24 листопада 2016 р у ЧНУ ім. Петра Могили відбулася науково-практична конференція «Екологічна безпека поселення та регіону як основа державної безпеки».
Проведення конференції відбулось за підтримки народного депутату України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, депутата Олега Недави.
Ідеєю конференції стала пропозиція розробки у науковій роботі індикатора оцінки сталого екологічного розвитку Південного регіону. Планується, щоб план роботи регіону співпадав із планом дій, розробленим до 2030 року Всесвітньою організацією ООН.
Основне засідання відбулось у приміщенні Вченої ради. На захід запросили представників Миколаївської міської ради, Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної адміністрації, департаментів та управлінь, що входять до їх структури, Південно-Бузького БУВР, а також громадські організації, науковців, підприємства.
На цьому зібранні розглянули питання екологічної безпеки регіону в цілому, масштабно охопивши усі проблеми. Першою свою доповідь представила Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. Вона ознайомила присутніх із сімнадцятьма глобальними світовими цілями, що були затвердженні у вересні 2015 року на Саміті ООН. Та наголосила на необхідності впровадження у нашій державі нової парадигми: гармонійного поєднання економічної, соціальної та екологічної складових.
Від Південно-Бузького БУВР в заході взяли участь фахівці відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу Брагін А.В., Долганова С.А. та Хлопусь А.М. Начальник відділу Брагін А.В виступив з доповіддю на тему: «Водні ресурси Миколаївської області. Основні проблеми водокористування», а заступник начальника відділу Долганогва С.А. на тему: «Впровадження нових підходів управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг з метою адоптації до вимог Водної Рамкової Директиви ЕС». Висвітлені теми викликали широке обговорення присутніх, оскільки висвітлені питання є вкрай важливими для регіону. Тези доповідей увійшли до збірника матеріалів науково-практичної конференції.
Дана конференція є неабияким внеском у розбудову екологічної безпеки та сталого розвитку держави, поштовхом місцевого уряду до дій, що призведуть до позитивних зрушень у вирішенні екологічних проблем у нашій області.