You are here

Газета "Голос Баштанщини" від 22.03.2014 № 30

Бережімо водні ресурси України!

18 березня для Баштанського міжрайонного управління водного господарства був незвичайним днем. Уповноважені керівником підприємства В. І Лебедєвим, провідний інже­нер та інженер з водних ресурсів В. О. Дубяга , Л. В. Позняк зустрічали на своїй території бажаних гостей - вчителя математики Баштанської ЗОШ №1 Н. М. Каліберду, ке­рівника еколого-натуралістичного гуртка «Друзі природи» Баштанського будинку дитячої та юнацької творчості О. В. Чередніченко зі своїми вихованцями, учнями 7 класу.

Більшість дітей вперше були на території водного господарства, тому із задо­воленням сприймали все, що побачили й почули. Спеціалісти кожного з під­розділів чекали на прихід гостей, тому підготували змістовну екскурсію, від­повіли на запитання до­питливих природоохоронців. Спочатку юні екологи відвідали інформаційно-дорадчий центр, де дізна­лися про історію створення підприємства та його екс­плуатаційну діяльність. Начальник електроцеху А. І. Дерило розповів учням про завдання та принципи їхньої роботи. З неприхова­ною цікавістю учні розгля­дали генератори, трансфор­матори,  стартери, насоси,затримали свою увагу на величезному електродвигу­ні масою 27 т, який завдяки своїй значній потужності забезпечує підкачку води у всі райони області. Не менш цікавим для дітей вияви­лося знайомство з наявною технікою, що використову­ється в управлінні на різних ділянках роботи, про кожну одиницю і значення її для господарства розповів голо­вний механік Б. В. Познак. З учбовим класом, де вра­зили розмаїттям стенди, на яких розміщена інформація про конструкцію насосів, електрообладнання, при­лади обліку електроенергії та контролю її параметрів, основні вимоги з охорони праці та багато іншого, по­знайомив головний енергетик М. Л. Іванов. Провідний інженер з підготовки кадрів Т. В. Чернишова провела профорієнтаційну роботу, розповівши про спеціалі­зований учбовий заклад - Рівненський національний університет водного госпо­дарства та природокорис­тування, наголосивши, що за направленням підпри­ємства, за бажанням можна буде вступити до нього для

отримання відповідної про­фесії. Адже господарству завжди потрібні кваліфіковані спеціалісти.

Визнаючи важливість взаємозв'язку, юні екологи записом у книзі відгуків ви­словили свою вдячність за організовану для них зміс­товну екскурсію.

Ця зустріч була не випад­ковою, адже, починаючи з 2009 року, учні школи, гуртківці БДЮТ тісно співпра­цюють з управлінням вод­ного господарства. Завдяки колективній творчій справі «Добро починається з тебе», виконуючи роботу еколо­гічного спрямування, діти усвідомлюють, наскільки важливі заходи щодо збере­ження водних ресурсів пла­нети.

Вже не перший рік юні екологи запрошують сво­їх поважних дорослих на­ставників на заходи, при­свячені Всесвітньому дню води. Головною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води на землі. І тому генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Все­світнім днем охорони вод­них ресурсів, який з 1999 року офіційно святкують по всій планеті.

Відповівши на запрошен­ня колективу, учні завітали в гості, щоб привітати всіх з наступаючим святом та запропонувати пізнавальну програму, яку підготували власними силами. В акто­вому залі підприємства зі­бралися спеціалісти, які, зу­стрічаючи дітей оплесками вдячності, із задоволенням сприймали виступ дітей, які розповідали про значення води, про її магічну силу, ві­рування та обряди, пов'язані з використанням води. Та­кож були озвучені проблемні факти: занедбання криниць, висихання або зміління рі­чок та озер, їх забруднення. Звучало поетичне слово та народні прислів'я.

- Бережімо усе живе, бережімо природу навколо нас, і нехай не зміліють кри­ниці наших душ! - таким стверджуючим закликом закінчили свій виступ учас­ники екологічного проекту «Добро починається з тебе».

На завершення заходу присутні розглянули кон­курсні малюнки вихован­ців БДЮТ на тему охорони водних об'єктів. Господарі подякували за корисну й змістовну програму та при­гостили дітей солодощами.

Любов КУРОЧКІНА