Своєчасно завершені підготовчі роботи на міжгосподарських зрошувальних системах дають можливість подати воду для поливу сільськогосподарських культур на площі 40,6 тисяч гектарів.
З сільгосптоваровиробниками області укладено 144 договори на надання послуг з подачі води для зрошення культур на площі 18,6 тис. га.
Відповідно до «Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2015 році», 18 березня розпочато роботу каналу Дніпро-Інгулець. Загальний обсяг подачі води на промивку р. Інгулець становитиме близько 135 млн.м3. 6 квітня 2015 року розпочато скид чистої Дніпровської води з Карачунівського водосховища в річку Інгулець.
За попередніми заявками водокористувачів, які були надані в першій половині березня, масові поливи в області планувалось розпочати 15-20 квітня. Але, у подальшому, через велику кількість опадів в кінці березня - на початку квітня (до 70-80 мм), початок поливів було перенесено два тижня.
27 квітня, о 10:00 запущено в роботу Головну насосну станцію Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи, яка подає воду на полив в Снігурівському, Березнегуватському, Жовтневому та Баштанському районах. Після включення в роботу ГНС Інгулецької ЗС та заповнення каналів в області розпочалися масові поливи. А перші поливи в цьому році в області здійснено зоні Південного Бугу в Миколаївському районі - 27 березня.
Треба відзначити, що в Нечаянському водосховищі вперше за багато років перед початком поливного сезону зроблено необхідний запас води, що дозволило водокористувачам Миколаївського району (Кам`янської зрошувальної системи) своєчасно та в повному обсязі розпочати поливи. Це стало можливим завдяки зусиллям Миколаївського міжрайонного управління водних ресурсів, яке забезпечило подачу води Головною насосною станцією Південно-Бузької зрошувальної системи з р. Південний Буг по тракту наливних водосховищ до Нечаянського водосховища в кінці минулого року та на початку поточного, навіть у зимовий період (за сприятливих температурних умов).
Станом на 22 травня поточного року, сільгосптоваровиробниками області вже полито 5790 га фізичної площі, з них дощуванням – 1817 га, системами крапельного зрошення – 3890 га. Виконано 7040 гектарополивів. Згідно наданих заявок, управліннями водного господарства подано 864 тис.м3 води на полив сільгоспкультур, вартість наданих послуг з подачі води складає 383 тис.грн.
Погодні перешкоди та економічні складнощі, які постійно додають проблем в роботі водогосподарників та сільгосптоваровиробників області не повинні стати на заваді плідної, злагодженої та взаємовигідної співпраці!
Д. Єфімов,
начальник відділу водокористування