You are here

2012 рік – незабаром!

Submitted by elena on Втр, 12/27/2011 - 14:24


Поливний сезон 2011 року завершено, але роботи у водогосподарських організацій вистачає.

Для забезпечення ефективної та надійної роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу області у 2012 році проведено обстеження технічного стану  насосних станцій, каналів, трубопроводів, гідротехнічних споруд.

До 15 листопада завершено консервацію гідротехнічних споруд, запірно-регулюючої арматури і насосно-силового обладнання.

Визначені обсяги та вартість ремонтних робіт на підготовчий період 2011-2012 років, складені графіки ремонту.

Обсяги підготовки міжгосподарських та внутрішньогосподарських систем до роботи у 2012 році відображені в спільному наказі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та обласного управління водних ресурсів № 656/243 від 25.11.2011 р

           До 1 квітня необхідно підготувати зрошувальні системи на площі  51067 га. Управління водного господарства мають виконати завдання з підготовки 42 насосних станцій, 81,8 км трубопроводів,  з них відремонтувати 0,9 км трубопроводів та підготувати 47 од. запірно-регулюючої арматури. Виконати завдання з очистки каналів від мулу в обсязі 17,4  тис.м3,  ремонту 165  ГТС, 14  насосних станцій, які працюють на зрошення,  118  насосно-силових агрегатів зрошувальних систем та 9 насосно-силових агрегатів дренажних насосних станцій. Сільгосптоваровиробникам області необхідно підготувати до роботи 196 дощувальних машин.

Продовжується робота водогосподарських організацій з виконання завдань наказу облводгоспу від 10.02.2011 р. №6 «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2011 році».

 

 

За  11 місяців поточного року всі завдання практично виконані. Очищення від мулу на міжгосподарській мережі виконано в обсязі 26,46 тис.м3 або на 101% від завдання, відремонтовано 92 од. насосно-силових агрегатів або на 87,6%, відремонтовано 382 од. ГТС або 100,5 %, розроблено та впроваджено 11 раціоналізаторських пропозицій або 100%, зекономлено бюджетних коштів за рахунок використання багатотарифного обліку на суму 3744,555  тис.грн. або на 104%, встановлено  1 трансформатор власних потреб та 10 реле захисту електродвигунів або на 100%, на закритій мережі встановлено 21 прилад прямого обліку води(4 ультразвукові і 17 механічних) та 4 водомірні рейки.

Важливу роль у проведенні ремонтних робіт та експлуатації водогосподарських об’єктів займає робота наших раціоналізаторів -  інженерна думка має працювати на виробництві. Необхідно залучати більш широке коло інженерно - технічних працівників.

Підвідомчі організації вчасно підготувалися до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 рр.

Узгоджені ліміти споживання природного газу, підготовлені водовідливні засоби, проведено ремонт побутових приміщень,  закінчено ремонт та випробовування котлів.  Виконані плани по заготівлі дров, (заготовлено 168м3). Накопичення вугілля згідно лімітів фінансування  планується закінчити в грудні, на сьогодні заготовлено 148 тон.

 Завершені роботи по підготовці 28 одиниць автотранспорту для перевезення людей в осінньо-зимовий період, підготовлено 21од. техніки та механізмів для ліквідації можливих снігових заметів.

 Закінчено роботи по утепленню 31 об`єкта виробничого призначення та випробовування систем тепловодопостачання. Побутові приміщення на насосних станціях та майстернях для обслуговування, обігріву працюючих та прийняття їжі практично готові, спецодяг заготовлено в повному обсязі.

На особливому рахунку мають бути у підвідомчих організацій  питання охорони праці та пожежної безпеки.

З 31.10.2011 по 04.11.2011 р в облводресурсах пройшло чергове навчання та перевірка знань з питань охорони праці керівників, спеціалістів  водогосподарських організацій виїзною комісією ДІУЄВР (м. Київ). До проведення навчання були залучені представники з Держпожежнагляду, Держгірпромнагляду, лікар та викладач з експертно-технічного центру.

Всього одержали посвідчення 80 працівників з Баштанського, Березнегуватського, Вознесенського, Жовтневого, Миколаївського та Снігурівського управлінь, Новобузької ДГВ, Снігурівської ГГМП, УК Інгулецької ЗС і Миколаївського РУВР.

Навчання пройшло на достатньо-високому рівні, слухачі одержали професійні знання.

Дуже актуальним питаннями  на сьогодні є виконання Доручення Кабінету Міністрів України щодо передачі об’єктів інженерної інфраструктури  внутрішньогосподарських зрошувальних систем з комунальної власності до державної та віднесення до державної власності безхазяйних об’єктів.

З цього приводу у вересні  поточного року в районах області проведено  інвентаризацію зрошуваних земель  та розташованих на них об’єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних систем.

Особлива увага щодо вирішення цих питань, приділялася на нараді-семінарі, яка  була проведена 16 вересня поточного року  на базі облводресусів під головуванням першого заступника голови Держводагентства та за участю заступників керівників  облводресурсів з питань експлуатації зони зрошення.

Результатами інвентаризації визначено наявність та технічний стан систем, дощувальної техніки.

Так, з наявних 190,3 тис. га зрошуваних земель, об’єкти інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних систем відсутні на площі 95,9 тис. га (50,4%), підлягають відновленню на площі 61,2 тис. га (32%). Площі, які можна поливати складають 33,3 тис. га (17,5%).

Матеріали інвентаризації та пропозиції щодо передачі з комунальної власності об’єктів інженерної інфраструктури  внутрішньогосподарських зрошувальних систем надані в Держводагентство України.

Дуже прикро констатувати, що в області продовжується процес демонтажу та пограбування об’єктів зрошувальних систем. Тому, питання збереження цих систем має бути на постійному контролі і на місцях оперативно повідомляти органи УМВС про виявлені факти демонтажу та пограбування.

Існують проблеми у  вирішенні тих або інших питань, але готовність об’єктів зрошувальних систем до роботи у 2012 році повинна бути забезпечена. Від якісної підготовки буде залежати своєчасне і якісне виконання договірних зобов’язань перед сільгосптоваровиробниками по наданню платних послу з подачі води.

Сподіваюсь на плідну роботу і поздоровляю з наступаючим Новим роком. Удачі всім.

 

 

 

                                    І. Лоць

                                    заступник начальника облводресурсів з питань

                                    експлуатації водогосподарських

                                    систем