Діяльність експлуатаційних водогосподарських організацій Миколаївського облводресурсів, протягом 9 місяців 2013 року, була спрямована на забезпечення потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах і раціональне їх використання, виконання природоохоронних заходів, виконання заходів, які забезпечили сталу та безаварійну роботу міжгосподарських державних меліоративних систем та інших гідротехнічних споруд.
Облводресурсів та підвідомчими водогосподарськими організаціями постійно здійснюється моніторинг дотримання режимів роботи водогосподарських систем та водосховищ, розвитку гідрометеорологічної обстановки, співпраця з місцевими органами самоврядування та водокористувачами.
Завдяки вжиттю необхідних управлінських заходів забезпечено потреби населення області та галузей економіки протягом звітного періоду у повному обсязі.
За оперативними даними, з водних об’єктів області за 9 місяців забрано 236,8 млн. куб. м води (з них 10,7 млн. куб. м підземної води), у тому числі: промисловість – 55,4 млн. куб. м, сільське господарство – 165,4 млн. куб. м, житлово-комунальне господарство – 16,0 млн. куб. метрів.
Міжвідомчими комісіями в основних басейнах річок області – Дніпра, Південного Бугу, Інгульця з урахуванням пропозицій учасників водогосподарського комплексу, були встановлені оптимальні режими роботи водосховищ, здійснювався постійний моніторинг їх дотримання. За 9 місяців відбулось 6 засідань міжвідомчих комісій та робочих груп.
Під час проходження повені та паводків у басейнах основних річок відслідковувався стан водогосподарської обстановки, готувалися оперативні, щоденні та щотижневі довідки з прогнозним аналізом її розвитку.
Фахівці управління прийняли участь у нарадах, які відбулись 20 червня у м. Києві і 17-18 жовтня 2013 року у м. Тернопіль, здійснено детальний аналіз проходження весняної повені і паводків 2013 року в басейнах основних річок і регіонах, роботи водогосподарських організацій щодо відновлення джерел та витоків річок, визначені шляхи удосконалення роботи БУВР та облводресурсів з питань управління водними ресурсами. За результатами обговорення прийняті відповідні рішення.
В березні, червні та жовтні 2013 року відбулися командно-штабні навчання у Новоодеському, Миколаївському та Первомайському районі з ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, пов’язаних з ускладненням метеорологічної обстановки, а також виконання завдань під час весняного льодоходу, повені та осінньо-зимовий період.
До командно-штабних навчань залучались сили та засоби Новоодеської експлуатаційної дільниці, Миколаївського МУВГ та Вознесенського МУВГ.
По запобіганню та ліквідації наслідків пропуску повені та паводків у 2013 році облводресурсів залучаються наступні сили та засоби:
- 17 бригад у складі 171 чоловік;
- 86 одиниці техніки (транспортного обладнання та малої механізації);
- відкачуючи засоби – 21одиниця;
- плавзасоби – 1 одиниця (резиновий човен).
З метою покращення якості води в річці Інгулець та подачі води нормативної якості водокористувачам Держводагентством здійснювалася подача дніпровської води в р. Інгулець. Каналом Дніпро-Інгулець. Подано 125,3 млн. куб. м дніпровської води.
Лабораторією Новобузької дільниці групового водопроводу здійснювався моніторинг якості поверхневих вод у Софіївському водосховищі. За цей період здійснено 18 одиниць відборів проб води та виконано 301 вимірювання.
Від збору за спеціальне використання водних ресурсів до Державного та місцевого бюджетів за 9 місяців поточного року надійшло 37032,5 тис. гривень.
Робота водогосподарських організацій постійно висвітлюється у засобах масової інформації, у яких надаються роз’яснення щодо вирішення ключових проблем управління водними ресурсами за басейновим принципом, їх раціонального використання і відтворення, захисту від шкідливої дії вод.
Водогосподарські організації протягом звітного періоду забезпечили стабільну роботу систем і об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу, що дало можливість своєчасно здійснити водоподачу на зрошення сільгоспкультур та водопостачання населення і промисловості, захистити населені пункти та сільгоспугіддя від підтоплення.
Здійснена подача води для поливу сільгоспкультур з державних точок водовиділу управлінь водного господарство на фізичній площі 14,0 тис. га, що становить 108% від рівня аналогічного періоду минулого року. Найбільше з державних точок водовиділу полито Жовтневим УВГ – 5,1 тис. га (109 % до рівня минулого року), Миколаївським МУВГ - 3,5 тис. га.
(110 %) та Снігурівськом УВГ – 3,1 тис. га (103 %).
Всього в Миколаївській області сільгосптоваровиробниками полито 24,8 тис. га, що становить 117 % до рівня минулого року, загальна кількість гектарополивів становила 126,6 тис. га, що на 20 тис. га менше 2012 року. Для поливу сільгоспкультур управліннями подано 28,8 млн. куб. м води (на 1,6 млн. куб. м більше). Кратність поливів становила 5,1 раза (у 2012 році – 6,9).
Управліннями водного господарства надано послуг з подачі води на зрошення (без вартості електроенергії) на суму 7,7 млн. грн (у 2012 році – 6,8 млн.грн.). З них Жовтневим УВГ – 3,7 млн. грн. (у 2012 р. - 2 млн. грн.), Снігурівським УВГ – 2,1 млн. грн. (1,9 млн.грн.), Миколаївським МУВГ – 1,1 млн. грн. (1,9 млн. грн.).
Для захисту територій населених пунктів і сільгоспугідь дренажними насосними станціями за 9 місяців перекачано 520,5 тис. куб. м надлишкових вод, що на 251,9 тис. куб. м менше, ніж за аналогічний період минулого року. (у тому числі Вознесенським МУВГ – 44,2 тис. куб. м і Жовтневим УВГ – 476,3 тис. куб. м).
За 9 місяців 2013 року підвідомчими організаціями виконано поточного ремонту на 1219,6 тис. грн., що на 14,6 тис. грн. менше ніж за аналогічний період минулого року. При цьому і планове завдання (в основному через затримки органами Державного казначейства оплати матеріалів необхідних для проведення ремонту) не виконується Березнегуватським УВГ ( 66% від плану), Вознесенським МУВГ (92% від плану), Миколаївським МУВГ (84%) та Снігурівською ГГМП (65%). Решта управлінь перевиконують поставлені завдання з поточного ремонту.
Крім того, Жовтневим УВГ, проведено роботи з капітального ремонту насосно-силового обладнання на суму 10,3 тис. грн. та планується до кінця року провести капітальний ремонт виробничих споруд.
Відповідно до наказу Облводресурсів від 06.03.2013 № 15 «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2013 році» підвідомчими організаціями виконується комплекс заходів з підтримки технічного стану систем і об’єктів міжгосподарського меліоративного комплексу.
У цілому знизилися роботи з очищення міжгосподарської мережі виконані в обсязі 28,1 тис. м3 , що складає 94% від річного завдання. Миколаївським МУВГ річне завдання вже перевиконане на 77%. Решта управлінь поки ще не забезпечили в повному обсязі виконання запланованих об’ємів.
При виконанні доглядових робіт завершено обкошування каналів та дамб. Площа склала 1479,4, що на 23% більше поставленого завдання. Всі управління перевиконали даний показник, найбільше – Миколаївське МУВГ на 48%.
З початку року проведено ремонт 91 одиниці насосно-силового обладнання із запланованих 105. Поки не виконали завдання Миколаївське, Вознесенське та Снігурівське управління водного господарства
Ремонт гідротехнічних споруд залишився на рівні минулого року в кількості 377 споруд і лише Березнегуватське УВГ поки не відремонтувало 3 споруди.
Раціоналізаторська робота спеціалістів управлінь поки проводиться на недостатньому рівні. За 9 місяців 2013 року введено 9 рацпропозицій з 16 запланованих з економічним ефектом 31,2 тис грн. Відстають в цьому плані Березнегуватське, Вознесенське, Снігурівське управління.
З початку року на закритій мережі встановлено 3 ультразвукові прилади обліку води (Вознесенське МУВГ, Снігурвське УВГ та Баштанське МУВГ). Завдання зі встановлення приладів обліку води у кількості 2 од. Миколаївським МУВГ не виконано.
Завдання зі встановлення водомірних рейок на відкритих руслах виконано повністю у кількості 6 од. Миколаївське МУВГ - 3 рейки, Жовтневе УВГ - 3 рейки.
Відповідно до наказу облводресурсів від 16.07.2013р. №48 «Про забезпечення підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років» водогосподарськими організаціями в основному виконано передбачені заходи. Побутові приміщення насосних станцій та виробничі приміщення утеплені, відремонтовані та підготовлені в заплановані строки на 100%. Повністю проведено ремонт та випробування 17 котлів. (100%) На 72% створено запас вугілля та на 89% запас дров. Автотранспорт для перевезення людей, водовідливні засоби готові на 100%. Закуплено відповідно до нормативів спецодяг всіма підвідомчими організаціями. В зв’язку значними затримками органами Казначейства оплати рахунків, запас пального складає лише 59%.
Особливу увагу направлено на підготовку об’єктів для недопущення аварійних ситуацій при пропуску льодоходу, підготовку механізмів та обладнання для виконання робіт з ліквідації можливих наслідків снігових заметів та обмерзання, проведення необхідних робіт щодо їх ремонту.
Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 56583/1/1-11 рішення-згоди щодо передачі об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства з комунальної до державної власності прийняті 58 сільськими радами.
Управління водного господарства протягом звітного періоду взяли участь у роботі обласних і районних комісій з проведення аудиту використання зрошуваних земель та інвентаризації інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських зрошувальних систем, які створені на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24.04.2013 № 17038/1/1-13.
На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 квітня 2013 року «Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 лютого 2009 року «Про стан безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України» (пункт 8), за дорученням Держводагентства, управліннями водного господарства разом із райдержадміністраціями проведено інвентаризацію захисних гідротехнічних споруд усіх форм власності, в межах якої виявлено реальний стан та необхідні ресурси для їх відновлення.
У рамках ведення моніторингу меліорованих земель за 9 місяців 2013 року Снігурівською гідрогеолого-меліоративною партією обстежено 128,8 тис. га меліорованих сільгоспугідь (116% від плану), виконано 14,4 тис. замірів рівнів ґрунтових вод та 144 лабораторних вимірювань властивостей води і ґрунтів, пробурено 35 погонних метрів свердловин та шурфів( лише 10% від запланованих), виконано ремонтних робіт на суму 7,1 тис. грн. при плані 11,0 тис.грн.
За 9 місяців 2013 року водогосподарськими організаціями використано за рахунок коштів загального фонду держбюджету 8,4 млн. кВт.г. електроенергії (що на 15% менше, ніж за 9 місяців 2012 року) на суму 4,4 млн.грн. Крім того, 0,539 млн.грн. було оплачено за рахунок власних надходжень водогосподарських організацій. Загальний борг за спожиту електроенергію станом на 01.10.2013 склав 815,5 тис. грн.
На 2013 рік водогосподарським організаціям наказом облводресурсів від 6.03.2013 № 15 були доведені конкретні завдання щодо виконання галузевої програми підвищення енергоефективності в межах реальних обсягів коштів спецфонду, які можна залучити на зазначені цілі, та наказом Держводагентства від 27.03.2013 № 21 встановлені ліміти споживання паливно-енергетичних ресурсів.
У січні-вересні 2013 року водогосподарськими організаціями облводресурсів за рахунок ефективного використання багатотарифних лічильників зекономлено 5,1 млн.грн. бюджетних коштів на оплату електроенергії. Найбільше заощадили коштів Миколаївське МУВГ – 3,8 млн.грн., Снігурівське УВГ – 0,6 млн.грн. та Вознесенське МУВГ – 0,5 млн.грн.. Завдяки виконанню запланованих організаційно-технічних заходів з економії електроенергії за цей період було заощаджено 395 тис. кВт.г. на суму 357 тис. грн.
Разом з тим, Миколаївським МУВГ не виконане завдання зі встановлення трансформатора власних потреб. Крім того не виконуються заходи щодо зменшення споживання електроенергії на власні потреби на самих енергозатратних в цьому плані насосних станціях Миколаївського та Снігурівського управлінь.
Для покращання умов праці і попередження виробничого травматизму та пожеж в організаціях облводресурсів протягом звітного періоду проводилась робота з виконання заходів, передбачених наказом облводресурсів від 04.02.2013 р. № 12.
У лютому за участю представника Держгірпромнагляду була проведена перевірка знань з охорони праці та на групу допуску з електробезпеки у 16 спеціалістів управлінь, які є членами постійно діючих комісій з питань охорони праці, також пройшли щорічне навчання та перевірку знань з охорони праці 668 працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки
Всі управління одержали дозволи Держгірпромнагляду на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки.
У квітні спеціалісти облводресурсів провели взаємоперевірку стану ОП, пожежної та дорожньої безпеки в Управлінні Каховського Головного магістрального каналу.
На охорону праці за 9 міс.2013 р. витрачено 153,4 тис.грн. спец коштів, тобто по 119 грн. на 1 працівника.
Середня забезпеченість працівників спецодягом складає 85%, спецвзуттям- 74%.
Оснащеність водогосподарських об’єктів пожежними щитами та інвентарем складає 100%, а вогнегасниками згідно норм належності-80%
Виробничого травматизму , ДТП та пожеж в організаціях не було, але 08.05.2013 р. у Березнегуватському УВГ з машиністом НСП-11 стався нещасний випадок із смертельним наслідком, який комісією зі спец розслідування визнано не пов'язаним з виробництвом.
З метою створення привабливого інвестиційного клімату та удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем Держводагентством розроблено та направлено на погодження заінтересованими органам виконавчої влади проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем».
На даний час законопроект схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України направлений на розгляд Верховної Ради України.
З початку року на рахунки водогосподарських підприємств та організацій з державного бюджету надійшло 33,78 млн. грн., що складає 100 % до планових призначень, або 104,4% до надходжень за відповідний період минулого року. Із загального фонду державного бюджету кошти отримано стовідсотково (33,78 млн. гривень).
Проводилась систематична робота щодо нарощування обсягів власних надходжень за рахунок надання платних послуг.
Слід відмітити, що позитивні тенденції, які в останні роки намітились за цим напрямом роботи, збереглися і у ІІІ кварталі поточного року.
За 9 місяців 2013 року на спеціальні рахунки організацій від надання платних послуг надійшло 13,39 млн. грн, що на 28,6 % більше, ніж за відповідний період минулого року, та на 62 % перевищує обсяг, запланований у Державному бюджеті на 2013 рік. Із отриманої суми на покриття нестачі загального фонду державного бюджету спрямовано 5,0 млн. гривень, з них на оплату електроенергії – 1,45 млн. грн., на капітальні видатки – 0,2 млн. гривень.
Значно наростили обсяги платних послуг у грошовому виразі Жовтневе управління водного господарства (+2,5 млн. грн.), Снігурівське управління водного господарства (+0,9 млн.грн.), Баштанське міжрайоне управління водного господарства (+ 0,5 млн.грн.).
Значно знизились обсяги власних надходжень у Миколаївському міжрайоному управлінні водного господарства (-0,5 млн. грн.), Вознесенському управлінні водного господарства (-0,4 млн.грн.).
За 9 місяців 2013 року відбулись подальші позитивні зрушення в роботі водогосподарських організацій щодо залучення коштів місцевих бюджетів та інших джерел на утримання та розвиток водогосподарського комплексу.
З початку року таких коштів залучено на суму 22,8 млн.грн.
Найкраще робота щодо залучення коштів місцевих бюджетів поставлена в Жовтневому управлінні водного господпрства.
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 (із змінами) облводресурсів здійснювало контроль за надходженням плати за оренду ставків, які знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, та за надані в оренду водні об’єкти місцевого значення.
Плата за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного та місцевого значення склала 64,1 тис. грн., що на 1,1 тис. грн. більше в порівняні за відповідний період минулого року.
Найбільші надходження до Державного бюджету надійшли від орендарів водних об'єктів Миколаївського МУВГ, Вознесенського УВГ та Снігурівського УВГ.
Фінансовий стан водогосподарських організацій за загальним фондом порівняно з початком року покращився: кредиторська заборгованість зменшилась на 11,6 тис . грн. і становить 20,5 тис. грн.
Але, по спеціальному фонду відмічається значне збільшення кредиторської заборгованості. Так в порівнянні з початком року вона зросла на 512,9 тис. грн. і становить 1,4 млн. грн. Значні суми заборгованості у Снігурівському УВГ (485,5 тис. грн.), Жовтневому УВГ( 367,0 тис. грн.). Заборгованість виникла у зв’язку з відсутністю оплати рахунків у казначействі.
Разом з тим, несвоєчасне проведення розрахунків із споживачами послуг призвело до збільшення дебіторської заборгованості по доходах за 9 місяців на 304,9 тис. грн. в порівнянні з початком року.
У цілому дебіторська заборгованість станом на 01.10.2013 становила 1265,4 тис. грн. Значні суми заборгованості у Миколаївському МУВГ (544,05 тис. грн.), Снігурівському УВГ (448,70 тис. грн.), Баштанському МУВГ (103,87 тис. грн.), Жовтневому УВГ (92,64 тис. грн.), Вознесенському МУВГ (60,38 тис. грн.).
Миколаївським облводресурсів велась системна робота щодо дотримання виробничої, фінансової дисципліни та запобігання проявам корупції.
На постійному контролі знаходиться виконання Плану заходів на 2013 рік щодо забезпечення реалізації державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015, затвердженого наказом облводресурсів від 01.04.2013 № 24.
На постійному контролі знаходиться стан розрахунків організацій з бюджетами усіх рівнів. Протягом 9 місяців 2013 року до консолідованого бюджету внесено 123,7 млн. грн., що на 16 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Із зазначеної суми до державного бюджету внесено 50,8 млн. грн., що на 26 % перевищує відповідні показники 9 місяців минулого року.
Ріст середньої заробітної плати (загальний фонд) працівників бюджетних водогосподарських організацій галузі за 9 місяців 2013 року порівняно з відповідним періодом 2012 року склав 3,3 %.
Середньомісячна заробітна плата працівників склала 1873 гривні.
У структурі заробітної плати питома вага основної заробітної плати (тарифу) склала 60,5 %, надбавок і доплат – 18,4 %, премій – 7,5 %, матеріальної допомоги – 2,5 %, внаслідок зростання споживчих цін (індексації) – 11 % та інші виплати.
Підвідомчими управліннями водного господарства у 2013 році для наукового забезпечення заходів з реалізації завдань у сфері розвитку водного господарства укладено 4 договори з ІВПіМ НААН України на загальну суму 111,4 тис. грн. на виконання науково-дослідних робіт з визначення втрат води по міжгосподарським системам з яких виконано робіт на суму 33,2 тис., Решту робіт планується виконати в ІV кварталі 2013 року та І кварталі 2014 року.
За 9 місяців 2013 року комітетами з конкурсних торгів водогосподарських організацій проведено 28 процедури закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі відкриті торги – 1, запит цінових пропозицій – 8, закупівлі в одного учасника – 19. За результатами проведених торгів укладено 31 договорів.
Забезпечено направлення керівників і фахівців водогосподарських організацій облводресурсів та осіб, зарахованих до кадрового резерву на посади керівників, на навчання до Державного інституту управління та економіки водних ресурсів відповідно до затвердженого плану-графіка на 2013 рік.
За 9 місяців 2013 року у Державному інституті управління та економіки водних ресурсів підвищили кваліфікацію у м. Києві - 43 працівника, підвищили кваліфікацію на місцях - 150 фахівців, взяли участь у семінарах – 55 працівників.
Організовано проведення профорієнтаційної роботи з метою вступу до Національного університету водного господарства та природокористування. Від водогосподарських організацій направлено 10 абітурієнтів на заочно-дистанційну і 2 абітурієнти на заочну форму навчання. 7 працівників направлені на навчання у вищі навчальні заклади області.
24-25 жовтня 2013 року в Чернівецькій області відбувся семінар з керівниками кадрових служб водогосподарських організацій на тему: «Шляхи та напрями удосконалення кадрового забезпечення водогосподарських організацій».
Під час зазначеного семінару розглядалися питання щодо практичних аспектів кадрової роботи у водогосподарських організаціях; забезпечення перепідготовки і підвищення кваліфікації керівників і фахівців у Державному інституті управління та економіки водних ресурсів; про співпрацю між Національним університетом водного господарства та природокористування і Держводагентством України; про підготовку кадрів робітничих професій; щодо запобігання корупції; щодо правового регулювання трудових відносин; психологічних аспектів управління персоналом. Разом з тим, відбувся круглий стіл, на якому керівники кадрових служб водогосподарських організацій мали змогу обмінюватися практичними аспектами виробничої діяльності.
Указом Президента України від 27.06.2013 № 351 «Про внесення змін до Положення про Державне агентство водних ресурсів України» передбачено створення територіальних органів Держводагентства України. На виконання зазначеного Указу прийняті постанова Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 635 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 р. № 937» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 662-р «Про утворення територіальних органів Державного агентства водних ресурсів».
Відповідно до Плану заходів з виконання Указу Президента України від 27.06.2013 № 351 «Про внесення змін до Положення про Державне агентство водних ресурсів України», затвердженого наказом Держводагентства від 05.09.2013 № 132, продовжується робота щодо створення територіальних органів Держводагентства.
Юридичними службами водогосподарських організацій здійснювалися заходи щодо захисту інтересів держави в судах щодо об’єктів державної власності. Більшість справ пов’язана з крадіжками державного майна здійснюється у Баштанському МУВГ.
За звітний період водогосподарські організації здійснювали заходи з організації претензійно-позовної роботи, виступаючи сторонами судових процесів.
12 вересня 2013 року відбувся візит делегації інженерно-технічних спеціалістів Китайської народної республіки до Миколаївської області. Цей візит був здійснений в рамках підписаного між ПАТ «Державна продовольчо-зернова компанія України» та китайською компанією «CITIC Construction Co Ltd.» меморандуму про взаєморозуміння, яким передбачено реалізацію проектів по реконструкції та модернізації зрошувальних систем Півдня України. Зустріч пройшла на території Снігурівського району. Був проведений огляд водогосподарських об’єктів району. Сторони обмінялися досвідом з питань, що становлять спільний інтерес.
Завдання, визначені актами законодавства, актами та дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України, перебували на постійному контролі та виконувалися в установлені строки.
Облводресурсів на належному рівні проводилась робота зі зверненнями громадян. Розглянуто 13 звернень та проінформовано заявників. Інформацію про роботу зі зверненнями громадян розміщено на офіційному веб-сайті облводресурсів.
Протягом звітного періоду діяльність облводресурсів регулярно висвітлювалася засобами масової інформації. Вийшло 3 номери галузевої газети «Водогосподарник Миколаївщини». Основна увага представників ЗМІ була прикута до інформації щодо підготовки до пропуску весняного водопілля, поточної водогосподарської обстановки в управліннях водного господарства області. Облводресурсів було проведено широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо донесення до громадськості офіційної інформації про заходи, що проводилися обласним управлінням водних ресурсів.
Облводресурсів забезпечуються права широких верств населення на доступ до публічної інформації. Протягом 9 місяців до облводресурсів надійшло 1 запит на отримання публічної інформації від юридичної особи. Відповідь на запит надалася у визначений Законом термін – протягом п’яти днів. З метою донесення до широких верств населення інформації про стан реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» в облводресурсів у відповідній рубриці веб-сайту щоквартально оновлюється зазначена інформація.
З метою забезпечення системного підходу до роботи із забезпечення відкритості та прозорості діяльності водогосподарських організацій на офіційному веб-сайті Миколаївського облводресурсів протягом 9 місяців поточного року розміщувалась та регулярно оновлювалась аналітична інформація про суттєві події у сфері своєї діяльності. Протягом 9 місяців 2013 року сайт переглянуто біля 47 000 разів.
Отже, Миколаївським облводресурсів забезпечено стабільність у відносинах з представниками громадянського суспільства.