21 лютого у Миколаївській облдержадміністрації відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації, у якому взяли участь представники Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області: заступник начальника Грищенко А.В., начальник відділу техногенно-екологічної безпеки регіонального офісу Туз Р.В.
На засіданні регіональної комісії розглянуто хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 16.02.2018 №37-р "Про заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків на території Миколаївської області". Стан гідроспоруд та водопідйомних гребель на території області. Проходження весняної повені на річках Миколаївської області спостерігається переважно в період з початку березня до кінця першої декади квітня.
За інформацією Миколаївського обласного центру з гідрометеорології весняне водопілля у 2019 році катастрофічних наслідків не принесе та очікується нижче норми. Заступник начальника РОВР у Миколаївській області Грищенко А.В. доповів, що на водоймах Миколаївської області створені вільні ємкості для акумулювання високих вод та розробляються режими їх роботи. Технічний стан гідроспоруд, які знаходяться на балансі підвідомчих управлінь регіонального офісу, задовільний.
Для запобігання та ліквідації можливих негативних наслідків пропуску льодоходу, повені та паводків регіональним офісом можуть бути залучені: 17 бригад у складі 134 чоловік, 67 одиниць техніки , 15 одиниць засобів для відкачування води, 2 одиниці плавзасобів (надувні човни), 9 електростанцій (бензогенераторів).
Грищенко А.В. звернув увагу, що відповідно акту обстеження Первомайського гідровузла водоскидна споруда знаходиться в незадовільному стані, потребує ремонту. Внаслідок тривалої експлуатації відбувся вихід з ладу гідромеханічного обладнання водоскиду, що унеможливлює маневрування сталевими щитами. Регіональним офісом направлено листа АТ "Миколаївобленерго" про необхідність здійснення заходів щодо приведення водоскидної споруди Первомайського гідровузла у працездатний технічний стан. Проблемним є наявність значної кількості безхазяйних гідротехнічних споруд.
Згідно проведеної інвентаризації 2015-2017 років встановлено 1232 гідротехнічних споруд, із них 817 – безхазяйні, що складає 66 % від загальної кількості гідроспоруд. На баланс комунального майна поставлено лише 9 гідроспоруд (Первомайський район – 8, Новобузький район - 1).
У 2018-2019 роках необхідно активізувати роботу по інвентаризації гідротехнічних споруд та набуття права власності безхазяйних гідроспоруд відповідно доручення голови Миколаївської облдержадміністрації «Про набуття права власності безхазяйних гідроспоруд» від 26 липня 2018 року № 3831/0/05-60/3-18.
За інформацією управління житлово – комунального господарства облдержадміністрації всі водозабори у відповідності з Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів мають зони санітарної охорони, які підтримуються у належному технічному стані.
Для оперативного реагування на аварійні ситуації та у разі підтоплення населених пунктів на базових підприємствах житлово-комунального господарства міст обласного та районного значення створено 108 ремонтних бригад до складу яких увійшло 984 працівника.
Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації вирішила, що райдерж-адміністрації та виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад, структурні підрозділи облдержадміністрації, територіальні підрозділи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємства, установи та організації в цілому готові до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році.
Інформацію підготував начальник відділу техногенно-екологічної безпеки РОВР у Миколаївській області Руслан Туз