You are here

"Вісник Жовтневщини" від 6.09.2014 року № 36

Проблеми та перспективи зрошення.

На Миколаївщині у літній період спекотно та панує посушливий клімат, тому  перед виробниками сільськогосподарської продукції як ніколи постає питання зрошення сільськогосподарських угідь. 

За словами сільськогосподарських виробників, на Миколаївщині без зрошення немає ніяких перспектив для вирощування таких культур: соя, цукровий буряк, овочеві (помідори, огірки, баклажани), яким в край потрібно багато сонця та вологи. Боротися з посухою допомагає управління водного господарства Миколаївської області, але брак фінансування зводить нанівець усі їх зусилля. Обладнання яке використовується на насосних станціях, ще за радянських часів, виходить з ладу все частіше та частіше, мережі водопостачання зношуються та все частіше їх доводиться ремонтувати (пориви на напірних трубопроводах), у відкритих каналах руйнуються облицювальні плити, для заміни яких потрібні не аби які кошти.

Тому водокористувачі спільно з УВГ намагаються здолати ці перешкоди, щоб виконати програму з постачання  сільськогосподарською продукцією громадян не тільки області а й усієї України. Але не все так погано, як здається на перший погляд. Водокористувачі поступово намагаються збільшити площі зрошення із державних мереж, що призводить до збільшення виробництва овочів та фруктів. Деякі водокористувачі за 2014 рік збільшили зрошувальні площі. Наприклад ФГ «Колос» закупили 2 дощувальні машини «Фрегат» та збільшило зрошувальні землі на 220га , у перспективі на 2015 р. ФГ «Колос» - збільшення зрошувальних площин на 560 га. Це збільшить забір води  та  надходження коштів до УВГ, що дає можливість підтримувати у належному стані та проводити ремонти на мережах водопостачання і НС. У тяжкі часи становлення галузі зрошення взаєморозуміння між УВГ та водокористувачами має дуже велике значення.

Михайло  Хайчевський,

в. о. начальника Жовтневого УВГ