Газета "Водогосподарник Миколаївщини"від 29.12.2010 р № 4(12)
Сьогодення
Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи.
У 2010 році адміністрацією УКІЗС було укладено з сільгосптоваровиробниками 192 договори на послуги з подачі води на зрошення 9,5 тис. га (в т.ч. по Херсонській обл. - 56 договорів на 3,3 тис. га, по Миколаївській - 136 договорів – 6,2 тис. га), що приблизно на рівні 2009 року.
Враховуючи заявки водокористувачів, 3 травня поточного року здійснено пуск Головної насосної станції, а вже 5 травня 2010 року перші сільгосптоваровиробники включилися у полив.
Внаслідок рясних атмосферних опадів у травні-липні поточного року, сільгосптоваровиробники значно зменшили розбір води на полив.
Полито в зоні УК ІЗС 6,1 тис. га (в т.ч. по Херсонській обл. – 1,6 тис. га, по Миколаївській – 4,5 тис. га) – 70 % від 2009 року.
Здійснено 33,7 тис.га-поливів, з них по Херсонській обл. – 7,5 тис.га-поливів, по Миколаївській– 26,2 тис.га-поливів (75% від 2009).
Крім цього, здійснено вологозарядкових поливів на
Подано на зрошення - 26,5 млн.м3 води (62% від 2009р.), у т.ч.:
- передано Миколаївському облводгоспу – 16,1 млн. м3 (71 % від 2009р.);
- безпосередньо сільгоспвиробникам УКІЗС подано 10,4 млн.м3(52 % від 2009р.)
Вартість наданих послуг з подачі води складає 1,8 млн.грн.
На даний час водокористувачами оплачено 90 % послуг. З дебіторами ведеться претензійно-позовна робота.
Всупереч затвердженому Держводгоспом «Регламенту екологічного оздоровлення р.Інгулець…» 20 червня 2010 року були припинені попуски води з Карачунівського водосховища (фактичний об’єм промивки склав 76,5 млн. м3). Внаслідок цього в липні-серпні відбулося значне погіршення якості води в магістральному каналі Інгулецької зрошувальної системи (до 750 мг/л по хлору).
Для отримання умовно допустимої якості води в магістральному каналі необхідно забезпечити попуски води з Карачунівського водосховища протягом всього поливного періоду (аналогічно Регламенту 2010 року).
У зв’язку із значними опадами та відсутністю водорозбору сільгоспвиробниками, 9 вересня 2010 р. була зупинена Головна насосна станція Інгулецької зрошувальної системи.
За рахунок застосування багатотарифного обліку електроенергії у 2011 році зекономлено 655 тис. грн. бюджетних коштів.
Після зупинки ГНС в термін до 1 жовтня 2010р. всіма виробничими підрозділами була виконана робота по технічному обстеженню гідротехнічних споруд, насосних станцій, каналів та інших об’єктів. За даними актів обстеження технічного стану споруд були визначені необхідні обсяги робіт для підготовки меліоративних споруд до сталого функціонування у поливному сезоні 2011 року. Складені пооб’єктні графіки виконання основних обсягів робіт по підготовці каналів з визначенням термінів виконання робіт та відповідальних за їх виконання.
В 2010 році з метою вдосконалення водообліку виконаний капітальний ремонт водовипуску з Інгулецького магістрального каналу в Явкінський магістральний канал зі встановленням витратовимірювального вузла з акустичними датчиками «Ехо». Принцип дії датчиків базується на акустичній локації рівня води звуковими імпульсами. Інформація з датчиків передається на обчислювач витрат, який визначає величину витрат води, що подається. Результати визначення витрат та отримані рівні індіцируюються на дисплеї обчислювача у вигляді поточних значень, архівів та за допомогою стільникового зв’язку передаються на комп’ютер диспетчера. Вузол встановлено НВП «Водомер», м.Харків.
Прилади, які входять до витратомірного пристрою, повірені. Протягом поливного періоду 2010 року вузол пройшов виробничу перевірку.
Відповідно до довгострокової програми “Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь” виконані роботи по капітальному ремонту об’єкту «Захист від підтоплення земельних угідь, прилеглих до міжгосподарського каналу Р-11 Жовтневого р-ну Миколаївської обл.». Збільшена продуктивність насосних агрегатів дренажної насосної станції, що дасть змогу захистити від підтоплення
Із резервного фонду КМУ профінансовано 243,5 тис.грн. на заходи щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2010 році. Із них освоєно - 243,5тис.грн. (40 тис. грн. - вартість електроенергії на відкачку надлишкових вод насосними станціями, 203,5 тис. грн. - придбання ремонтних та паливо-мастильних матеріалів).
Невід’ємними формами рельєфу Інгулецького масиву є замкнуті поди різних розмірів від 1 до
З метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року №246-р «Про здійснення заходів щодо запобігання можливого затоплення території внаслідок льодоходу та повені» виконувалися роботи по розчищенню колектора К-17, що забезпечило захист від підтоплення таких населених пунктів як с. Посад-Покровське, с. Солдатське, с.Правдіно, с.Степна Долина.
На виконання наказу № 93 Держводгоспу України від 01.06.2010р. “Про забезпечення підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2010-2011р.р.” та з метою підготовки УК ІЗС до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011р.р.:
- відремонтовано та утеплено 24 об’єкта виробничого призначення;
- обладнано машини для перевезення людей – 10 од.;
- підготовлено водовідливних засобів – 5 од.;
- відремонтовано та підготовлено побутових приміщень для обігріву працюючих та прийняття їжі - 341м2;
- заготовлено спецодяг – 40 комплектів;
- підготовлено та обладнано 7 механізмів для боротьби зі сніговими заносами.
Начальник УКІЗС Братченко О.М.