You are here

Завдання на 2011 рік – визначені!

Submitted by elena on Пон, 01/10/2011 - 11:31

 

Завдання на 2011 рік – визначені!

 

Поливний сезон наступного року не за горами. Тому сільгоспвиробники і водогосподарські організації області  розпочали підготовку зрошувальних систем до роботи.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України згідно Протоколу наради, яка відбулася 5 липня 2010 р., спільного наказу  Мінагрополітики і Державного Комітету по водному господарству від 03.09.10 р. №541/164 в області  проведено інвентаризацію зрошувальних систем, які експлуатуються вже 30-50 років.

По результатах інвентаризації, станом на 1 листопада 2010 року, технічний стан внутрішньогосподарських зрошувальних систем дозволяє з наявних 190,3 тис.га поливати 61,4 тис. га, крім того реально можна відновити 58,1 тис. га.

Згідно намірів сільгосптоваровиробників, до плану  підготовки на 2011 рік, взято підготовку внутрішньогосподарських зрошувальних систем  на площу 50,9 тис. га.


Водогосподарськими організаціями на наступний рік на міжгосподарських системах необхідно підготувати до роботи  42 державні насосні станції, 83,9 км трубопроводів, очистити канали від мулу  в об`ємі 17,4 тис. м3, відремонтувати 165 гідротехнічних споруд, 101 насосно-силовий агрегат, 26 гідропостів.

Крім того, експлуатаційними організаціями облводгоспу проведено інвентаризацію пунктів обліку води на міжгосподарській мережі.

Станом на 1 грудня 2010 р. на балансі управлінь знаходяться 279 пунктів обліку води, з них працюючих - 106. Обладнано засобами водообліку на відкритій і закритій мережі 47 пунктів (39 – на відкритій мережі, 8 на закритій мережі).

З метою налагодження водообліку на Явкінській зрошувальній системі Снігурівським управлінням водного господарства, господарством «Веселий Кут-ІІІ», управлінням каналів Інгулецької зрошувальної системи в цьому році придбано і встановлено  4 витратомірних комплекси прямого обліку води з програмним забезпеченням типу ІРКА та ЕХО-АС-01.

 До кінця року буде встановлено ще один  прилад  на ПНС-4. З 2007 року на Костичівській ЗС працює стаціонарний витратомір-лічильник      УВР-011-А2/А1, установка якого вирішила проблеми обліку води як для водокористувачів, так і для Баштанського МУВГ.

Вознесенським МУВГ відновлено роботу двох УЗР-В «Акустрон», які в  минулі роки не використовувалися.

У 2011 році управлінням водного господарства разом із водокористувачами необхідно продовжити роботу щодо встановлення приладів прямого обліку води з програмним забезпеченням.

Для проведення контрольних вимірювань витрат води в підвідомчих організаціях облводгоспу налічується 15 вертушок типу ГР-21 і Мікро-01 для відкритих русел, в облводгоспі - 1 мікровертушка ГМЦМ-90 та портативний витратомір-лічильник УВР-011-А2/А1 для закритої мережі.

В облводгоспі разом із спеціалістами підвідомчих управлінь розроблено план конкретних заходів по енергозбереженню на 2011 рік, який дозволить зекономити паливно-енергетичних ресурсів в наступному році на суму 2801,468 тис.грн.

Немаловажну роль в роботі із  водокористувачами щодо надання рекомендацій про терміни початку поливів має забезпечення спеціалістів управлінь необхідним обладнанням для визначення вологості грунту. Таку інформацію можуть надати лабораторії Баштанського, Миколаївського та Снігурівського  управлінь водного господарства. Мають попрацювати в цьому напрямі  у Жовтневому та Вознесенському управліннях.

Для проведення спостережень  за природними явищами в управліннях водного господарства налічується 26 метеопостів, які мають бути готовими для роботи у наступному році.

Вже сьогодні необхідно посилити роботу із сільгосптоваровиробниками в плані рекламування способів поливу, надання рекомендацій щодо придбання дощувальних установок, систем крапельного зрошення, ефективного використання зрошуваних земель тощо.

Для цього в системі облводгоспу  створено інформаційно-дорадчий центр та інформаційно-дорадчі кімнати, які повинні працювати в комплексі із демонстраційними полігонами або ділянками. Саме вони мають бути осередком рекламної роботи управлінь водного господарства.

Водогосподарські організації докладуть усіх зусиль щодо забезпечення якісної готовності державних зрошувальних систем до роботи у наступному році, поливний сезон буде розпочато вчасно, а  сільгоспвиробники отримають заявлені об'єми води на полив сільгоспкультур.

Хочу поздоровити всіх спеціалістів нашої галузі і наших водокористувачів з наступаючим Новим 2011 роком і побажати міцного здоров'я, благополуччя, наснаги та успіхів в забезпеченні населення області продуктами рослинництва.

 

                                                                                            Головний інженер облводгоспу

                                                                                           Лоць І.С.