2 березня у Вознесенській райдержадміністрації відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2017 року.
Міжвідомча комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Південно-Бузькому басейновому управлінні водних ресурсів, який створений для встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем з метою забезпечення раціонального використанням водних ресурсів річок басейну Південного Бугу, потреб населення і галузей економіки у воді з урахуванням екологічних вимог і потреб учасників водогосподарського комплексу.
До складу міжвідомчої комісії увійшли представники Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів, Хмельницького, Черкаського, Кіровоградського, Одеського обласних управлінь водних ресурсів Держводагентства України, департаменту екології та природних ресурсів, головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, головного управління Держсанепідслужби, управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, енергетичної компанії, а також фахівці підприємств і організацій, що експлуатують основні водосховища, які беруть участь у регулюванні стоку річки.
На засідання Міжвідомчої комісії 2 березня було представлено аналіз літньо-осінньої межені у 2016 році в басейні Південного Бугу. Зазначалося, що водність річки Південний Буг у 2016 році сформувалася практично на рівні 2015 року. При середньобагаторічній нормі 2 млрд. 800 млн.м3/рік у 2016 році сформований річний стік лише 1 млрд. 135 млн.м3/рік, що складає 98 % забезпеченості. У 2015 році річний стік складав 1 млрд. 030 млн.м3/рік. За рахунок спрацювання водосховищ забезпечувалося підтримання санітарно-екологічного стану річки Південний Буг та безперебійна робота питних водозаборів.
Звернуто увагу на якість поверхневих вод у басейні Південного Бугу. Поверхневі води басейну Південного Бугу забруднені в основному органічними сполуками. Кисневий режим річки задовільний. Радіологічний моніторинг поверхневих вод басейну річки Південний Буг свідчить про те, що активність радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 знаходиться значно нижче допустимих рівнів 2006 року (ДР- 2006). Представники облводресурсів та енергетичних компаній виступили з питання готовності до пропуску весняної повені та дощових паводків.
Згідно прогнозу, весняне водопілля слід очікувати нижче та біля норми. Існує ймовірність формування більш високого за попередній рік весняного водопілля. Очікувальні максимальні рівні води річки Південний Буг та її основних приток (Синюха, Інгул) - нижчі небезпечних відміток початку затоплення.
По закінченню наради були розглянуті пропозиції щодо врегулювання водності річки Південний Буг та прийняті протокольні рішення відповідно прогнозу водності, поточної водогосподарської обстановки та правил експлуатації водосховищ.