вод, оранка узбережжя, меліорація боліт та багато іншого. Тому в цей день ми повинні не тільки оцінити важливу роль річки в житті людини, а це ще й привернути увагу кожного до проблем, пов’язаних з нашою водною артерією, переглянути своє ставлення до природи, усвідомити необхідність бережливого використання кожної краплини води!
Важливо говорити про це не лише 22 травня, а пам’ятати щодня. Бо можна все втратити. А можна і зберегти! Вибір за нами, і все в наших руках!
Начальник Новобузької дільниці
РОВР у Миколаївської області Ігор ПЕТЛЮК