You are here

Виконання заходів щодо забезпечення пропуску повені та паводків

Submitted by elena on Чтв, 01/23/2020 - 11:39

Нестабільність погодних умов та ймовірність досить різких їх змін, які неможливо передбачити із великою завчасністю, вимагають постійного контролю за водогосподарською обстановкою, її постійного аналізу та виконання підготовчих заходів.

З метою забезпечення готовності сил та засобів до оперативного реагування при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском повені та паводків, РОВР у Миколаївській області виданий наказ «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2020 році» відповідно наказу Держводагентства України від 13.01.2020 № 26, яким затверджено План дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році, оновлений склад аналітично-диспетчерського центру, оперативної робочої групи.

Виданий сумісний з Головним управлінням ДСНС України у Миколаївській області наказ «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії та взаємоінформування щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, які пов’язані з пропуском повені, паводків, аварій на гідротехнічних спорудах та інших водогосподарських об’єктах, що можуть привести до затоплення, підтоплення або забруднення вод в басейні річок області».

Погоджений «План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані зі сходом криги і пропуском повені у 2020 році на території Миколаївської області».

      Для запобігання та ліквідації наслідків пропуску льодоходу, повені та паводків РОВР у Миколаївській області підготовлені наступні сили та засоби:

       -17 бригад у складі 132 чоловік;

       -63 одиниць техніки (транспортного обладнання та малої механізації);

       -відкачуючи засоби – 13 одиниць;

       -плавзасоби – 1 одиниця (човни моторні);

       -електростанцій (бензогенераторів) – 9 шт.

       Підготовлені аварійні запаси на випадок запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.

 

 Фахівцями Регіонального офісу разом з місцевими органами самоврядування та власниками ставків складені лінійні схеми водотоків та розробляються режими роботи водойм.

Проведені обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій регіонального офісу.

Всі водосховища обладнанні водомірними постами, налагоджено радіо та телефонний зв’язок, інформація про заповнення, об’єм та скиди води щодобово подається в аналітично-диспетчерський центр РОВР у Миколаївській області.

21 та 22 січня 2020 року обстежено стан гідроспоруд Первомайського та Олександрівського водосховищ. 

Проводиться робота щодо проведення обстеження гідротехнічних споруд водойм області спільно із райдержадміністраціями, сільськими, селищними, міськими радами, об’єднаними територіальними громадами, орендарями водних об’єктів.

  В межах реалізації державного  інвестиційного проекту «Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області» у 2019 році виконано будівельні роботи по об’єкту «Реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області» на загальну суму  7,63 млн. грн.

В процесі виконання робіт відновлено:

- бетонну основу водоскидної та підпірної стінок споруди протяжністю 93,5м;

-15 льодорізів.

Виконані роботи дали змогу забезпечити надійну експлуатацію Софіївського водосховища (яке є джерелом питного водопостачання жителів Баштанського, Казанківського та Новобузького районів), попередження та захисту від  можливого підтоплення та затоплення 12 населених пунктів Новобузького та Миколаївського районів, 9 автодорожніх мостів  та 6100 га земельних угідь.

 На даний час, на водних об’єктах Миколаївської області  повенева ситуація відсутня. Спостерігається режим зимової межені з незначним коливанням рівнів води. Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка стабільна і контрольована.

Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки

РОВР у Миколаївській області Руслан Туз