10 жовтня 2018 року в приміщенні бібліотеки-філії №2 пройшов Екологічний лекторій на тему «Стан водних ресурсів Миколаївщини» для викладачів та вчителів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Про «Водний фонд басейну річки Південний Буг» доповів Брагін А.В., начальник відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів. Андрій Володимирович зауважив, що розподілення водних ресурсів по території басейну вкрай нерівномірне, а також розповів скільки води забрано з басейну річки Південний Буг та Бузького лиману для потреб водопостачання населення і галузей економіки у 2017 році та що є основним джерелом їх забруднення.
Міський центр екологічної інформації та культури, створений на базі бібліотеки-філіалу №2 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва, придбав нову роль в сучасному інформаційному просторі. Він має у своєму розпорядженні можливості для підвищення інформованості населення та веде широку просвітницьку діяльність. Сьогодні як ніколи екологічні проблеми набули особливої гостроти, і суспільство має потребу як в інформаційній підтримці рішення їх, так і в залученні громадян до діяльності щодо збереження та поліпшення навколишнього середовища.
Води на планеті одночасно і багато і мало. Вода – це не просто основне джерело життя на Землі, це і є саме життя. Людина і сама на 80% складається з води, вона буквальним чином насичена вологою.
Зустріч почалась зі знайомством історико-краєзнавчого дослідження стосовно річці Вітовки. Крищенко Світлана, модератор сайту http://bazar.nikolaev.ua/ як шукали джерела з якого може починатись річка. З повним текстом пригод можна ознайомитися зі статті «В дебрях Витовки» http://bazar.nikolaev.ua/content/%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D1%80%D1%8F%D1%85-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8
Крім цікавої доповіді Світлана провела вимірювання води яка тече з водопровідного крану в бібліотеці за допомогою переносного аналізатора призначеного для вимірювання загальної кількості частинок (мінералізація води), розчинених у воді солей на один мільйон частинок води TDS-3 –250 ppm.
Про те, як здійснюється Державний контроль за дотриманням вимог Українського законодавства у сфері охорони водних ресурсів» повідомила Кабашна Наталія Анатолівна, начальник відділу інструментального лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Миколаївській області.
Заступник начальника Миколаївського обласного центру з гідрометеорології Гурєва Валентина Василівна, проінформувала про «Антропогенне навантаження на Дніпро-Бузький лиман». Було продемонстровано схеми розташування гідрохімічних станцій (пунктів) у Дніпро-Бузькому лимані та познайомлено з методами вимірювання якості води.
Саганєвич Л.В., лікар із загальної гігієни організаційного відділу Державної установи "Миколаївський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України" доповіла «Про результати моніторингу водних ресурсів Миколаївської
області в 2017 році». Проста вода з-під крана може викликати захворювання. Лілія Вікторівна сповістила про інфекційні хвороби, що передаються з водою, які можна підхопити, випивши заражену воду або вимивши їй руки (наприклад холера, лептоспироз, гепатит А, тощо), а також неінфекційні хвороби (дерматози, анемія, серцево-судинні, сечокам'яні хвороби, розлади травної системи, тощо).
Вживаючи неякісну питну воду, здоров'я людей погіршується! Місто Миколаїв готове відроджуватися і ми йому обов'язково допоможемо!