21-22 листопада 2013 року в Центральній бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбулись Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків», які пройшли вже вшосте. Тема Екочитань-2013: «Роль благоустрою у формуванні комфортного середовища проживання. Місце міжсекторної взаємодії у цьому процесі. Бібліотеки півдня України – активні учасники екоініціатив і провайдери екоінформації в місцевих громадах».
Еколого-просвітницький загальноміський захід цього року пройшов у форматі регіональної конференції для 100 представників неурядових організацій, бібліотек та представників органів місцевого самоврядування з Миколаївської, Одеської, Херсонської, Запорізької областей та АР Крим за підтримки департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради і програми «Бібліоміст».
Представники Миколаївського обласного управління водних ресурсів, Брагін Андрій Володимировия – заступник начальника відділу водних об’єктів та використання водних ресурсів та Любицька Світлана Анатоліївна – провідний інженер відділу водних об’єктів та використання водних ресурсів, прийняли участь у конференції та виступили з темою: «Водні ресурси Миколаївської області та заходи щодо їх збереження». В своїй доповіді акцентувавши увагу на те, що питання охорони водних ресурсів та їх відновлення є головним у діяльності водогосподарських організацій. Тези доповіді надруковані в збірнику матеріалів конференції.
Протягом двох днів роботи конференції відбулися презентації кращого досвіду співпраці між бібліотеками та неурядовими організаціями, обговорення можливостей та перепон для реалізації проектів, спрямованих на благоустрій міст та екологічні ініціативи. На панельних дискусіях пройшли обговорення проблем і перспектив благоустрою в міських громадах, зокрема екологічних аспектів енергетики та озеленення населених пунктів, благоустрою дворових територій, використання водних і транспортних ресурсів міст. Учасники конференції представили досьє практичних напрацювань та формат діяльності у сфері екоініціатив та екоінформації у місцевих громадах, отримали інформацію щодо можливостей успішної реалізації проектів з благоустрою міст та пошуку потенційних партнерів, втілення нових послуг для громади тощо. З метою обміну досвідом та знайомства з кращими практиками партнерської взаємодії з екологічного напрямку відбулося спілкування учасників конференції у скайп-форматі з представниками публічних бібліотек Росії та органів місцевого самоврядування інших регіонів України.
На відкритому майданчику «Новий Миколаїв» громадська організація «Діалог» та театр «Арт-клаС» презентували документальну виставу «Йшов трамвай», у якому в ролі акторів виступили городяни Миколаєва.
VI Екочитання пройшли в арт-супроводі фото-, художньої та предметно-документальних виставок. На фотовиставці «Урбаністичний портрет» свої роботи представили миколаївські майстри С. Гусєв, Д. Мац, О. Ус. Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна представив акварелі миколаївських митців на виставці «Чарівне місто Миколаїв».