You are here

V Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків»

 

V Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків»

Щорічно, починаючи з 2008 року, проводяться Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків». Ці читання проводяться з метою привернути увагу громадськості міста до проблеми збереження навколишнього природнього середовища, унікальних природніх об’єктів рідного краю, виховання екологічної культури, поваги до культурної та історичної  спадщини.

Так і в цьому році з 27 по 28 листопада пройшли екологічні читання під гаслом: «Участь громадськості у збереженні навколишнього середовища міста Миколаєва: від минулого до майбутнього». Місце проведення: Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропівницького.

V Миколаївські міські екологічні читання відбулися під патронатом Миколаївського міського голови В.Д. Чайка та за підтримки департаменту житлово-комунального Миколаївської ради та програми МАТРА-КАП Посольства Королівства Нідерландів в Україні. В організації та проведенні читань взяли участь Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, Громадська рада з екологічної безпеки та благоустрою при Миколаївському міському голові, Міський центр екологічної інформації та культури на базі бібліотеки-філіалу №2 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва, Миколаївський міський фонд ЛАСКА, Миколаївський міський благодійний фонд МЕТА, Регіональна чорноморська мережа громадських організацій, тощо.

В екологічних читаннях взяли участь представники обласного управління водних ресурсів: А. Брагін – заступник начальника відділу водних ресурсів і В. Свердлик – інженер І категорії відділу водних ресурсів, також представники державних природоохоронних органів, установ та органів місцевого самоврядування, об’єктів господарчої діяльності, закладів культури (бібліотек, музеїв), громадських організацій, міжнародних фондів, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, позашкільних закладів, журналісти та всі зацікавлені.

 

В ході читань обговорювалися такі проблеми як: активна позиція громадськості як головна умова покращення сучасної екополітики України, виховне значення вітчизняного екологічного руху, його історичний зв'язок з народними природоохоронними традиціями, міжнародні екологічні проекти, актуальні аспекти екологічної правозахисної діяльності громадських організацій, доступ громадськості до екологічно значимої інформації, реалізація Концепції екологічної освіти України в навчальних закладах з метою активного залучення школярів та студентів до екокультурної діяльності та ін..

Учасники читань мали можливість обмінятися досвідом територіальних громад у форматі Відкритого мікрофону за участі посадових осіб органів місцевого самоврядування Миколаївської області та півдня України.

В рамках Читання протягом листопада в місті під девізом  «Створимо екологічне майбутнє Миколаєва» відбувся інформаційно-просвітницький місячник «ЕКО-ЛИСТОПАД», який включав вуличну акцію «Со-Твори Миколаїв», Світове кафе «Створимо майбутнє Миколаєва», Відкритий простір «Як створити екологічне майбутнє Миколаєва?», конкурс соціальної реклами екологічної направленості.