You are here

Газета Маяк від 19 березня 2016 № 10 22 березня Всесвітній день води

Рішення про проведення щорічного Всесвітнього Дня води 22 березня було прийняте на Генеральній асамблеї ООН в Ріо-де-Женейро в 1992 році згідно рекомендаціями Конференції ООН з довкілля та розвитку. Головна мета започаткування Дня води – проведення активного інформування серед широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води.Кожного року в Україні, як і всьому світі, відзначають цей день і здійснюють заходи що пов’язані з регулюванням водних ресурсів, їх збереженням та використанням.

     За запасами доступних до використання водних ресурсів Україна належить до малозабезпечених  країн. Вода, особливо питна, в нашій країні є однією з найбільш цінних природних речовин і значною мірою впливає на розвиток продуктивних сил. Особливо страждають від нестачі води і низької її якості південні регіони нашої країни. В тому числі і Миколаївський район. Це стосується сільськогосподарського і промислового виробництва, питного водозабезпечення.

     В свій час питанням забезпечення водою аграрного сектору в Миколаївському районі було приділено достатньої уваги. За рахунок введення в 1971 році Південно-Бузької зрошувальної системи побудовано зрошення на площі понад 12,8 тисяч гектарів. Побудовано Катеринівське,  Степівське, Нечаянське, Данилівське і військове водосховища.

     Для питного і господарського використання побудовано в районі артезіанські свердловини сільськогосподарського водопостачання, багато кілометрів водопровідних і каналізаційних мереж.Це значно вплинуло на позитивний економічний і соціальний розвиток району. В останні роки питанням раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів приділяється багато уваги.

      Тому Всесвітній День води є унікальною можливістю нагадати людям про те, що проблема чистої та питної води є однією з найважливіших, що наявність і якість водних ресурсів розглядається світовим співтовариством, як найважливіший фактор стійкого розвитку, економічного росту  та соціальної стабільності. І що для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на дію в рамках загальної теми.

Гідротехнік ПБЕД  Людмила Лоцька