You are here

Газета «Голос Баштанщини».

                  Майбутнє – за зрошенням.

     У перші дні літа своє професійне свято відзначають працівники водного господарства, на яких покладена надзвичайно важлива місія - збереження та охорона одного з найцінніших ресурсів нашої планети – води.

     Питанням експлуатації державних меліоративних систем, використанням, збереженням та відтворенням водних ресурсів, меліорації земель та забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами у нашому районі, Новобузькому й Казанківському займається Баштанське міжрайонне управління водного господарства, яке ось уже 25 років очолює досвідчений меліоратор і водогосподарник В.І. Лебедєв.

     Згідно наказу Миколаївського обласного управління водо ресурсів за підсумками конкурсу 2010 року кращим управлінням визнано Баштанське МУВГ. За умовами конкурсу враховувалося технічне та естетичне утримання управлінь, дільниць, насосних станцій, джерел, визначилися кращі спеціалісти.

      Кращим Баштанське управління визнано по праву, адже і сама адмінбудівля, і величезна територія завжди у зразковому порядку:  всюди побілені дерева, бордюри, розбиті клумби і квітники, покошена трава. В приміщеннях теж порядок. Одним словом, відчувається, що тут справжній господар.

 

     Напередодні свята наш кореспондент зустрівся з начальником Баштанського МУВГ В. І. Лебедєвим і попросив відповісти на кілька питань.

-        

Вікторе Івановичу, насамперед, вітаю Вас і Ваш колектив з Почесною відзнакою (вимпелом), як краще управління облводресурсів. Мабуть, це робота не одного дня?

-        

Так, багато зусиль вкладено, щоб привести до належного естетичного вигляду і територію, і адмінбудівлі. Це результат злагодженої роботи всього колективу, адже кожен кабінет відремонтований руками самих працівників управління. Коридори обох поверхів ми облицювали вагонкою, підлога вкрита плиткою. В цьому році дерев’яні вікна на обох поверхах замінені на металопластикові. Від цього в кабінетах стало тепліше і затишніше.

-        

Здається, що в управлінні йде змагання на краще озеленення кабінету. І ваш кабінет, і багатьох відділів нагадують ботанічний сад.

-        

Справді, працівники намагаються якомога краще оздобити свої кабінети (посміхається), але без  змагань, а з любові до зелених насаджень. І кожен сам доглядає за своїми квітами (і я в тому числі). Кожен вирощує їх на свій смак і розсуд. Наприклад в кабінеті головного бухгалтера можна побачити і гібіскус, і дифенбахію, і хлорофітуми, і традесканцію. А кабінет бухгалтерії прикрашають різнокольорові фіалки. В кабінеті водних ресурсів величезна пальма до стелі, яку виростили з невеличкої кісточки. Про захоплення квітами можна розповідати довго. На подвір’ї працівники теж самі, без нагадувань садять, і сапають, і поливають квіти, застосовуючи крапельне зрошення, тому вони й квітують у нас з ранньої весни до пізньої осені.

-        

Як ви встигаєте всюди наводити лад, адже територія бази велика та ще й дільниці?

-        

Справді, площа обслуговування в нас велика, адже лише на території району розташовано 63 водних об’єкта загальною площею 729,05 га та об’ємом9,7 млн. куб. метрів. До водних ресурсів відносяться річки Інгул та Громоклея протяжністю 102,2 км та 52,2 км, Явкинське та Красноставське водосховища відповідно 166,03 га та 168,1 га, водойма в селі Явкине площею 97,8 га. Спеціалісти нашого управління  слідкують за дотриманням водного законодавства в прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах. Ведуть роботу по догляду за меліоративними каналами, насосними станціями, трубопроводами та гідротехнічними спорудами, виробничими будівлями.

Роботи багато, але в нас великий і дружний колектив – 240 чоловік. Це, у своїй більшості, добросовісні, старанні працівники, для яких справа зрошення стала справою всього життя. Гордістю колективу є 47 інженерно-технічних працівників, справжніх професіоналів. Енергонасиченність підприємства дуже велика. Люди працюють в електроустановках від 220 вольт до 35 тис. вольт. Встановлені агрегати потужністю 40 м куб. у секунду, якби їх всі ввімкнути, то змогли перекачати 8 таких річок як Інгул. Тому вимоги до техніки безпеки та охорони праці дуже великі. За цим в нас слідкує справжній фахівець Валерій Петрович Бойко. Він довгий час працював енергетиком і ось 6-й рік працює провідним інженером з охорони праці та техніки безпеки. Галузі водного господарства він віддав 32 роки. Таких ветеранів виробництва маємо чимало. Головний бухгалтер Ніна Павлівна Єршова, провідний інженер планово-економічного відділу Людмила Андріївна Свердлик,слюсар-ремонтник Явкинської експлуатаційної дільниці Євген Михайлович Андреєв теж мають трудовий стаж більше 30 років.

У нас працюють цілі династії. Зокрема, головний бухгалтер Н.П. Єршова та її донька Т.М. Ткачова, подружжя Позняків, Свердликів, Паліїв, Стовби ( с. Піски), Шевчуків ( с. Костичі), Шльоміних ( с. Лоцкине), Єременків (м. Баштанка), Солімчуків ( с. Новомар’ївка), врешті династія Лебедєвих. Син Андрій Вікторович – заступник з економічних питань , дружина Ніна Олександрівна – завлабораторією, брат Микола Іванович – фрезерувальник. Неменша й династія Дерилів. Цікавий факт, на Явкинській дільниці, де найбільш потужна насосна станція , з 8 працюючих- 4 жінки: Наталія Поспєлкіна, Надія Слинько, Людмила Штеюк, Валентина Явкина, а Людмила Солімчук зараз працює машиністом на цій дільниці. Я повністю довіряю жінкам. Там де вони  працюють, завжди порядок, стабільна робота й навіть аура особлива.

Наші працівники виборюють у конкурсу по облводгоспу звання «Кращий працівник». За минулий рік звання в номінації «Інженер-механік року» виборов провідний інженер-механік машинного двору Олег Мефодійович Мороз, у номінації «Кращий водій» - Володимир Броніславович Єременко. Подякою держводагенства до професійного свята нагороджений машиніст насосної станції НС – 20 Інгульської експлуатаційної дільниці Микола Васильович Стовба, грамотою облводресурсів – тракторист-машиніст 5 розряду Тимофій Павлович Якубов. Ще маємо ряд чудових спеціалістів управління. Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників Баштанського МУВГ, ветеранів виробництва, які нині на заслуженому відпочинку, з професійним святом. Бажаю всім  міцного здоров’я, великого людського щастя, добробуту в родинах.

-        

Я приєднуюсь до Ваших побажань і зичу Вашому управлінню подальших успіхів у праці. Останнє запитання, яка Ваша найбільша мрія?

-        

Нашим основним завданням залишається безперебійна подача води на зрошувані землі для створення умов одержання високих врожаїв. У цьому році підготували до поливу 3140 га , але це дуже мало для наших потужностей. Тому моя найбільша мрія – вийти на 12 тис. гектарів. Сподіваюся, що наші сільгоспвиробники оцінять дарунок долі, який залишився з часів Рядянського союзу. Адже зрозуміло, що в нашій степовій посушливій зоні – це перспектива забезпечення стабільних, високих врожаїв. В ефективності зрошення вже переконалося Заст «Зоря Інгулу», яке буде розширювати площі. Активно займаються зрошенням ВАТ «Богданівський плодорозсадник», фермери й одноосібники села Костичі. До речі, саме Костичівська насосна станція – єдина, яка в повній мірі використовує свої потужності. В Лоцкинській сільраді займаються зрошенням ф/г Гасанова, пп «Енеїда», Баштанський будинок-інтернат, у Явкинській с/р – фермер Андрій Божко, овочі якого без ГМО знають і в Німеччині. Я впевнений майбутнє - за зрошенням.

Газета «Голос Баштанщини» №61(9847) від 4 червня 2011 року.

Автор: Лідія Авраменко.