You are here

22 березня святкуємо День Води 2017

Submitted by elena on Срд, 03/22/2017 - 08:26

22 березня святкуємо День Води 2017

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний День води. Резолюцію про святкування Міжнародного Дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття ООН та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою.

Тема Дня води в 2017 році «Вода та стічні води»,  адже у XXI столітті основною причиною забруднення води є промислові і побутові скиди. Це і хімічні, біологічні, фізичні речовини, які потрапляють у воду і тим самим викликають погіршення якості.

Цікавим фактом є те, що вода, яку ми п'ємо сьогодні, точно така ж, якою вона була на землі мільярди років тому. Земля є закритою системою, тому з Землі нічого не зникає. Вашу воду, яку ви купили в пляшці, могли пити Неандертальці або динозаври, колись багато років тому. Вся Н2О, яка коли-небудь була на планеті, досі тут.

Кожен, хто використовує воду, виробляє стічні води. І замість того, щоб економно її використовувати, біля 80% просто змивається в каналізацію, хоча частина з цих вод могла б бути використана повторно.

Більшість з нас ніколи не замислюється про те, що відбувається після змивання унітазу, безумовно, приємного в цьому мало, проте в цей самий момент відбуваються важливі речі. Задайте собі питання - куди відправляються стічні води з туалету? Їх невидимість не означає, що вони зникли безслідно.

Як правило, стічні води з каналізаційних труб потрапляють на очисні станції, які розташовані на околицях міст і селищ, подалі від людського ока. Проте, ці станції грають ключову роль в очищенні і скиданні нормативно очищених стічних вод, екологічно нешкідливим способом, що відповідає всім санітарним нормам. Саме тому вкрай важливо підтримувати їх у хорошому робочому стані, не допускати перевантажень і перевищення допустимого рівня забруднюючих речовин.

Так, наприклад, у Миколаївській області, проблемним питанням є зношеність водопровідно-каналізаційної мережі, неефективна робота очисних споруд, що призводить до подачі споживачам  води не відповідної якості і скид у водні об’єкти забруднених вод. Беручи до уваги, що значна кількість міського населення користуються питною водою з поверхневих водойм і перебувають в повній залежності від ефективності роботи очисних споруд,  нагальною потребою є переобладнання існуючих водоочисних станцій із впровадженням новітніх технологій очищення води та будівництва нових. Комунальне господарство є основним забруднювачем водних ресурсів басейну річки Південний Буг та Бузького лиману в межах області.

Потрапляючи в поверхневий водний об’єкт, забруднюючі речовини викликають зростання водоростей, які поступово поглинають у воді кисень і шкодять водній екосистемі. Подібний результат, зрозуміло, вкрай небажаний - як з екологічної, так і з естетичної точки зору. Тому, наступного  разу, коли ви почуєте голос води, що спускається в туалеті, подумайте про чистоту річки.

Нам всім потрібно скоротити і повторно використовувати стічні води настільки, наскільки це можливо. Вимкніть кран, поки чистите зуби, миєте посуд або очищуєте овочі. В іншому випадку ви просто утворили стічні води, навіть не використавши її! Викидайте сміття, масла, хімікати і їжу у відро для сміття, а не в каналізацію. Чим брудніші стічні води, тим більше енергії і грошей необхідно для їх очищення. Зберіть використану воду з кухонної раковини або ванни, її можна використати  на городі чи в саду, а також мити велосипед або автомобіль.

Вода, що пройшла через нас і наші будинки, є частиною кругообігу води. Зменшення кількості і забруднення стічних вод, а також повторне використання води, допоможе захистити наш найцінніший ресурс!

Матеріал підготувала Долганова С.А.