You are here

Газета "Водогосподарник Миколаївщини" від 31.03.2014 року № 1 (25)

Згідно наказу Миколаївського обласного управління водних ресурсів від 05.04.12року №35 «Про організацію роботи по покращенню технічного стану та естетичного вигляду водогосподарських об’єктів», 4 березня 2014 року комісією облводресурсів були підведені підсумки конкурсу за 2013 рік  в номінаціях «Краща адміністративна будівля», «Краща експлуатаційна дільниця»,   «Краща насосна станція» та «Краще водосховище».

Кращою адміністративною будівлею була визнана адмінбудівля Жовтневого УВГ

У січні 1990 року працівники Жовтневого управління розпочали роботу у новій 2-поверховій адмінбудівлі, площею 229, 7 м2.

У 2004-05 роках в адміністративній будівлі були облаштовані санітарно-побутові приміщення та актовий зал для проведення семінарів, нарад та свят. У 2009 році частина цього залу була відведена під дорадчу кімнату.

 У 2012 році завершена робота по оформленню державних актів на землю для обслуговування виробничої бази Жовтневого управління водного господарства, також отримані свідоцтва на право власності на нерухоме майно.

Протягом всіх років проводився поточний ремонт приміщень адмінбудівлі. Кабінети, актовий зал, коридори, санвузли – все було відремонтовано та приведено в належний естетичний стан руками працівників управління. У всіх кабінетах багато кімнатних квітів, чимало стендів, що висвітлюють діяльність управління. У коридорах розташовані інформаційні матеріали, стенди, таблиці, графіки та фотографії.

Адмінбудівля забезпечена усіма необхідними засобами пожежегасіння та всією необхідною експлуатаційною документацією, схемами евакуації. Опалювальна система оснащена двома котлами, газовим та на твердому паливі, що дозволяє виконувати план по економії газу за рахунок використання твердого палива.

Протягом 2013 року проводився ремонт водопроводу, санвузлів, стелі та підлоги актового залу.

На прилеглій до адмінбудівлі території завжди підтримується  чистота і порядок, силами працівників ЖУВГ проводяться заходи по покращенню благоустрою території.

У подальшому планується провести капітальний ремонт вікон - заміни їх на сучасні енергозберігаючі метало пластикові.

Кращою експлуатаційною дільницею була визнана (вдруге) Вознесенська експлуатаційна дільниця.

З 12 березня 1976 року  Вознесенська експлуатаційна дільниця є структурним підрозділом у складі  Вознесенського міжрайонного управління водного господарства.

Дільниця забезпечує виконання основних експлуатаційних функцій та завдань. Тривалий час її очолює  Журавльов П.В., який досить професійно та відповідально виконує покладені обов’язки, про що свідчать результати роботи працівників дільниці в цілому.

Дільниця обслуговує 7 зрошувальних систем в межах Вознесенського та Єланецького районів, загальною площею зрошення 12760 га (зокрема: Вознесенська ЗС - 1009га, Білоусівська ЗС  – 7727 га, Щербанівська ЗС -1319 га, Яструбинівська ЗС - 522 га, Водяно-Лоринська ЗС - 1185 га, Олександрівська ЗС - 422 га, Єланецька ЗС - 576 га)

   Водозабір для потреб зрошення в 2013 році становив 2,219 млн.м3, в тому  числі по державних системах 1,353 млн. м3. Насосними станціями подано води  896,33 тис. м3 на загальну суму  300,53 тис. грн. , в тому числі витрати на електроенергію склали 107,0 тис. грн. Полито 3416 га фізичної площі ,що становить 102% від рівня минулого року , в тому числі 1450 га на державних системах . Проведено гектарополивів  7953 га , в тому числі 4851 га  на державних системах. Полито 559 га фізичної площі дощуванням.  Краплинне  зрошення склало 1381 га  ,а  поверхневе - 107 га.

Вознесенська експлуатаційна дільниця обслуговує  відкриту мережу МК та  3МК Білоусівської ЗС протяжністю 24,7 км. В минулому році технічний стан каналу задовольнив подачу води з точки  водовиділу до користувачів. Оглядачами проводяться ремонтно-доглядові роботи  на протязі року.

Здійснюється  очищення   від рослинності  з залученням  механізмів та малої механізації і  становить 118,9 га . На гідротехнічних спорудах оновлено інформаційні  знаки. На гідротехнічних спорудах згідно вимог оновлено інформаційні  знаки.

Вознесенська ЕД  обслуговує 14 насосних станцій, сумарною продуктивністю 15,7 м3/с та сумарною потужністю 21517 кВт. Будівлі насосних станцій  знаходяться в належному стані. Відповідно до поставлених завдань на протязі 2013 року проведено ремонт приміщень та фарбування гідромеханічного та електротехнічного обладнання ПНС Білоусівської ЗС, ГНС Вознесенської ЗС, НСП Вознесенської ЗС. При проведенні ремонту покрівлі докової частини ГНС Вознесенської ЗС та покрівлі гаражів адмінбудівлі застосовувались новітні покрівельні матеріали. Проведено ремонт побутових приміщень насосних станцій та забезпечено належні санітарно-гігієнічні умови. Постійно проводяться роботи для приведення прилеглої території насосних станцій та експлуатаційної дільниці належний естетичний вигляд. Технічний стан насосно-силового обладнання задовільний.

   Всі насосні станції укомплектовані протипожежними засобами та засобами індивідуального захисту згідно норм та опису.

   Відповідними спеціалістами дільниці постійно проводиться оновлення оперативно-технічної та наглядної документації, інформаційних стендів.

   Неабияка заслуга  в роботі насосних станцій належіть  начальнику насосних станцій Алексєєву О.О. Який зарекомендував себе як технічно грамотний фахівець, раціоналізатор, людина, яка може забезпечити весь технологічний процес на належному рівні.

На базі Вознесенської ЕД  існує демонстраційна ділянка краплинного зрошення, на якій вирощуються овочі та фрукти для працівників Вознесенського МУВГ. Відповідно до заходів енергозбереження було проведено модернізацію системи опалення виробничої бази.Оформлено учбовий клас з охорони праці, пожежної та дорожньої безпеки.

За минулий  рік Вознесенською ЕД зароблено 606,6 тис. грн., у тому числі  від подачі води 352,8 тис. грн.  та від надання послуг автотранспорту та механізмів стороннім організаціям - 158,8 тис. грн.

Багато в чому якість, своєчасність та безперебійність роботи дільниці залежить не тільки від професіоналізму, а й від взаємовідносин та дисципліни у колективі. Працюють тут сумлінні , порядні, самовіддані та сповнені ентузіазмом працівники. Зокрема бригада оглядачів ГТО - Савенко В.В., Северінов О.В.., Байда К.А., Глухенко Д.А., Константінов Д.І., машиністи ГНС Вознесенської ЗС – Гавва А.В., Ільчанінов В.М., Лєбєдєв Л.В., Жекул Л.М., машиністи НСП Вознесенської ЗС - Тульчій В.А., Струц О.В., Тітов А.В., Музиченко А.Б., машиністи ПНС Білоусівської ЗС – Корносюк В.В., Пирта Ю.І., Бойко В.О., Черноморець А.А., інженери по ремонту насосно-силового обладнання  Кісіль М.І., Скрипник О.С., Балачан І.Ю., електромонтери з ремонту та обслуговування  електроустаткування Волошин О.О., Цуркан А.П., Гнатенко  Є.В., трактористи-машиністи Волошин С.М., Гарбузенко В.І., Яткевич В.М., Войцеховський В.І., електрогазозварник Рубан Е.Г., токар Гузь П.П., які неодноразово нагороджувалися почесними грамотами облдержадміністрації, облводресурсів, були оголошені подяки за сумлінну працю в галузі водного господарства.

   Старші , досвідчені фахівці передають свій великий життєвий та технічний  досвід молодим працівникам. У колективі панує  взаємоповага та розуміння один одного , злагодженість та взаємна підтримка.

      Маємо  надію в тім що , досвід яким володіють фахівці Вознесенської експлуатаційної дільниці  може бути корисним, як для держави, так і для землекористувачів всіх форм власності.

                 У Вознесенськім міжрайоннім управлінні

                  Працюють люди добрі та сумлінні,

                  Насосні ремонтують, воду подають,

                  В робочих буднях тут усі живуть.

                  Оглядачі свою роботу знають!

                  Технічний стан каналу доглядають

                  Зачистка та розділка  швів,

                  Трави оковка,  вирубка чагарників.

                 Окоска механічна та ручна

                  В сезон  йде на каналі, не одна

                  Хімічна боротьба із очеретом та травою

                  Стає задачею тут основною!

                 Ведуть ремонт, поточний, капітальний

                 Їх робить  люд відповідальний.

                 В загальній справі , наш усіх є вклад

                 З душею кожен має працювати.

                В степах  спекотних півдня України

                Дільниця Вознесенська в складі управління

                Виконує завдання виробничі

               Як людям робітничим, вмілим личить!

Кращою насосною станцією була визнана – НСП-28 Явкинської зрошувальної системи Баштанського МУВГ

     2013  рік – один зі спекотних і посушливих  за останні десять років. Незважаючи на   погодні умови  водокористувачі  Баштанщини були в повному обсязі забезпечені водою на зрошуваних землях.

За минулий рік з поставленими завданнями найкраще  впорався  колектив НСП-28 Явкинської зрошувальної системи Лоцкинської експлуатаційної дільниці

НСП-28 Явкинської  ЗС введена в експлуатацію в 1980 році та  пропрацювала до 1998 року.

З 1999 року по 2013 рік НСП-28 не працювала.

Щоб привести в робочий стан насосну станцію,  колективом управління,  були прикладені значні  трудові та  фінансові зусилля. Були проведені ремонтні роботи по всьому комплексу насосної станції, а саме на ремонт будівлі з приміненням новітніх матеріалів, зокрема «Аквамат-Пенетрат», витрачено  19,8 тис. грн., на ремонт насосно-силовго обладнання – 62,2 тис. грн.

Було очищено 800м3  мулу з аванкамери насосної станції.

Зрошувальна мережа колишнього радгоспу «Баштанський» площею  539,9 га, з поливною технікою ДМ «Дніпро», за  довготривалий термін експлуатації морально та фізично  зношена та потребувала реконструкції. Проект на  реконструкцію зрошувальної мережі виготовлений спеціалістами Баштанського МУВГ відповідно договору з замовником ПСП «Енеїда». Проектом передбачено  реконструкція зрошувальної мережі з використанням  економічно вигідних, надійних  в експлуатації  поліетиленових  труб діаметром  355 та 450 мм, термін експлуатації яких більше 50 років. Проектом передбачено використання широкозахватних, низьконапірних дощувальних машин «Фрегат» в кількості  4 одиниці.

Активну участь у реконструкції зрошувальної мережі, а саме в очистці аванкамери НС від мулу, монтажу поліетиленових труб та в монтажу  ДМ «Фрегат» приймали працівники Лоцкинської ЕД (начальник Коваленко О.Ф.) трактористи  Плахута С.М., Алексеєв Г.І. та слюсарі  Ніколаєв В.О., Мазур В.В., Распопов Б.С., Борщин В.М., Ковтун А.К., Ткач Д.О.

Для забезпечення поливною водою на площі  448 га внасосній станції відремонтовано та змонтовано два основних насосних  агрегати марки 250 CVE 460/38/2 , продуктивністю 150 л/с  кожний та два допоміжні  насосні агрегати марки 150 CVE 350/23/3 з продуктивністю 75 л/с кожний.

НСП-28 в змозі забезпечити одночасну роботу трьох дощувальних машин «Фрегат». За поливний сезон 2013 року насосною  станцією на полив подано зрошувальної води в обсязі 632,1 тис. м3, за подачц якої замовниками  сплачено 398,7 тис. грн., в тому числі за електроенергію – 191,1 тис. грн. На реконструйованій сівозміні полито  фізичної площі – 190 га,  гектарополиви – 1720 га, кратність поливу склала – 9 разів.

          Облік зрошувальної води на НСП-28 ведеться за допомогою сучасного лічильника УВР-011А2-К.

         Завдяки високому професіоналізму  машиністів, в роботі насосної станції не було жодного збою за весь поливний період. Стабільна робота НСП-28 дала можливість підтримувати в каналах постійний рівень води, що дало змогу своєчасно забезпечувати всіх водокористувачів поливною водою та зменшити руйнування каналів, що знаходяться в земляному руслі. Чимала  заслуга в роботі насосної станції, яка працює як єдиний годинниковий  механізм, начальника Лоцкинської експлуатаційної дільниці Коваленка О.Ф., начальника групи насосних станцій Хміля А.П. та бригади по ремонту НСО в складі: інженера НСО Латощенка М.В., техніків-електириків Лободи Ю.В. та Чучмая М.С., зварювальника Угріна М.В., слюсаря Смоли А.С., які разом з машиністами здійснюють пусконалагоджувальні та ремонтні роботи насосно-силового обладнання, машиністів НСП-28: Гімлевич В.І., Вінскевич В.Б., Ровенський О.В.,  Защіхін В.О. Всі вони технічно грамотні  спеціалісти, які відповідально відносяться  до своїх обов’язків і  користуються повагою у всього колективу  управління.  Безумовно молоді  буде в кого перейняти досвід  роботи.

Будівля насосної станції знаходиться у належному технічно-естетичному стані, аванкамера НСП-28  очищена, побутове приміщення знаходиться  у доброму санітарно-гігієнічному стані. На насосній станції є в наявності оперативно-технічна документація, яка постійно оновлюється. Протипожежні засоби та засоби індивідуального захисту укомплектовані  згідно норм та опису.

  Догляд за будівлею насосної станції, насосно-силовим обладнанням та прилеглою до насосної станції територією здійснюється машиністами  своєчасно і якісно, а також постійно проводяться заходи по благоустрою.

Кращим водосховищем було визнано Софіївське водосховище Новобузької дільниці групового водопроводу

Софіївське водосховище розташоване на річці Інгул в межах Новобузького району Миколаївської області.

 На балансі, а також на технічному обслуговуванні дільниці знаходиться водовипуск Софіївського водосховища з камерою  управління, гребля протяжністю 380м., донний водоскид, траншейний водоскид , водосховище, яке являється  джерелом водозабезпечення, що розташоване на 1,5 км північніше с.Софіївка Новобузького району. Водосховище побудовано в 1968 році і використовується для забезпечення водопостачання населення Новобузького і Казанківського районів та для забезпечення санітарних пропусків в меженний період з урахуванням потреб водокористувачів Баштанського і Жовтневого районів. Об’єм водосховища при НПР з відміткою 39,5 м складає 36 млн.м3, площа водойми 470 га, довжина 18 км.

В 2008 році було проведено роботи по ремонту сифонного водовипуску на загальну суму 30,0 тис. грн.

 З метою покращення технічного стану і забезпечення безаварійної роботи гідротехнічних споруд водосховища  по робочому проекту «Підтримання в належному стані протипаводкових споруд Софіївського водосховища»  розробленого інститутом «Укрпівдендіпроводгосп» проведені будівельні роботи.

Значний об’єм робіт виконано працівниками НДГВ.  Виконані роботи по укріпленню открилків камери управління затворами, реконструкція будівлі камери управління затворами із заміною сантехнічного та електричного обладнання , реконструкція кріплення верхового укосу греблі, благоустрій площадки, облаштовано під’їзну дорогу до гідротехнічних споруд з твердим покриттям.

На протязі 2003-2009 р.р.  на гідроспорудах Софіївського водосховища освоєно 646,1тис.грн. в т. ч. на об’єкті «Реконструкція під’їзної дороги до греблі Софіївського водосховища» -173,5 т.грн.

Силами підрядної організації ВАТ ПМК-226 м. Первомайська на реконструкції водоскидної споруди Софіївського водосховища освоєно в 2008-2009р.р. – 3865 тис. грн.

Межі  прибережних захисних  смуг закріплені  природоохоронними  знаками в кількості 9 штук.

Виділено зону суворого санітарного режиму із закріпленням знаків на місцевості. Проводяться ремонтно-доглядові роботи на ГТС Софіївського водосховища.

Експлуатація здійснюється відповідно до затверджених Правил експлуатації Софіївського водосховища.

Доброю традицією в колективі стало проведення заходів по упорядкуванню території гідровузла Софіївського водосховища. В 2013-2014 році висаджено  декоративних  саджанців для озеленення та  укріплення берегів прибережної захисної смуги.

Софіївське водосховище знаходиться в межах заповідної території - Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». Окрасою водосховища є  Пелагеївська церква, що побудована в 1904 році в с. Пелагеївка на березі водойми і являється пам’ятником архітектури.

Засіданням комісії з визначення  переможців оцінки по Новобузькій дільниці групового водопроводу від  17.12.2013 р. протокол  № 4  Софіївське водосховище рекомендоване для участі в конкурсі на звання кращого по Миколаївському облводресурсів.