У Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства 16-18 липня 2019 р. відбувся тренінг за участю американських спеціалістів - регіонального наукового радника і координатора Програми пріоритетних екосистем Еверглейдс, представника Геологічної служби США Ніколаса Аумена та представника Офісу Міністерства внутрішніх справ у Іллінойсі Романа Фердінанда - під назвою «Роль залучення стейкхоледрів (зацікавлених сторін) в управлінні водними ресурсами. Досвід США». Від Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області приймав участь у тренінгу Туз Руслан Васильович – начальник відділу техногенно-екологічної безпеки.
Тренінг був присвячений аналізу складних питань управління водними ресурсами у США, що потребують залучення зацікавлених сторін, а також розробці плану залучення стейкхолдерів та стратегій, що можуть бути використані в українських реаліях. Під терміном «стейкхолдер» може матися на увазі будь-який об’єкт – установа, група осіб або окремі особи, - що мають зацікавленість або відіграють роль у процесі прийняття рішень.
Ключовими умовами ефективної участі стейкхоледрів (зацікавлених сторін) є:
- залучення стейкхолдерів на ранніх стадіях процесу.
- забезпечити реальне та суттєве залучення сторін, їх взаємодію та реакцію на пропозиції.
- надати достатні людські та фінансові ресурси для забезпечення успішного залучення та реагування.
- організувати процес, який виходить за межі мінімальних вимог законодавства.
- надати технічні ресурси та підтримку стейкхолдерам.
- підходи до залучення стейкхолдерів не повинні розглядатися як зручні інструменти для піару чи створення іміджу або для прийняття рішень за зачиненими дверима.
На тренінгу було зазначено, що мають бути забезпечені три основи Орхуської конвенції: доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень, доступ до правосуддя.
Під час тренінгу проходили не тільки лекції, а й практичні навчання, які відбувалися у вигляді живого обговорення та активного спілкування між слухачами та американськими спеціалістами. Слухачі мали змогу обговорити нагальні питання за темою тренінгу, поставити свої запитання та оволодіти практичними навичками, які безперечно будуть актуальними під час подальшої роботи у трудових колективах. Також були залучені нові технічні засоби, що дало змогу провести навчання за участю іноземних представників на високому рівні. Учасники навчань отримали Сертифікати США.
Інформацію підготував начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Р. ТУЗ.