6 вересня 2016 року в смт. Казанка за участю голови Казанківської РДА (Жорова О.А.), керівників профільних підрозділів РДА, голів сільських та селищної рад, представників преси проведено представлення та громадське обговорення державного інвестиційного проекту «Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області».
Начальник Південно-Бузького БУВР С. Письменний доповів про складний стан з питним водопостачанням в області і зокрема в Казанківському та Новобузькому районах. Близько 75 % населених пунктів користуються привізною водою, 5% - користується водою із свердловин, якість води в яких не відповідає вимогам держстандарту. Казанківський груповий водопровід введений в експлуатацію в 1996 році. Загалом магістральні водогони були побудовані та здані в експлуатацію, а розвідні мережі недобудовані або знаходяться в аварійному стані. Тому водопровід працює менш, ніж на 10% від своєї проектної потужності. Враховуючи це, Південно-Бузьким БУВР відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №571 від 22.07.15р. «Деякі питання управління державними інвестиціями» було розроблено державний інвестиційний проект. На даний час проект знаходиться на розгляді в Мінекономрозвитку, попередньо прийнятий до участі у відборі Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів на 2017-2019 роки.
Загальна вартість реалізації проекту – 117,4 млн. грн.
Строк реалізації проекту складає 72 місяці (2017-2022 роки)
В межах інвестиційного проекту планується виконати: реконструкцію 4 насосних станцій, 91,3 км існуючих магістральних водогонів та реконструкцію 294,2 км розвідних мереж.
В результаті реалізації проекту буде:
- забезпечено централізованим питним водопостачанням 43,2 тис. жителів в 79 населених пунктах Казанківського, Новобузького районів.
- попереджено виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з руйнуванням водоскидної споруди Софіївського водосховища та затоплення 12 населених пунктів (4,4 тис. жителів), 9 автодорожніх мостів та 6100 га земельних угідь, уникнення при цьому збитків на суму 1,48 млрд. грн.
- створено додатково 145 робочих місць з метою належної експлуатації групового водопроводу.
Під час обговорення було запропоновано провести громадські слухання в кожній сільській раді, на території яких планується проведення централізованого водопостачання. Також звернули увагу на забезпечення якісного обліку води. Загалом всі присутні зауважували на низьку якість води зі свердловин і беззаперечній необхідності реалізації вищевказаного державного інвестиційного проекту. Керівництвом району гарантовано всіляку підтримку в реалізації даного проекту.