You are here

Діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2018 році РОВР у Миколаївській області.

Submitted by elena on Втр, 03/05/2019 - 09:52

Протягом 2018 року водогосподарники Миколаївщини забезпечували виконання своїх функціональних обов’язків у повному обсязі. Покращення екологічного стану водних об’єктів – це спільна справа влади та громадян. Регіональний офіс водних ресурсів та підвідомчі управління приймали активну участь в екологічних акціях до Дня Води, Дня Довкілля, Дня Південного Бугу, Чистих берегів тощо.

Проведені наступні заходи: урочисті збори, суботники, участь у яких взяли 1077 осіб, ліквідовано 44 несанкціонованих сміттєзвалищ, висаджено 2990 дерев і 560 кущів, упорядковано 25 джерел та прибрано 104 км прибережних захисних смуг, в учбових закладах та перед громадськістю проведено 39 лекцій та 180 виступів, в газетах надруковано 80 статей. На веб-сайті Регіонального офісу та сторінки Фейсбук розміщена інформація про проведену роботу.

В рамках Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області 2018-2020 рр. видано трете видання книги «Водний фонд Миколаївської області», в яку включено  результати інвентаризації водних об’єктів області, станом на 1.01.2018 р.

П’ятий рік поспіль до Дня Південного Бугу проведено конкурс дитячого малюнка «Вода – джерело життя», для розвинення у дітей бережливого ставлення до навколишнього середовища та водних багатств природи рідного краю.

Всього на конкурс надійшло понад 2000 малюнків дітей з 17 районів  області.

За даними ДФС у Миколаївській області рентна плата за спеціальне використання водних ресурсів за 2018 року по Миколаївській області склала 89,2 млн.грн.

Впродовж 2018 року по Миколаївській області на звернення Сектору Держводагентства розглянуто:

- 326 заяв на отримання пропозицій щодо можливості видачі дозволів на спеціальне водокористування;

- 50 індивідуальних технологічних нормативів використання питної води в Миколаївській області;

- розроблено 390 режимів роботи для водойм  та зрошувальних систем

- проектів землеустрою щодо відведення земель водного фонду 7;

- 2 договори оренди водного об’єкта.

У 2018 році в Миколаївській області згідно даних звітів водокористувачів про використання води за формою 2тп-водгосп (річна) з водних об’єктів забрано 241,1 млн.м3 води.

З метою відкритого доступу до інформації щодо моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України, до Єдиного державного веб-порталу надані дані про якість поверхневих вод по Миколаївській області  за період 1993-2018 рр.

У 2018 році в басейні річки Південний Буг лабораторії проводили  спостереження у 42 створах. На гідрохімічні дослідження було відібрано 428 проб і виконано 11908 визначень.

Відповідно спостережень у звітному році, якість поверхневих вод басейну р.П.Буг за гідрохімічними та радіологічними показниками залишилась на рівні минулих років та відповідає діючим нормативам.

Для забезпечення екологічних витрат на річках басейну Південного Бугу та безперебійної роботи питних водозаборів проведено засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг. На яких встановлені оптимальні режими  роботи для 21 основного водосховища комплексного призначення басейну Південного Бугу на період весняного водопілля, весняно-літнього та меженного періодів.

Незважаючи на дуже низьку водність в басейні Південного Бугу раціональне планування режимів роботи водосховищ та їх дотримання дозволило забезпечити потреби усіх споживачів і користувачів водних ресурсів.

Прийнято участь в засіданнях регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації.

До поливного сезону 2018 року зрошувальні системи області були підготовлені на площі 43,6 тис.га.  Протягом поливного сезону полито 32,2 тис. га зрошуваних земель, що на 3 тис. га більше ніж у 2017.

Управліннями водного господарства Миколаївської області спільно з інвесторами у звітному році проведена  робота з реконструкції зрошувальних систем на площі 2,8 тис. га. Встановлено 32 нові дощувальні машини.

Підвідомчими експлуатаційними службами протягом року  виконувались ремонтні та доглядові роботи на об’єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу.

Виконано ремонт 91 насосно-силового агрегату, 418 гідроспоруд.

Проведено очищення від рослинності міжгосподарських систем на площі  1240 га.

Загалом протягом року виконано ремонтних робіт на загальну  суму  5 млн. 609тис.грн., що на 20% більше ніж у 2017-му році. Капітальний ремонт при цьому склав - 1,3 млн. грн.

Проведено роботи з очищення відкритої мережі від замулення в обсязі 29 тис. м3 (112% від завдання).

В звітному періоді працювали на зрошення, дренаж та водопостачання 43 насосні станції, якими перекачано 57 млн.м3 води.

На виконання  завдань  наказу Держводагентства « Про заходи з економії паливно-енергетичних ресурсів та коштів на їх оплату у 2018 році»:

  • встановлено 5   реле захисту електродвигунів;
  • впроваджено 1 локальне устаткування збору та обробки даних ;
  • проведено  енергоаудит  2 насосних станцій.

Використання лічильників багатотарифного обліку електроенергії дало змогу зекономити 11,2 млн.грн. бюджетних коштів

За рахунок виконання організаційно-технічних заходів заощаджено 1 млн. 685 тис. грн.

На виконання вимог Правил роздрібного ринку електроенергії, приводяться до нормативних вимог точки комерційного обліку електроенергії на водогосподарських об’єктах.

З метою підвищення заходів безпеки, встановлено 6 камер відео спостереження на об’єктах підвищеної небезпеки та насосних станціях питного водопостачання.

На виконання наказу Держводагентства України «Про забезпечення виконання завдання власних надходжень від надання платних послуг» у 2018 році розмір надходжень на спец рахунок становить 26,4 млн.грн.

За 2018 рік з бюджетів усіх рівнів, природоохоронного фонду та інших джерел на виконання заходів, пов’язаних з функціональними повноваженнями направлено кошти в сумі 121,7 млн.грн. В тому числі:

  • на меліорацію земель (у частині експлуатації) - 52 млн.грн.
  • на природоохоронні заходи – 16,5 млн. грн. ,
  • на водопостачання сільських населених пунктів – 33,6 млн.грн.

Техніка та механізми працювали як на міжгосподарській  мережі так і була залучена для надання платних послуг, вартість яких  склала  у  2018 році  1 млн. 547 тис. грн.

Регіональним офісом забезпечено виконання заходів з підготовки до пропуску льодоходу і весняного водопілля 2018 року. Підготовлено 17 аварійних бригад чисельністю 136 чоловік, підготовлено 68 одиниць техніки і автотранспорту. Обстежено технічний стан гідроспоруд 39 водойм.  Дренажними насосними станціями відкачано понад 581 тис. м3 грунтових вод.

Щорічне навчання та перевірку знань з охорони праці, правил безпечної експлуатації електроустановок пройшли 634 працівника.

Забезпеченість об’єктів пожежними щитами – 100%, вогнегасниками – 95 %

На заходи з охорони праці було використано 790,9 тис.грн.

Витрати на охорону праці в середньому на одного працюючого за рік – 736,4 грн.

В межах Програми  «Забезпечення сільських населених пунктів централізованим питним  водопостачанням» у 2018 році проведено реконструкцію 9 км магістральних водогонів  Казанківського групового водопроводу на суму 25 млн. грн. для забезпечення жителів 18 населених пунктів.