В цьому році Басейновою радою Південного Бугу було прийнято рішення щодо святкування Дня Південного Бугу 22 травня. Протягом квітня-травня працівниками Регіонального офісу та підвідомчих управлінь було проведено багато екологічних акцій, які були присвячені цьому святу.
Метою цих заходів є, насамперед, віддати належну шану значенню річки Південного Бугу в житті суспільства, обговорення пріоритетних завдань та заходів з ефективного використання водних ресурсів та визначення першочергових кроків щодо покращення екологічного стану згідно нових підходів управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг.
19 квітня 2019 р. в рамках XVIІ виставки «Миколаївська книга-2019» в Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбувся тематичний захід «Природний потенціал Миколаївщини», під час якого були представлені нові краєзнавчі видання екологічної спрямованості, видані в межах Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 рр.
Начальником Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області Письменним Сергієм Миколайовичем та заступником начальника відділу водних об'єктів, використання водних ресурсів та моніторингу Хлопусь Ганною Михайлівною була презентована книга «Водний фонд Миколаївської області». Довідкове видання «Водний фонд Миколаївської області» містить останні дані щодо класифікації водних об’єктів області, їх територіальної приналежності, параметрів та цілей використання. Додатково видання доповнено основними положеннями Водного кодексу України, які регулюють відносини у сфері водокористування та визначають класифікаційні вимоги.
На презентацію були запрошені вчені-екологи, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, еколого-просвітницьких організацій, інших закладів екологічної інфраструктури, екологи-активісти, всі хто небайдужий до екологічної ситуації міста та області.
Протягом травня були розчищені джерела, упорядковані та прибрані ПЗС вздовж річки Південний Буг.
Також 21 травня відбувся сплав по річці Інгул.
Мета цього заходу:
- Отримання достовірної інформації про об’єми реального водозабору на полив сільгоспкультур по річці Інгул;
- Моніторинг стану води в річці;
- Обстеження берегів щодо проходження руйнівних процесів;
- Обстеження стану ПЗС навколо річки на предмет прогнозування її забруднення;
За 2 дні, 21 та 22 травня, було обстежено 43 км. річки Інгул на чотирьох човнах. Від села Софіївка Новобузького району до села Привільне Баштанського району.
А. Хлопусь, в.о. начальника водних ресурсів